Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

T. C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "T. C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ"— Sunum transkripti:

1 T. C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
ASIM KOCABIYIK MESLEK YÜKSEKOKULU HEREKE

2 KOÜ ASIM KOCABIYIK MYO ÖĞRENCİ KULÜBÜ
TANITIM

3 ASIM KOCABIYIK MYO. Öğrenci Kulübü Yönetim Kurulu ve Komisyonlar

4 Hem teknik hem de sosyal anlamda çalışmalarını sürdüren kulübümüzün
ilk faaliyet raporunu sunmaktan dolayı gurur duymaktayız.

5 KULÜBÜMÜZÜN FAALİYETLERİ
1.Organizasyon Tarih :11/ 04 / 2003 Yer : Asım Kocabıyık MYO. Konferans Salonu Konu : Etkin İş Arama Teknikleri Konuşmacılar : Merih ve Mehtap Alanyalı Alanyalı & Alanyalı İnsan Kaynakları Danışmanlığı Şirketi

6 Açıklama Günümüz yaşam koşullarının zorlukları her geçen gün iş dünyası ve kariyer planlama konuları üzerinde durulmasının önemini artırmaktadır. Bu nedenle Asım Kocabıyık MYO kapsamında mevcut programlardan mezun olacak öğrencilerin etkin olarak iş arama ve iş bulduktan sonraki süreçte başarıyı ve kalıcılığı sağlamalarına yardımcı olacak bir danışmanlık hizmetiyle bu konuda ki gereksinimlerini karşılamayı amaçladık.

7 Konferans Esnasında Çekilen Fotoğraflarımız
Öğrenci kulübümüzden Nihal Beyhan İrenler’in açılış konuşması esnasında

8 Merih ve Mehtap Alanyalı katılımcıların sorularını cevaplarken

9 Konferans esnasında dinleyiciler

10 Okul Müdürümüz Doç Dr. Hasan Alanyalı’nın kapanış konuşması ardından misafirlerimize çiçeklerini takdim ederken

11 PÜKAD “Plastik Profil Üreticileri Kalite Birliği” Derneği
2. Organizasyon Tarih :09/ 05 / 2003 Yer : Asım Kocabıyık MYO. Konferans Salonu Konu : Isı Yalıtımı ve PVC Doğramalar Konuşmacı(lar) : Dr. Muzaffer Tamer PÜKAD “Plastik Profil Üreticileri Kalite Birliği” Derneği

12 Açıklama Okul Müdürümüz Doç. Dr. Hasan ALANYALI’nın öncülüğünü yaptığı eğitim seminerleri kapsamında, bünyesinde ülkemizin önde gelen plastik profil üretici “PAKPLASTİK, FIRAT PLASTİK, EGE PROFİL, PİMAŞ, ESEN PROFİL, EGE PROFİL, PAKPEN, PİLSA, KOMPEN A.Ş.’leri gibi firmalarını bulunduran “PÜKAD/ Plastik Profil Üreticileri “Kalite Birliği Derneği” ile iletişime geçilmiştir.

13 Kısaca PÜKAD’ın çalışmalarından söz etmek gerekirsek:
Kabul görmüş kalite şartlarının yönetmeliklerine göre plastik pencere profillerinin ve bunlardan üretilen pencere ve kapı sistemlerinin imalat, montaj ve hizmet kalitesinin sağlanması İmalatçıların mamullerinin kalite şartlarına uymalarının kontrol edilmesi Kontrolden geçen firmaların özel ve resmi müşterilerine kalite şartlarına uygun yüksek kalitede mamuller sunmasının garanti edilmesi Kullanıcılara yönelik bilgilendirme ve kontrol sistemlerinin kalite güvencesindeki rolünün arttırılması gibi konularda uzman mühendis ve teknik danışmanlarıyla birlikte faaliyet göstermektedir.

14 Seminer kapsamında Dr. Muzaffer Tamer’in söz aldığı ısı yalıtımı konusunda uygulamada yapılan yanlışlıklar, yalıtım malzemeleri seçimi ve kriterleri, pvc pencere üretimi ve montaj esasları ve yapılan hatalara karşı çözüm yolları konularında oldukça ayrıntılı bir sunum sonrasında Yapı Teknik Dergisinden Münevver Aksoy’un PÜKAD ve Türkiye de yapı tesisat konusunda üye kurum ve kuruluşların gereksinimleri ve Türkiye’nin bu konuda geleceği üzerindeki konuşmasıyla oturum tamamlanmıştır.

15 Aşağıda seminer esnasında çekilmiş fotoğraflarımız görülmektedir

16 Seminer esnasında dinleyiciler

17 Yapı Teknik Dergisi Münevver Aksoy’un
konuşması esnasında

18 3. Organizasyon Tarih :23/ 05 / 2003
Yer : Asım Kocabıyık MYO Konferans Salonu ve Borusan -Mannesman Boru Fabrikası-İZMİT Konu : Borusan-Mannesman Tanıtım Semineri ve Fabrika Gezisi Konuşmacı(lar): Bülent Erbaş, Şerafettin Aksoytürk, Kahraman Şirin

19 Açıklama Yapı tesisat teknolojisi programımızda eğitim gören öğrencilerimizin okulumuzun isim babası olan Sayın Asım Kocabıyık’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu BORUSAN Holding bünyesinde ilimizde üretim yapan Borusan-Mannesman Boru Fabrikasında boru teknolojisinin detaylarını ve üretimini yerinde görmeleri amaçlı olarak bir seminer ve bir teknik gezi tertipledik. Konferans salonumuzda fabrikanın tanıtımını ve faaliyetlerini Bülent Erbaş’tan dinledikten sonra servis otobüsüyle 35 öğrencimiz İzmit Mannesman Boru Fabrikasını ziyaret ederek Kahraman Şirin’den borunun baştan sona üretimi, kalite kontrolü hakkında oldukça kapsamlı bilgi alarak günü tamamladılar.

20 teşekkürü borç biliriz.
Tertiplediğimiz bu etkinlikte bize rehberlik eden Bülent Erbaş’a, Şerafettin Aksoytürk’e ve Kahraman Şirin’e teşekkürü borç biliriz.

21

22 “İZOCAM TİCARET VE SANAYİ A.Ş ”
4. Organizasyon Tarih :22/ 05 / 2003 Yer : Asım Kocabıyık MYO Bilgisayar Laboratuvarı Konu : Isı ve Ses Yalıtımının İncelikleri Konuşmacı(lar) : Yüksek Mimar Kubilay Büyüklü “İZOCAM TİCARET VE SANAYİ A.Ş ”

23 Açıklama Giderek bozulan çevre şartları, azalan fosil yakıtlar, her geçen gün pahalılaşan enerji kaynakları, enerjinin etkin kullanımını tüm ülkelerin gündemine sokmuş ve enerji tasarrufunun zorunluluğunu ön plana çıkarmışken, enerji talebinin % 60’tan fazlasını ithal ederek karşılayan ülkemizde; ne yazık ki hem yöneticiler hem de kamuoyu tarafından yalıtımın önemi ve faydaları yeterince anlaşılamamış, tüketimimizin azaltılmasına yönelik kalıcı ve etkin önlemler alınmamıştır.

24 Bu anlayış doğrultusunda ülkemizde enerji tasarrufu, ısı, ses, su ve yangın yalıtımı konularında yıllara dayanan tecrübesiyle faaliyetlerini sürdüren İZOCAM TİCARET VE SANAYİ A.Ş ile yapılan görüşmeler sonucunda, okulumuzda mevcut programlar dahilinde eğitim gören öğrencilerimizin bu konularda bilgilendirilmelerine yönelik eğitim seminerleri düzenlemeyi kararlaştırdık. Bu seminerlerin belirli dönemlerde tekrarlanmasıyla birlikte yapılacak sınavda başarılı olan öğrencilerimize sertifika verme ön çalışmalarını başlattık

25 5. Organizasyon Tarih :25/ 04 / 2003 Yer : Asım Kocabıyık MYO Bahçesi
Konu : Okul Bahçemizin Güzelleştirilmesi

26 Açıklama Asım Kocabıyık MYO Öğrenci Kulübü (AKMYO-ÖK) öğrencilerinin çevreye olan duyarlılıkları doğrultusunda öğrenim gördükleri okullarının bahçelerini güzelleştirmek amacıyla Nuh Çimento ve Nuh Beton A.Ş’lerine ait olan seradan temin edilen belirli miktarda fidan ve bahçe çiçekleri aynı gün içerisinde okul bahçemizde dikimi gerçekleştirilmiştir.

27 Yeni fide ve ağaçlarımızın dikimi
öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir.

28 6. Organizasyon Tarih :07/ 05 / 2003 Yer : Hereke Sahil Piknik Alanı
Konu : Öğrenci Kulübü Bahara Hoşgeldin Etkinliği

29 Açıklama Öğrenci kulübümüz üyeleri, aralarında dayanışmayı sağlamak ve sınav stresini atmak için Hereke sahili piknik alanında bir piknik organize ederek bahara hoş geldin dediler. Gönüllerince güneşin, denizin ve doğanın tadını çıkarttılar. Akşam güneş batımına kadar dans edip gönüllerince eğlendiler. O günün anısına ait görüntüler aşağıdadır:

30

31 7. Organizasyon Tarih : 01/ 03 / 2003 Yer : Asım Kocabıyık MYO.
Kütüphane & İnternet Birimi Konu : Kütüphanemiz ve İnternet Birimimizin Faaliyetleri

32 Bilgi toplumu olmamız ve gelişen dünyayı en hızlı şekilde takip edebilmemizin vazgeçilmezlerinden olan internet erişimi ise rektörlüğümüzün katkıları ile desteklenmiştir. Öğrenci kulübümüzde bu merkezin sorumluluğunu üzerine almıştır. Yeni eğitim öğretim döneminde tüm üniversitenin birimlerine hizmet verecektir.

33 Kütüphanemiz ve İnternet Erişim Merkezimiz

34 8. Organizasyon Konu : Web Sayfamızın Hazırlanması Açıklama :
KOÜ. Asım Kocabıyık MYO. ve Öğrenci Kulübümüzün Web Sayfasının Düzenlenmesinde öğrencilerimiz aktif rol oynamkatadırlar.

35 Öğrenci kulübümüz internetle hızlı erişim teknolojisini kullanarak hem kendi faaliyetlerini hem de aralarındaki iletişim ağını güçlendirmek amacıyla hem okulumuzun hem de kendi web sayfasının düzenlenmesi sorumluluğunu aldılar. Geçici bir web sayfası düzenlenerek bunun gelişimi üzerinde çalışmalar halen sürmektedir. Gelecek dönemlerde görüntüsel ve içerik bakımından daha kapsamlı tasarımlar devam edecektir. Öğrencilerimizin kendi çabalarıyla bu çalışmaları sürdürmeleri ve bu yolla okulumuza katkı sağlamaları oldukça önem taşımaktadır.

36

37 9. Organizasyon Konu : Bölgemizde mevcut sektörlerin sınıflandırılması ve bir insan kaynakları veritabanın oluşturulması çalışmaları Açıklama : Mezun olacak veya staj yapacak öğrencilerimizin bölgedeki firmaları tanımaları ve kendilerini tanıtmaları amacıyla böyle bir çalışma yapılmaktadır.

38 Öğrenci kantinimiz ve teras kısmının görüntüsü


"T. C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları