Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

A.İ.B.Ü. GEREDE MESLEK YÜKSEKOKULU. GEREDE-KONUM Gerede - Bolu : 50 km. Gerede –Ankara: 130 km. Gerede – Safranbolu: 90 km. Gerede – Kızılcahamam : 60.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "A.İ.B.Ü. GEREDE MESLEK YÜKSEKOKULU. GEREDE-KONUM Gerede - Bolu : 50 km. Gerede –Ankara: 130 km. Gerede – Safranbolu: 90 km. Gerede – Kızılcahamam : 60."— Sunum transkripti:

1 A.İ.B.Ü. GEREDE MESLEK YÜKSEKOKULU

2 GEREDE-KONUM Gerede - Bolu : 50 km. Gerede –Ankara: 130 km. Gerede – Safranbolu: 90 km. Gerede – Kızılcahamam : 60 km. Nüfus(Merkez)24.142 Nüfus(Merkez) : 24.142

3 GEREDE MESLEK YÜKSEKOKULU Okulumuz 1993 yılında kurulmuştur. 7 bölüm, 9 program bulunmaktadır. I.öğretim(gündüz) ve II.öğretimde (gece) eğitim-öğretim yapılmaktır. Yaklaşık 1800 öğrencimiz bulunmaktadır.

4 GEREDE MESLEK YÜKSEKOKULU PERSONEL DURUMU AKADEMİK PERSONEL SAYISI Yrd. Doç. Dr. 5 Öğretim Görevlisi 22 Okutman 2 TOPLAM 29 İDARİ PERSONEL SAYISI İdari Personel 14 Özel Güvenlik Gör. 5 Şirket Elemanı 4 TOPLAM 23 GENEL TOPLAM 52

5 Programlar Bilgisayar Programcılığı Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Tekstil Teknolojisi Makine Resim Konst. Kimya Teknolojisi Otomotiv Teknolojisi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları İşletme Yönetimi Deri Teknolojisi* * II.öğretimi yoktur.

6 GMYO-Bilgisayar Programcılığı Bilgisayar ve Bilişim sektörünün ihtiyaç duyduğu donanım, yazılım, ağ ve internet teknolojileri, masaüstü ve internet yazılımları geliştirebilen teknisyenler yetiştirir.

7 GMYO-Bilgisayar Programcılığı Programda; C, C++, Java, C# ile program geliştirme ve görsel programlama dilleri yapısal ve nesneye yönelik programlama, web tasarımı, ASP ve PHP ile web uygulamaları geliştirme, veri tabanı yönetim sistemleri, ağ teknolojileri ve işletim sistemleri öğretilmektedir. Yüksekokulumuz bünyesinde 100 adet bilgisayardan oluşan ve projeksiyon cihazlarıyla desteklenen 4 bilgisayar laboratuarı öğrencilerin uygulama yapmaları için kullanılmaktadır.

8 GMYO-Tekstil Teknolojisi Tekstil; elyaftan başlayarak iplik, dokuma, örme, boya ve baskı gibi süreçleri, hazır giyim ise bu süreci kullanım eşyasına dönüştürecek işlemleri kapsamaktadır. Elyaftan iplik ve mamul kumaşa kadar olan kısım tekstil, kumaştan giyim eşyası elde edilene kadar olan süreç ise hazır giyim sektörünün içinde değerlendirilmektedir.

9 GMYO-Tekstil Teknolojisi Öğrencilerimizin mevcut bilgi ve becerilerine tekstil ve hazır giyim sektörlerinin günümüz ihtiyaçlarına yanıt verecek ara ve yüksek kademede yöneticiler yetiştirme misyonu bulunmaktadır. Okulumuzun tekstil laboratuvarında tekstil sektörün yapmış olduğu örnek boyama ve testler hakkında teorik ve uygulama esaslı dersler bulunmaktadır.

10 GMYO-Kimya Teknolojisi Kimya Teknolojisi Programının amacı, kimya endüstrisinde, kimya mühendisleri ve kimyagerlerle işçiler arasında köprü görevi yapacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Ülkemiz ve piyasa koşullarının ihtiyaç duyduğu, kimya alanında yetişmiş kalifiye eleman açığını gidermek amacıyla kurulmuştur. Bu programı başarı ile bitiren öğrenciler "Kimya Teknikeri" unvanını almaya hak kazanırlar.

11 GMYO-Kimya Teknolojisi Kimya Teknikerleri, tüm kimyasal üretim tesislerinde, sağlık merkezlerinde, çevre ve halk sağlığı araştırma ve geliştirme laboratuvarlarında, gıda, rafineri, petrokimya, lastik, plastik, çimento, boya, deterjan, kozmetik, tekstil, dericilik, seramik, cam, otomotiv, metal, madencilik, enerji, tarım gibi sektörlerde ve birçok işletmelerin kalite kontrol bölümlerinde görev almaktadır.

12 GMYO-Kimya Teknolojisi

13 GMYO-Deri Teknolojisi Dericilik sektörünün gelişme göstermiş olan Gerede'de öğretim yapan programımızın amacı, ülkemiz deri sanayine yeterli bilgi ve beceriye sahip deri teknikerlerini yetiştirmektir.

14 GMYO-Deri Teknolojisi Özellikle Deri Teknolojisi Programı öğrencilerimize Gerede’de faaliyet gösteren 155 deri işletmesinden birinde çalışıp, okula devam etme imkânı da sağlamaktadır.

15 GMYO-Otomotiv Teknolojisi Otomotiv sektörünün gerek üretim ve gerekse satış sonrası hizmet kademelerinde ihtiyaç duyduğu nitelikli ara insan gücünün çağın beklentilerini karşılayacak kalite ve hizmet felsefesine uygun olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla iki yıllık eğitim veren bir Yükseköğretim Programıdır.

16 GMYO-Otomotiv Teknolojisi

17 GMYO-Makine Resim Konstrüksiyon Dersler, çeşitli eşya ve makinelerin üretiminin yapılabilmesi için düşünce ve tasarının grafik olarak anlatılabilmesi, üretilecek parçanın mekanik özelliklerinin belirlenmesi amacına yöneliktir.

18 GMYO-Makine Resim Konstrüksiyon

19 GMYO-İşletme Yönetimi Eğitim programı ve düzenlenen sosyal, kültürel aktivite ve seminerler ile öğrencilerin girişimcilik bilgi ve kültürüne sahip olmaları hedeflenmekte; iletişim, hızlı düşünme ve doğru karar verme ve bilişim teknolojilerini kullanabilme becerileri geliştirilmektedir.

20 GMYO-Muhasebe ve Vergi Uyg. Kuruluşların muhasebe, finans ve denetim birimlerinde, Mali Müşavirlerin ve Yeminli Mali Müşavirlerin bürolarında ve bankaların yönetim ve organizasyon kadrolarında görev almaktadırlar. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programı mezunlarına "Muhasebe Meslek Elemanı“ unvanı verilmektedir.

21 GMYO-Ayakkabı Tasarımı Ve Üretimi Bünyesinde; saya, kesim ve dikim atölyesi bulunmaktadır. Ayakkabı sektöründe en fazla ihtiyaç duyulan elemanlar yönetim kademesi ile iş gören arasında ara elemanlardır. Ayakkabı üretim teknolojileri programının kuruluş amacı kalifiye ara elemanlar yetiştirmektir..

22 GMYO-Ayakkabı Tasarımı Ve Üretimi Program mezunları; ayakkabı üretiminde yurt içi ve yurt dışı pazarlarda rekabet üstünlüğüne sahip kesim, saya, monte, finisaj, kalite kontrol ve üretim planlaması yapabilecek donanıma sahip olacaktır. Ayakkabı tasarımı ve üretim tekniklerinin yanı sıra model ıstampa, malzeme, ayak ve kalıp ve de bilgisayarlı model ıstampa çıkarabileceklerdir

23 GMYO-Ayakkabı Tasarımı Ve Üretimi

24 Meslek Yüksekokulumuzda 4 Bilgisayar Lab., Otomotiv ve Deri Atölyesi, Kimya, Ayakkabı, Tekstil lab., Amfi, 22 derslik (15 projeksiyonlu derslik), kütüphane ve okuma salonu, öğrencilerin kullanımına sürekli açık internet odası, yemekhanemiz ve kantinimiz mevcuttur. Fiziki İmkanlar

25

26 GMYO-Barınma Olanakları Okulumuza 100 m. mesafede • KYK yurdu (400 Erkek, 250 Kız, 650kişi) • 2 Özel Yurt (200 kişilik)

27 GMYO-Barınma Olanakları

28 GMYO-Sportif Faaliyetler Okulumuzda 1 futbol sahası ve 1 kapalı spor salonu vardır.

29 GMYO-Sportif Faaliyetler Programlar arası; futbol, basketbol, voleybol, salon tenisi, masa tenisi vb. sportif faaliyetler yapılmaktadır.

30 GMYO-Etkinlikler Okulumuzda çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler yapılmaktadır. • Konferans • Seminer • Sempozyum • Kariyer Günleri • Pilav Günü • Mezuniyet Töreni • Satranç Turnuvası • Sinema Günleri • Tiyatro Oyunları

31 GMYO-Konferans

32 GMYO-Sempozyum

33 GMYO-Sergi

34 GMYO-Pilav Günü

35 GMYO Öğrencilerimiz DGS(Dikey Geçiş Sınavıyla 4 yıllık mühendislik, eğitim ve fen edebiyat vb. fakültelere geçebilmektedir. 2011 DGS başarımız 60’dır, 2012 başarımız ise 48 dir.

36 Teşekkürler…


"A.İ.B.Ü. GEREDE MESLEK YÜKSEKOKULU. GEREDE-KONUM Gerede - Bolu : 50 km. Gerede –Ankara: 130 km. Gerede – Safranbolu: 90 km. Gerede – Kızılcahamam : 60." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları