Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Eray DÖNMEZ. Çiçekleri sever misiniz? Çevrenizde hangi çiçek türleri var?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Eray DÖNMEZ. Çiçekleri sever misiniz? Çevrenizde hangi çiçek türleri var?"— Sunum transkripti:

1 Eray DÖNMEZ

2 Çiçekleri sever misiniz? Çevrenizde hangi çiçek türleri var?

3 Kuşları sever misiniz? Çevrenizde hangi kuş türleri var?

4 Bir hastayı ziyaret için giderken neler götürürsünüz?

5 Geceleyin gökyüzünde neler görürsünüz?

6 Ay ve Güneş hakkında bildiğiniz bir hikâye var mı?

7 ağlamakçiçekhastalıkyıldızgaga Aşağıdaki sözcükler size ne çağrıştırıyor? Anahtar Sözcükler

8 ÇK s. 160

9

10 Metni tanıyalım • Metnin başlığına ve görsellerine bakın • İlk cümlesini ve son paragrafını okuyup arkanıza yaslanın Metni tanıyalım • Metnin başlığına ve görsellerine bakın • İlk cümlesini ve son paragrafını okuyup arkanıza yaslanın

11

12

13

14

15 Çocuklar şimdi kitaplarımızı kapatıyoruz. Bakalım ne kadar dikkatliyiz  Okuduğumuz metinde kaç tane paragraf vardı? Tahminleri alalım. Bakalım kimlerin tahmini doğru çıkacak.

16 Siz ressam olsaydınız yıldız demetinin karşına ne resmi yapardınız ?

17 hassas: pınar, göz pınarları: Rızık: Hüzün: eser kalmamak: Yüreğim o kadar hassas ki hemen ağlayabilirim. O kadar ağladı ki göz pınarları kuruyacak sandım. Allah’a verdiği rızıklardan dolayı sürekli şükrediyorum. En sevdiğim kedimi kaybedince çok hüzünlendim. Onu, görünce dertlerimden eser kalmıyor.

18 Aşağıdaki cümleleri okuyalım. Öznel mi, nesnel mi olduklarını belirtelim. Yağmur gözlü çocuk çok duygusaldır. Okuduğunuz metni Üzeyir GÜNDÜZ yazmıştır. Bence Hayriye ismi dünyadaki en güzel isim.

19 yağmur gözlü çocuk Anne, Gece Kuşu, Ay Yağmur Gözlü Çocuk Mutlu olmak için insanları, hayvanları, kuşları,, kelebekleri sevelim. Çocuğun annesine kır çiçekleri toplamak istemesi

20

21 Renkli kelimelerin yerine hangi kelime grubu getirilirse anlam bozulmaz. Onların kulübesi, yıldızların yaydığı ışık demetiyle sonsuza kadar aydınlandı. İlkel ev ebediyen

22

23 Parklardaki çiçeklerden bir demet yapıp öğretmeninize götürür müsünüz? Neden? Evinizin yakınında bir çocuk parkının olması için neler yapılmalıdır? Parklarda güvercinlerin, kumruların, sincapların yaşamasını ister miydiniz? Bunun için neler yapılmalıdır?

24 lakin veya ki ama

25 Küçük bir kulübede mutlu yaşamak mümkün müdür? «Kuş ve çiçek sevmeyen, insanı da sevmez.» Sözü size ne ifade ediyor? «Kuş ve çiçek sevmeyen, insanı da sevmez.» Sözü size ne ifade ediyor?

26 Bilgi: Gezegen adları terim olarak kullanıldığında büyük yazılır ve gelen ekler ayrılır. Örn: Kitapta Merkür, Güneş’ e en yakın gezen yazıyor. Örn: Astronotlar Venüs gezegeninde araştırma yapıyor. Örn: Erkan plajda güneşleniyor. Örn: Dünya, Güneş’in etrafında hareket ediyor. Örn: Kuzeye doğru baktığımda Kutup Yıldızı’nı görüyorum.

27 Metni hatırlayalım Yağmur Gözlü Çocuk neden kırlara doğru koşmaya başladı? O, kırlardan neden çiçek koparamadı? Ay, ona niçin yardım etti? Metindeki masal nasıl sonuçlandı ?

28 ilkdersabc.com Saygılarımızla…


"Eray DÖNMEZ. Çiçekleri sever misiniz? Çevrenizde hangi çiçek türleri var?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları