Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

“YAZARLAR OKULLARDA’’ PROJESİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "“YAZARLAR OKULLARDA’’ PROJESİ"— Sunum transkripti:

1 “YAZARLAR OKULLARDA’’ PROJESİ
02 MAYIS 2014 RASİM ÖZDENÖREN

2 İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen ‘Yazarlar Okulları ile Buluşuyor’ Projesi’nin finalinde, yazar Rasim ÖZDENÖREN, Sema Yazar Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluştu.

3 Yazar,öğrenciler tarafından çiçekle karşılandı

4 Kadir Has Kültür Merkezi Erciyes Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Bahameddin KARAKÖSE, MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ahmet ÇOLAKBAYRAKTAR, yazar Rasim ÖZDENÖREN ve öğrenciler katıldı.İlk önce saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu

5 Yazar Rasim ÖZDENÖREN’e, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Bahameddin KARAKÖSE ve MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ahmet ÇOLAKBAYRAKTAR tarafından katılımlarından dolayı plaket verildi.

6 Programda  açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ahmet Çolakbayraktar;’’Biz iş adamı derneğinin eğitim konularında, okul ile yazarla nerden nasıl bir alaka olduğunu birkaç kez bize bu programı yaparken sordular. MÜSİAD dendiği zaman en çok akıllara ülkenin iktisadi kalkınması ile ilgili, iş dünyasının gelişimi ile ilgili projeler üreten, bu projeler ile birlikte dünya arenasında Türkiye’yi kalkınmışlık noktasında daha ileriye götürmeye çalışan bir grup geliyor akla” dedi.

7 İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcımız Bahameddin KARAKÖSE, “Eğitimin içerisinde, yaşamın içerisinde çok farklı etkileşimler ile siz değerli gençlerimize çeşitli yaşantılar sunmak ve farkındalıklar oluşturmaya çalışıyoruz. Bu projelerden bir tanesi de Yazarlar Okulları ile Buluşuyor Projesi’ydi. Özellikle bu sene bu projede bize desteğini esirgemeyen, bizimle iş birliği yapan MÜSİAD’a çok teşekkür ediyoruz. Çünkü; bu projeye çok farklı bir anlam ve mana  kattı. Bir sivil toplum kuruluşu ve kamu kuruluşunun iş birliği içerisinde neler yapılabileceğini gördük. Bu projenin başlangıcından itibaren 16 değerli yazarımızı öğrencilerimiz ile buluşturmuşuz ve burada 8 bin kitap dağıtılmış. Yine bu projenin paralelinde bir başka projemiz "Kayseri ile Okuma Projesi"nde çok farklı çalışmalar var. Bu proje esasında birbirini destekliyor. Bu sene, sene başından itibaren 140 milyon sayfa kitap okunmuş. Bence en önemli kazançlarımızdan bir tanesi bu diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

8 Yazar,öğrencilerle kitapları hakkında sohbet etti.

9 Yazar,öğrencilerin farklı konularda sorularını cevaplandırdı.

10 Yazar,kitabını öğrenciler için imzaladı.

11 Yazarın 500 kitabı öğrencilere ücretsiz dağıtıldı.

12 BASINDA ÇIKAN YAZILAR

13

14

15

16

17 “SENE BAŞINDAN İTİBAREN 140 MİLYON SAYFA KİTAP OKUNDU
“SENE BAŞINDAN İTİBAREN 140 MİLYON SAYFA KİTAP OKUNDU. Burada bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse, sene başından itibaren 140 milyon sayfa kitap okunduğunu söyledi. Karaköse, “Eğitimin içerisinde, yaşamın içerisinde çok farklı etkileşimler ile siz değerle gençlerimize çeşitli yaşantılar sunmak ve farkındalıklar oluşturmaya çalışıyoruz. Bu projelerden bir tanesi de Yazarlar Okulları ile Buluşuyor Projesi’ydi. Özellikle bu sene bu projede bize desteğini esirgemeyen, bizimle iş birliği yapan MÜSİAD’a çok teşekkür ediyoruz. Bu projenin başlangıcından itibaren 16 değerli yazarımızı öğrencilerimiz ile buluşturmuşuz ve burada 8 bin kitap dağıtılmış. Yine bu projenin paralelinde bir başka projemiz Kayseri ile Okuma Projesi’nde çok farklı çalışmalar var. Bu proje esasında birbirini destekliyor. Bu sene, sene başından itibaren 140 milyon sayfa kitap okunmuş. Bence en önemli kazançlarımızdan bir tanesi bu diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Yazar Rasim Özdenören’in ‘Gül Yetiştiren Adam’ kitabının öğrencilere hediye edildiği program, Özdenören’in söyleşisi ile sona erdi.


"“YAZARLAR OKULLARDA’’ PROJESİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları