Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Eğitim Bilim ve Kültür Şenlikleri

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Eğitim Bilim ve Kültür Şenlikleri"— Sunum transkripti:

1 Eğitim Bilim ve Kültür Şenlikleri
GAP Eğitim Bilim ve Kültür Şenlikleri MAYIS 2010

2 EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİKLERİ
GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİKLERİ Birincisini Haziran 2009 yılında il bazında düzenlediğimiz EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİKLERİ bu yıl Projesiyle GAP kapsamındaki Gaziantep-Diyarbakır-Adıyaman-Batman-Şanlıurfa-Siirt-Şırnak-Kilis-Mardin illerinin katılımı ile MAYIS 2010 tarihlerinde 100. Yıl Parkında Demokrasi Meydanı ile Ulu Camii arasında düzenlenecektir.

3 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
GENEL AMACIMIZ Bu şenliğin; Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçlarıyla, Atatürk İlkelerinin öğrencilere kazandırdığı bilgi, beceri ve yaratıcılık gücünün topluma aktarılmasına ortam hazırlayarak birlikte düşünme, yardımlaşma alışkanlıklarını geliştirmek, geçmişten geleceğe yönelen araştırmalar yapmak, sergilemek, çevreye ve topluma karşı sorumluluklarının bilinci ile moral desteği sağlamak, öğrencilerin doğrudan rol aldığı bilimsel araştırma, güzel sanatlar, halk oyunları, müzik, sportif etkinlikler ile unutulmaya yüz tutmuş sahnelenmeye uygun toplumsal etkinlikleri sergileyerek hayata geçirmektir.

4 GAP bölgesindeki 9 ilin Milli Eğitim gerçekleştirilecek şenlikte:
İLKELER GAP bölgesindeki 9 ilin Milli Eğitim Müdürlükleri bazında tüm resmi/özel okul ve kurumların katılımının sağlanmasıyla gerçekleştirilecek şenlikte: Şenliğe; Velilerin Gönüllü kurum ve kuruluşların, Sivil toplum örgütlerinin, Üniversitelerin, Büyükşehir ve Merkez İlçe Belediyelerinin, Sanayi ve Ticaret Odalarının, Yerel ve Ulusal basınımızın, Okul Aile Birliklerinin ; Okul Koruma Derneklerinin, Halkın katılım ve desteklerinin sağlanmasına özen gösterilecektir.

5 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
Şenliklerin tümünde yarışmadan çok, etkinliklere katılmaktan haz almaya, üretmeye, paylaşmaya, sevgi , kardeşlik, dostluk, yardımlaşma ve dayanışmaya özen gösterilecektir. Ders dışı çalışmalarda da öğrencilerin başarılara ihtiyaçlarının olduğunun bilinmesi. Milli Eğitim ile toplumun ayrılmaz bir bütün olduğunu bir kez daha vurgulamak.

6 www.arge27.com www.bilimsenlik27.com
YEREL VE BÖLGESEL AMAÇLAR Okullarımızı bilimsel çalışmalara yönlendirmek. İllerimizde örf adet,gelenek ve göreneklerimizi geçmişten günümüze taşımak, sergilemek ve öğrencilerimizi bu değerleri öğrenmeye, yaymaya ve yaşatmaya özendirmek. Yapılan etkinlikleri fuar, konser,yarışma programları ile topluma sergileyerek, Millî Eğitim ile halkın kaynaşmasını sağlamak. Spor ve izcilik etkinliklerinin önemini kavratmak-sevdirmek-katılımlarını sağlamak.

7 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
DAYANAK SODES projesi ( ) Milli Eğitim Bakanlığının tarih ve B.08.0.EGD /427 sayılı 2009/16 nolu Genelgesi Milli Eğitim bakanlığına bağlı İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Eğitici Kurumlar Yönetmeliği Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği. 4. İl Valiliğinin Onayı

8 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
GENEL AÇIKLAMALAR GAP Eğitim ve Bilim Şenliği ekteki Yönerge doğrultusunda planlanıp, uygulanacaktır. Bu nedenle : İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bir Organizasyon Kurulu oluşturularak;( Bilimsel Projeler, Gösteriler, Sponsorlar, Destek Komisyonları ile ihtiyaç duyulan diğer) komisyonlar çalışır duruma getirilecektir. GAP bölgesindeki illerin İl M.E.Müdürlükleriyle irtibata geçilecek İl de tüm okul müdürlerinin katılacağı bir toplantı yapılarak GAP Eğitim Bilim ve Kültür Şenliği tanıtılıp okulların oluşturulan komisyonlarda görevlendirilen idareci ve öğretmenler il geneline hizmet vermekte olan Koordinasyon Kurulu ve diğer komisyon üyeleriyle uyumlu çalışmaya özen gösterecektir. Komisyonlar yapacakları faaliyetleri iş takvimine uygun olarak yerine getireceklerdir.

9 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
KAPSAM GAP Eğitim Bilim ve Kültür Şenliği projesi, GAP Bölgesindeki resmi ve özel tüm okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim, yaygın eğitim, mesleki eğitim,üniversiteler(resmi-özel),MTSK ve özel eğitim kurumlarını kapsar.

10 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
Tüm etkinlikler MAYIS 2010 tarihleri arasında gösterilerini planlayarak uygulamaya koyacaktır. GAP Eğitim,Bilim ve Kültür Şenliğine tüm okullar projelerle katılmak durumundadırlar. Kendini tekrarlayan değil, gelişimi yansıtan projeler ön planda tutulacaktır. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yeterli sayıda stant tahsisi yapılacak, okullar arasındaki paylaşım ve yerleşme İl Organizasyon Kurulunca sağlanacaktır. Stantlar için ihtiyaç duyulan teşhir panosu, bilgisayar vb. temini okullara ait olacaktır. Her stantta 220 volt elektrik, priz, sigorta mevcut olacaktır. Halk Eğitim Merkezlerinin aktif görev almaları sağlanacaktır.

11 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
Diğer illerden gelen katılımcıların ihtiyaçlarının (beslenme-barınma-şehir içi ulaşım) karşılanması ilgili komisyonca organize edilecektir. Şenliğe katılacak olan öğretmen ve öğrenciler valilikçe görevli izinli sayılacaklardır. Fuarın genel kapanış saatlerinde stantların genel güvenliği profesyonel şirketçe sağlanacaktır. Her okul ve kurum kendi standında ziyaretçilere bilgi verecek, rehberlik yapacak yeterli sayıda idareci öğretmen öğrenciyi ve veli vardiya sistemi ile görevlendirecektir. Diğer illerden gelen katılımcıların sayısını ilgili komisyon belirleyecek.

12 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
Stantlarda görevli idareci,veli, öğretmen ve öğrencilere yaka kartı Genel Koordinatörlükçe temin edilecek, kumanya, ulaşım ihtiyaçları kendi okul ve kurum müdürlüğünce karşılanacaktır. Stantlara taşınma ve boşaltma anında gereken insan gücü ve araç kurumlar tarafından karşılanacaktır. Stantlarda öncelikle Bilimsel Projeler sergilenecek, çok az sayıda resim vb. çalışmalara da yer verilecektir. Etkinlik programının bölge, il ve ilçe genelinde öğretmen, öğrenci, veliler ile diğer vatandaşlarımıza Basın-Yayın yoluyla duyurulmasına ve üst düzey katılımın sağlanmasına özen gösterilecektir.

13 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİKLERİ
Bu yıl GAP Eğitim Bilim ve Kültür Şenliklerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Doğu Akdeniz Üniversitesi onur konuğu olarak katılmak istediklerini bildirmişlerdir.

14 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
Etkinliklerde yer almak isteyen okul ve kurumlarımızın uymaları gereken kurallar : Her türlü başvuruların İlgili komisyonca denetlenerek programa alınması, İlgili Komisyonun denetiminden geçmeyen etkinliklerin hiçbir surette sergilenmeyecektir. Gösteri alanlarında gereken ses düzenleri ile diğer teknik donanım İl Organizasyon Kurullarınca temin edilecektir.

15 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
ÖRNEK ETKİNLİKLER Şenlik Kortej yürüyüşü Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı Şenliklerin Açılışı Protokol Konuşmaları Okul Stantlarının Açılışı Güzel Etkili Şiir Okuma (Şiir dinletisi ) Klasik Türk Müziği Konserleri Türk Tasavvuf Musikisi Konserleri Türk Sanat Müziği Konserleri Türk Halk Müziği Konserleri Folklor gösterileri Havai Fişek gösterisi İzcilik Gösterileri Okul öncesi etkinlikleri METEF etkinlikleri

16 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
Şair ve Yazarlarının Söyleşisi Atletizm-Kros Yarışları Bisiklet yarışmaları Futbol-Basketbol-Voleybol Karşılaşmaları Tenis-Badminton-Satranç Karşılaşmaları Tiyatro Gösterileri Konferanslar-Panel-Sempozyum Kuaförlük Yarışması&Show Diğer Sportif Faaliyetleri Defile Skeçler Şiir Dinletisi

17 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
Vitray Sergisi Hentbol Karşılaşmaları Fotoğraf Yarışması Bilgi yarışmaları En iyi proje yarışması Robot yarışması Etkili Şiir Okuma Yarışması En Düzenli Stant Yarışması Yemek yarışmaları Kompozisyon yarışması Standup Resim Sergisi Palyaço gösterileri Diğer ….. Ödül Töreni ve Kapanış

18 Fikret ATAK Mehmet ÖZ İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı
GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİKLERİ TERTİP KOMİTESİ BAŞKANI Fikret ATAK İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı TERTİP KOMİTESİ BAŞKAN YARDIMCISI Mehmet ÖZ İl Milli Eğitim Şube Müdürü

19 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
ONUR KURULU Süleyman KAMÇI Gaziantep Valisi Dr. Asım Uğur GÜZELBEY Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. M.Yavuz ÇOŞKUN Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Adnan KISA Zirve Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İbrahim ÖZDEMİR Gazikent Üniversitesi Rektörü Halil YILMAZ Gaziantep İl Emniyet Müdürü Abdullah ŞENYÜZ Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Ali ÇINAR Gaziantep Şahinbey Kaymakamı Mehmet AYDIN Gaziantep Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Akif CELEP Gaziantep Oğuzeli Kaymakamı Mehmet TAHMAZOĞLU Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı M. Rıdvan FADILOĞLU Gaziantep Şehitkamil Belediye Başkanı Bekir ÖZTEKİN Oğuzeli Belediye Başkan Nejat KOÇER Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Mehmet ASLAN Gaziantep Ticaret odası Başkanı Cahit NAKIPOĞLU Organize Sanayi Bölge Başkanı Cahit ERBALCI GÜNSİAF Başkanı Ömer KÜSBEOĞLU Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali MUTAFOĞLU GAPGİAD Başkanı Sadullah TAYŞİ MÜSİAD Başkanı Mehmet TAŞDEMİR HÜRSİAD Başkanı Yaşar ERTURAN GAGİAD Başkan 19

20 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
ÜST YÖNETİM KURULU İbrahim YURDAKUL Vali Yardımcısı Abdullah ŞENYÜZ İl Milli Eğitim Müdürü Fikret ATAK İL Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet ÖZ İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulhalim Ünverdi Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel YILMAZ Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsmal AKSLAN Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürü

21 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
İL KOORDİNASYON KURULU Fikret ATAK İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bekir İNCİ İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet KAYA İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mürsel KÖSE İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı A.Rıza ERGÜN İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mithat SEVİN İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hatice KUTSAL İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet ÖZ İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut GÖKÇE İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil EŞTÜRK İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yalçın KAZAK İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet YAĞCI İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin MENGİLLİ İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şıhmehmet KİLİTCİ İl Milli Eğitim Ar-Ge İsmail KARACA İl Milli Eğitim Ar-Ge 21

22 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ Protokol Komisyonu
Fikret ATAK İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet ÖZ İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hacı Ali ÖZTÜRK Şehitkamil İlçe M.E. Şube Müdürü Mustafa KİRAZOĞLU Oğuzeli İlçe M.E. Şube Müdürü Şıhmehmet KİLİTCİ İl M.E.M Ar- Ge Abdullah GÜVEN Valilik Basın Yayın İsmail KARACA İl M.E.M Ar-Ge Hüseyin İNAL Öğretmenevi Müdürü M.Emin ERDEM Hayri Küpeli İ.Ö.O.Sınıf Öğretmeni

23 PROTOKOL KOMİSYONUNUN GÖREVLERİ
Tüm Komisyonlar arası iletişim ve koordinasyonu sağlamak Tüm yazışmaları yapmak Paydaşlarla görüşmeler yapmak STK’ ları ile görüşmeler yaparak destek sağlamak Sponsorluk görüşmeleri yapmak Bilgilendirme toplantıları yapmak Şenlik programını (genel-iç) hazırlamak Açılış ve kapanış programlarını organize etmek (ödül,plaket ve belgeler) Muhasebe işlerinin takip edilmesi Basın(gazete,dergi,radyo,TV,afiş,davetiye,reklam tanıtım kartı) ile ilgili işlemleri takip etmek Merkezi yönetim ve GAP bölgesi illerin milletvekillerinin valilerinin –belediye başkanlarının-STK başkanlarının şenliğe katılımları ve desteklerinin sağlanması *GAP illeri ile görüşmeleri yaparak katılımın sağlanması *GAP illerinden gelen misafirlerin ihtiyaçlarını (Şehir içi ulaşım,barınma , beslenme,sağlık) karşılamak

24 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
METEF KOMİSYONU Bekir İNCİ İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hatice KUTSAL İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tayyar NEMUTLU M.Akif Ersoy Tek.ve End.Mes.Lis.Müd. Mehmet KIZIKLI Anadolu Otel.ve Turizm Mes.Lis. Müd. Emine AÇIKGÖZ H.M.Bakbak Kız Tek.ve Mes.Lis.Müd. Hüseyin ÖZTÜRK Gaziantep Yard. Vak.Mes.Eğt.Mrk.Md. Mustafa SALAN Bnb. Dündar Taşer Sağ.Mes.Lis.Md.V.

25 METEF KOMİSYONUNUN GÖREVLERİ
METEF ile ilgili tüm iş ve işlemleri takip etmek

26 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ Fuar Alanı Komisyonu
Mithat SEVİN İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin MENGİLLİ İl M.E.M Şube Müdürü İsmail KARACA İl M.E.M Ar-Ge Şıhmehmet KİLİTCİ İl M.E.M Ar-Ge Şaban KÜTÜK M.Küçükparmak İ.Ö.O Müd. Şaban ALP Yıl İ.Ö.O Müdürü Hasan POLAT P.Kemal Ö.İ.Ö.O. Müdürü Cemal ÇELİK Atatürk İ.Ö.O Müdürü Fatih ERMEYDAN H.F.Güleç İ.Ö.O.Müd.Yrd. Hanifi YILMAZ Ziya Gökalp İ.Ö.O Müdürü

27 FUAR ALANI KOMİSYONUN GÖREV ve SORUMLULUKLARI
Stantların fuar alanına kurulması ve toplanması Elektrik donanımı Fuar alanın güvenliğinin sağlanması Gösteri sahnesini temini ve kurulması Protokol çadırının temini ve kurulması Ses düzeni temini Fuar alanının süslenmesi (Bayrak,afiş v.b) Fuar alanının temizliği Fuar alanı düzenin sağlanması Fuar alanı yerleşim planını hazırlamak

28 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ Spor ve İzcİlİk Komisyonu
Ahmet KAYA İl M.E.Müdür Yardımcısı Yalçın KAZAK İl Milli Eğitim Şube Müdürü Celal KARTAL İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kanber KARTAL GTO Güzel Sanatlar ve Spor Li. Namık GEDİK Anadolu Öğretmen Lisesi Müd. Erkan ÇOLAK Beden Eğitim Öğretmeni Aktan YALMAN Beden Eğitim Öğretmeni Murat KAR Cemil Alevli İ.Ö.O. Müd.Yrd. Ramazan AKSOY T.M.Akcan İ.Ö.O Müd.Başyrd. Kasım YILDIZ İl İzci Kurulu Başkanı H.Hüseyin ÖZBEY İl M.E.M Ar-Ge

29 Spor ve İzcilik Komisyonunun Görevleri
Fuar alanında izcilik etkinliklerinin yapılması Fuar alanında cimnastik gösterileri Fuar alanın Sportif şov gösterileri Turnuvalar (Güreş-Karate-Tekvando-Kros-Badminton-Tenis-Satranç-Atletizm ….v.b. ) düzenlemek *KORTEJ YÜRÜYÜŞÜNÜ organize etmek(Gaziantep Lisesi-Demokrasi Meydanı arası tek yönden yapılacak)

30 Sosyal Etkinlikler Komisyonu
Mürsel KÖSE İl M.E.Müdür Yardımcısı Mehmet YAĞCI İl Milli Eğitim Şube Müd. İsmail KARACA İl Milli Eğitim Ar-Ge Ş.Mehmet KİLİTCİ İl M.E.M Ar-Ge Ali ÇALI Namık Kemal İ.Ö.O Müd. Bayram BAL Güzel Vadi İ.Ö.O Müd. M.Sabri TEKİN E.Konukoğlu İ.Ö.O.Müd. Mustafa KARADAĞLI Müzik Öğretmeni Serdal ERDAL Müzik Öğretmeni O. Turgay OKTAY Müzik Öğretmeni Mehmet SARIYILDIZ Edebiyat Öğretmeni

31 Sosyal Etkinlikler Komisyonunun Görevleri
Konferans Mehteran Sempozyum Panel Söyleşi Tiyatro Şiir Dinletisi Sergi Yarışmalar Halk oyunları Konserler (Halk ,Sanat , Tasavvuf, Pop )

32 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ PROJELER Komisyonu
Ali Rıza ERGÜN İl M.E.Müdür Yardımcısı Halil EŞTÜRK İl.M.E.M. Şube Müdürü Rıdvan ORMANCI Şehit Mehmet Cücük İÖO Müd. Ekrem SERİN V.Dinçerler Fen L. Müdürü Ömer KARAYILAN Türk Telekom L.Müdürü Ş.Mehmet KİLİTCİ İl M.E.M Ar-Ge İsmail KARACA İl M.E.M Ar-Ge Gülfem M. KAYGISIZ İl.M.E.M Ar-Ge Murat BAĞLIBEL İl.M.E.M Ar-Ge Aykar TEKİN İl.M.E.M Ar-Ge Pınar KILIÇ İl.M.E.M Ar-Ge H.Hüseyin ÖZBEY İl.M.E.M Ar-Ge

33 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ PROJELER KOMİSYONUN GÖREVLERİ
Okulların proje hazırlamaları noktasında bilgilendirilmeleri,harekete geçirilmeleri ve gerekli rehberliğin yapılması Bilimsel projelerin belirlenmesi ve seçimi Projelerin Stantlara yerleştirilmesi Stantların düzeni

34 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ OKUL ÖNCESİ KOMİSYONU
Mahmut GÖKÇE İl M.E.M Şube Müdürü İbrahim ÇETİN Piri Reis Anaokulu Müd. Mustafa TUFAN Orhan Gazi Anaokulu Müd. Aygül OVAYOLU Ö.Atagül Anaokulu Müd. Filiz TELLİ Z.Gençten Anaokulu Müd. Murat KAÇIRAN Gaziantep Anaokulu Müd. Hülya ERBEKTE Gazi Anaokulu Müd. Mesut KARA S.Küncülü AnaokuluMüd. Zeynep KAYRAN Karataş Anaokulu Müd. İsmail APAYDIN Yıl Anaokulu Müd. M.Selahattin YILDIRIM H.Karabekir Anaokulu Müd.

35 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ OKUL ÖNCESİ KOMİSYONUNUN GÖREVLERİ
Okul öncesi etkinliklerinin tüm iş ve işlemleri takip etmek

36 GAP EĞİTİM BİLİM ve KÜLTÜR ŞENLİĞİ
TEŞEKKÜRLER


"Eğitim Bilim ve Kültür Şenlikleri" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları