Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NDE EV ALMA REHBERİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NDE EV ALMA REHBERİ"— Sunum transkripti:

1 AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NDE EV ALMA REHBERİ

2 RM Global Realty gerek Türkiye’de gerekse Amerika’daki emlak, finans ve gayrimenkul yönetimindeki tecrübeleri ile siz değerli müşterilerine Amerika’da alacakları emlaklar için çözüm ortaklığı sunuyor. Amerika’da size uygun olan evin bulunması Evin ekspertizinin yapılması Kredinin çıkarılması Tapu işlemlerinin gerçekleştirilmesi Evin hukuki ve mali danışmanlığı İstendiği takdirde satın alınan evin kiraya verilmesi Kira ödemelerinin sizin adınıza takibi , sizin adınıza gayrimenkul yönetim işlerinin takip edilmesi

3 TÜRKLER AMERİKA’DA NEDEN GAYRİMENKUL ALIYOR ?
Amerika’da yaklaşık Türk kökenli insan var. Her yıl öğrenci yüksek okul için, yaklaşık 1000 öğrenci de orta eğitim için Amerika’yı tercih ediyor. Green Kart veya göç nedeniyle her yıl Türk yerleşiyor. Bu giden insanlar gayrimenkulü yatırım, barınma ve ticari amaçlarla alıyor. Her yıl öğrencimiz Amerika’ya yüksek eğitim almaya gider. Bunlar kira verir ve bu kiralar boşa giden paradır. Kira öder gibi ev alan bir Türk genci eğitimi bittiğinde veya eğitim dönemlerinde aldığı gayrimenkulü yeniden finanse ederek eğitimine katkıda bulunabilir.

4 TÜRKLER AMERİKA’DA NEDEN GAYRİMENKUL ALIYOR ?
Ülkesine dönerken satarak önemli bir gelir elde ederek bunu yeni açacağı işinde, evliliğinde veya başka projelerinde kullanabilir. Ticari olarak Amerika ile iş yapan firmalar için emlak yatırımı olmazsa olmaz yatırımların başında gelir, oradaki finans ihtiyaçları ve büyümede önemli bir avantaj teşkil eder. Önümüzdeki 5 yıl gayrimenkulün prim yapacağı yıllardır, eğer doğru yerde, doğru fiyatla doğru bir yatırım yapılırsa büyük verim alınır ama yanlış yapılan yatırımlar bu pazarda bile gene risk taşır.

5 AMERİKA’DA EV TÜRLERİ / SINGLE FAMILY HOUSE
Golf Community House Golf sahası içerisinde bulunan evlerdir. Gate Community House Kapısında güvenlik görevlisi veya kod ile girilen emniyetli evlerdir. Aynı zamanda bu çeşit evlerin sosyal tesisleri, ortak kullanım alanları mevcuttur.

6 AMERİKA’DA EV TÜRLERİ / SINGLE FAMILY HOUSE
Custom House Özel olarak zevkinize göre kendinizin dizayn ettiği, genelde 2500 m2’lik arsanın üstüne yapılan özel evlerdir. Senior House 55 yaş üstü insanların yaşadığı, içinde sağlık, spor, golf ve sosyal tesisleri bulunan evlerdir.

7 AMERİKA’DA EV TÜRLERİ / SINGLE FAMILY HOUSE
Lake House Göl evleri. Bu konuda Amerika’da göller yapay ve doğal olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Analizini yapmak başlı başına ihtisastır. Bu açıdan Reha Medin sizin en önemli desteğinizdir. Beach House Atlantik okyanusu, Gulf of Mexico (Meksika Körfezi), Pasifik okyanusu kenarlarında alınan evlerdir.

8 AMERİKA’DA EV TÜRLERİ / SINGLE FAMILY HOUSE
Mountain, River House Amerika doğal hayatı dağları ve nehirleriyle dünyanın en gözde yeridir. Aynı zamanda bunlar havaalanlarına, otobanlara ve yerleşim yerlerine yakın, rüyalarınızdaki hayatı çok ekonomik şartlarla yaşayacağınız evlerdir. Alt gelir grubuna hitap eden evler Nevada, Florida, Michigan, Ohio eyaletlerinde fiyatlar bazı özel bölgelerde averaj fiyatları hala dolar ve dolar altı seviyelerindedir.

9 AMERİKA’DA EV TÜRLERİ / CONDO
High Rise (Plaza, Rezidans) Kapısında görevli olan, asansörüne ancak kiracı veya mal sahibinin parmak iziyle girilebilen akıllı evlerdir. En son teknolojinin olduğu akıllı evlerdir. Bunların altlarında işyerleri, lokantalar, belli katları ofisler ve belli kısımları da konut olarak kullanılmaktadır. Town House (Dublex, Triplex Villa) Bitişik nizam yapılan 2 veya 3 katlı, ikiz evlerdir. Bahçeli olup sosyal tesisleri bulunmakta, havuz, spor, yürüme alanları ve ortak barbekü alanları bulunmaktadır. Öğrencilerin tercih ettiği evlerdir.

10 AMERİKA’DA EV TÜRLERİ / CONDOMINIUM
Apartment (4 – 5 Katlı Apartman Dairesi) Kaliteli bir yaşam biçimi isteyen, müstakil evden hoşlanmayan, yüksek binalarda yaşamayı arzu etmeyen kişilerin tercih ettiği evlerdir. Fiyat açısından daha ekonomiktir. Öğrenci evleri genelde bu şekilde yapılır. Bunların ortak kullandıkları sosyal tesisleri, yüzme havuzları vardır ve genelde de içlerinde yapay havuzlar bulunmakta ve göl kenarlarında yapılmasına daha çok önem verilmektedir.

11 ABD’ DE GAYRİMENKUL ALIMI
ABD ‘de gayrimenkul satın almak öncelikle çok iyi bir yatırım aracıdır . 2008 yılındaki mortgage krizinden sonra ABD’ de gayrimenkul fiyatları çok düşerek en dip seviyeye ulaşmıştır. Şu anda fiyatlar yükselmeye başlamış ve faizler en düşük seviyeye ulaşmıştır . Bu sebepten dolayı ABD’ de gayrimenkul yatırımı yatırımcısına yüksek kazanç sağlamaktadır.

12 ABD’DEN GAYRİMENKUL ALMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR ?
ABD’ de gayrimenkul alım satım işlemleri emlakçılar aracılığı ile yapılır. Bu yüzden öncelikle gayrimenkul satın alma sürecinde birlikte çalışacağınız emlakçı seçiminizi yapmak önemlidir. Amerika’da emlakçının sorumluluğu çok yüksek olduğundan dolayı emlakçılar çok bilgili , tecrübeli ve güvenilirdir.

13 ABD’DE GAYRİMENKUL SATIN ALMAK İÇİN GEREKLİ OLAN ARACI SEÇİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ
Özellikle Türk vatandaşları için ABD gayrimenkul pazarını ve Türk insanını çok iyi bilen , anlayan ve kendisine doğru bilgileri ana dili ile verebilecek danışmanların olması önemlidir. RM GLOBAL olarak ABD ve Türkiye’ de bulunan ofislerimizde her biri konularında uzman ve tecrübeli ekibimiz ile doğru analiz edilmiş portföyler sunmaktayız. Mülkiyet devir işlemlerinde iyi ve profesyonel Title (yetkili tapu devir firmaları) ile çalışmaktayız.

14 ABD’DEN EV SATIN ALMAK GÜVENLİ Mİ ?
Evet çok güvenlidir. ABD’ de çok iyi işleyen ve çok güvenli bir emlak sistemi mevcut durumdadır. Güvenceniz emlak sistemidir. Bu sisteme göre ; Amerika’da sertifikalı , yetkili emlakçılar ile çalışılır . Ekspertiz raporu , market değerini ve pazarın durumunu verir . Evin ekspertiz değerinin üzerinde bir satış olamaz . Tapuda kesinlikle sorun olmaz . Alıcı kesinlikle emlak komisyonu ödemez . Kanuni güvenceniz Amerika’lı avukat ve Amerikan hükümetidir . ABD ‘ de ve Türkiye ‘ de bulunan konularında bilgili , tecrübeli , sertifikalı gayrimenkul danışmanı ekibimiz ve çözüm ortaklarımızla doğru analiz edilmiş portföylerin sunulması RM GLOBAL güvencenizdir .

15 ABD’ DE GAYRİMENKUL SEÇİM KRİTERLERİ
İlk olarak ihtiyaçlarınızı belirlemek önemlidir. Bölgenin sunduğu yaşam çeşitliliğindeki tercihler ve öncelikler seçilecek olan gayrimenkulün tipini de belirleyecektir. Hareketli veya sakin yaşam seçeneklerine göre ( condo ( apartman tipi ),villa vs …) Maintenance bakım hizmetleri Okyanus , göl , deniz manzarası ve buralara yakın lokasyonlar Sosyal kulüplere yakınlık ve buralara ulaşım kolaylığı Ulaşım

16 EV SAHİBİ OLMA KRİTERLERİ
A . İnşaatı devam eden projeden alma B . Kullanılmış evi alma C . Bitmiş evi alma

17 ÖDEME KOŞULLARI Seçeceğiniz ev sahibi olma alternatiflerinin hepsinde avansınız escrow ( emanet ) hesaplarda tutulur ve ancak tapu , sigorta işlemleri bittiğinde müteahhide ödenir. Peşin Ödeme Piyasa koşullarına göre oluşan faiz oranları ve 30 yıla kadar varan vade seçenekleri ile mortgage kredisi ile ödeme.

18 EV ALMA PROSEDÜRLERİ 3-4 haftalık bir finansman prosesi gerekmektedir
Bankaya gerekli evrakların verilmesi Qualification , onay alınması. Peşinat ve krediye göre alınacak olan ön ödemenin tespiti Appraisal , evin değerinin banka tarafından değerlendirilmesi Title Work , Tapu evraklarının hazırlanması Closing , Tapu devir işlemlerinin sonuçlandırılması

19 İSTENİLEN BELGLER Alım için Türk vatandaşlarından istenen belgeler
Pasaport fotokopisi Şirket Bilgileri ,imza sirküleri 2 Adet finansal durum yazısı / established accounts (Banka, finans kuruluşlarından) Kredi Kart sicil yazıları (opsiyonlu) Ön Ödeme/Peşinat karşılığı bedelin (en az %30) hesapta var olduğunu gösteren doküman Dolar bazında yıllık kazancı gösteren yazı (Şirket Muhasebesi) Tüm ilgili yazılar İngilizce hazırlanması gerekmektedir. Alınacak olan gayrimenkul bedelinin en az % 50 ‘ sinin peşin olarak ödenmesi durumunda ‘ nodoc ‘ denilen hiçbir evrak vermeden kullanabileceğiniz kredi seçenekleri mevcuttur .

20 TÜRK VATANDAŞLARI İÇİN ABD’DE EV ALMA SÜRECİ
Türk Vatandaşlarının ABD ‘de ev alması zor bir süreç midir ? Hayır çok kolay bir süreçtir Bunun için ABD vatandaşı olmak gerekir mi? ABD vatandaşı olmanıza gerek yoktur. İstenen belgeler nelerdir ? a. Peşin ödeme ile alacaksanız, sadece pasaport fotokopiniz yeterli olacaktır. b. Mortgage kredisi ile alacaksınız. Türkiye’de kredi alırken uygulanan süreçle aynıdır.

21 ABD’DE GAYRİMENKUL SATIN ALAN TÜRK VATANDAŞLARI İÇİN EVİNİ KİRAYA VERME SÜREÇLERİ
ABD’ de satın alınan bir gayrimenkulü kiraya verebilmek için gayrimenkulünüzü satın aldığınız bölgedeki sertifikalı Property Management Company , Gayrimenkul Yönetim Firmaları ile anlaşmanız gerekmektedir. Bu firmalar evinize kiracı bulmaktan tutun evinizin vergisel yükümlülükleri gibi işlerinin takibini yapar. Bunun için ABD’de bulunmanıza gerek yoktur. RM GLOBAL olarak ABD ‘deki evinizin kiralama ve gayrimenkulünüzün yönetilmesi süreçlerini ABD ‘ de bulunan çözüm ortaklarımızla sizin adınıza yapmaktayız .

22 ABD’ DE GAYRİMENKUL SATIN ALAN TÜRK VATANDAŞLARI EVİNİ KİRAYA VEREBİLİR Mİ VE BUNUN İÇİN ABD’ DE OLMASI GEREKİR Mİ ? ABD’de satın alınan bir gayrimenkulü kiraya verebilmek için gayrimenkulünüzü satın aldığınız bölgedeki sertifikalı Property Management Company, Gayrimenkul Yönetim Firmaları ile anlaşmanız gerekmektedir. Bu firmalar evinize kiracı bulmaktan tutun evinizin vergisel yükümlülükleri gibi işlerinin takibini yapar. Bunun için ABD’de bulunmanıza gerek yoktur. RM GLOBAL olarak ABD ‘deki evinizin kiralama ve gayrimenkulünüzün yönetilmesi süreçlerini ABD ‘ de bulunan çözüm ortaklarımızla sizin adınıza yapmaktayız .

23 DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZE BAŞVURUN
RM GLOBAL LTD. MASLAK MAH.AKASYA SK. MASHATTAN ST. NO 2/ ŞİŞLİ/İSTANBUL/TURKEY TEL: RM USA LLC 121 SOUTH ORANGE AVE.#1230 ORLANDO, FL 32801 TEL:


"AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NDE EV ALMA REHBERİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları