Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU Tanıtım Sunumu 2010 - 2011.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU Tanıtım Sunumu 2010 - 2011."— Sunum transkripti:

1 KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU Tanıtım Sunumu 2010 - 2011

2 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu, lisans eğitimi vermek üzere 1999 yılında eğitime başlamıştır. Öğrenim süresi 4 yıldır. Okulumuz; • Birey, aile ve toplumun değişen sağlık gereksinimlerine duyarlı, • Evrensel etik ve profesyonel değerleri mesleğine taşıyabilen, • En üst düzeyde mesleki bilgi ve beceri kazanmış, • Etkili iletişim ve liderlik becerilerine sahip, • Eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerisi gelişmiş, • Yaratıcı ve değişime açık, • Bilimsel araştırma yapabilen, • Literatürü izleyebilecek ve iletişim kurabilecek düzeyde İngilizce diline hakim, • Bilişim teknolojilerini iyi düzeyde kullanabilen, • Yaşam boyu öğrenme becerisi kazanmış bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

3 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU Program Puan Türü* 2010 Kontenjan** 2009 Kontenjan 2009 Tavan Puan 2009 Taban Puan HEMŞİRELİK (Başarı Burslu) YGS-2 1012344.511340.12 HEMŞİRELİKYGS-23028315.245276.44 * Puan türleri geçici olup 2010-ÖSYS Kılavuzunda kesinleşecektir. ** 2010 – 2011 Eğitim Yılı kontenjan verileri Koç Üniversitesi tarafından belirlenmiş olup, henüz YÖK tarafından onaylanmamıştır.

4 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi Nişantaşı kampüsünde yer alan Hemşirelik Yüksekokulu ve yurt binası, İstanbul’un en nezih semtlerinden biri olan Nişantaşı’ndadır. Taksim, Beşiktaş, Şişli arasındaki konumu nedeniyle gerek kültürel, gerek sosyal, gerekse büyük alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir. NEDEN KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU?

5 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi  Öğrencilerine, modern - teknolojik donanımlı sınıf ve laboratuvarlarda, 20-40 öğrenci ile en iyi şartlarda öğrenme olanağı sunar. NEDEN KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU?

6 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi  Öğrencilerin istedikleri zaman kullanabilecekleri tam donanımlı 5 laboratuvarda uygulayarak öğrenme fırsatı verir. 1. Kimya ve Mikrobiyoloji laboratuvarı 2. Anatomi laboratuvarı 3. Hemşirelik becerileri laboratuvarı 4. İngilizce laboratuvarı 5. Bilgisayar laboratuvarı NEDEN KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU?

7 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi  Yabancı eğitimciler ile temel ve mesleki İngilizceyi en iyi şekilde öğrenme imkanı verir.  Dönem içi; haftada 5 saat  Yaz dönemi; günde 5 saat 3 hafta süre ile yoğunlaştırılmış İngilizce programı NEDEN KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU?

8 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi  Ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan, meslek bilinci yüksek öğretim üyeleri ile kanıta dayalı uygulamaları temel alarak dünya standartlarında eğitim verir.  Klinik stajlarda, 6-8 öğrenci için bir öğretim elemanı oranı ile dünya standartlarının üzerindedir.  Tam donanımlı hastane standartlarında hazırlanmış, tüm mesleki uygulamaların yapılabileceği beceri laboratuvarlarında deneyerek öğrenme şansı verir. NEDEN KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU?

9 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi Öğrencilerin;  Klinik alanlarda ulaşım ve yemek gereksinimlerinin tamamının okul tarafından karşılanması,  Öğretim üyelerinden sürekli ve birebir danışmanlık alma,  Günün her saatinde okul yönetimine ulaşabilme,  Rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetinden ücretsiz olarak yararlanma,  Sınırsız internet bağlantısından yararlanma,  Bilgisayar laboratuvarı ve yurt binasındaki bilgisayarlarda istediği saatlerde çalışabilme ( öğrenci- bilgisayar oranı= 2:1 ),  Ders saatleri dışında, haftada 5 saate kadar basit ofis işlerinde çalışarak ücretsiz yemek yeme,  Kütüphanede fazla sayıda bulundurulan ders kitapları ile kitap masraflarını en aza indirme olanakları vardır. NEDEN KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU?

10 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi Ülkemizdeki diğer okullardan farklı olarak öğrencilerimiz, Yoğun Bakım Hemşireliği ve Genel Sağlık ( sağlığın değerlendirilmesi ve fizik muayene ) derslerini alır. Bu onlara, mesleğe daha iyi hazırlanma şansı verir. NEDEN KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU?

11 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi  Okul binası içinde yer alan Türkiye’nin en iyi hemşirelik ve sağlık bilimleri kütüphanesinden yararlanma fırsatı sağlar. NEDEN KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU?

12 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi  Ulusal ve uluslararası canlı bağlantı (video-konferans) yapılabilen tam donanımlı 3 konferans salonunda etkinlik düzenleme ve orada düzenlenen bilimsel aktivitelere katılarak mesleki ve kişisel gelişimlerini sürdürmelerini destekler. Okulumuz kütüphanesi tarafından, konferans salonunda, her hafta düzenlenen sinema gecelerinde, popüler ve güncel filmleri, ücretsiz olarak izleme şansı sunar. NEDEN KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU?

13 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi •Okula 2 dakika mesafede •96 kişi kapasiteli •2 - 4 kişilik odalar •Mutfak, çamaşırhane, dinlenme ve çalışma odası, •Sınırsız internet bağlantısı YURT OLANAKLARI NEDEN KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU?

14 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi BURS OLANAKLARI: •Bu yıl hemşirelik programına yerleştirilecek öğrencilerin %25’ine karşılıklı burs verilecektir. •Karşılıklı burs, eğitim-öğretim ücretini ve yurtlarda ücret ödemeden kalmayı kapsar. •Karşılıklı burs alan öğrencilere, yılda 9-10 ay süreyle, ayda 250 TL cep harçlığı verilir. •Karşılıklı burs alan öğrencilerimiz mezun olduğunda, Amerikan Hastanesi’nde maaş karşılığında işleri hazırdır. •Diğer burs olanakları NEDEN KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU?

15 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi İhtiyaç Bursu: Burssuz olarak yerleştirilen öğrencilerin ailelerinin durumunda ciddi bir mali değişiklik olması durumunda, sınırlı miktarda öğrenciye Burs Komitesince tam veya kısmi burslar verilebilir. Üniversiteye yeni giren öğrenciler ilk yıllarını tamamlamadan İhtiyaç Bursundan yararlanamazlar. Şehit Çocukları Bursu: Burssuz programlardan birine yerleşen şehit çocukları Başarı Burslu kategorisinde değerlendirilir. DESTEK BURSLARIMIZ

16 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi İŞ BULMA OLANAKLARI:  Mezunlarımız, Türkiye’nin her yerinde iş bulma kolaylığına sahiptir.  Mezunlarımız,aldıkları mesleki ve yabancı dil eğitimi sayesinde yurt dışında çalışabilir ve kariyerini sürdürebilir.  Mezunlarımız, aldıkları eğitimin sağladığı yararlardan dolayı yurt içinde ve yurt dışında kolaylıkla yüksek lisans (%27) ve doktora yapabilmektedir. NEDEN KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU?

17 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU’NUN YAKIN GELECEK HEDEFLERİ  “Yüksek Lisans Eğitimi”nin alt yapısı hazırlanmış olup onay aşamasındadır.  En kısa zamanda İngilizce eğitime geçilmesi hedeflenmiştir.  Yurt dışı öğrenci değişim programının alt yapı çalışmalarına başlanmıştır.  Okulumuzun akreditasyon çalışmaları sürdürülmektedir.

18 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi  Hemşirelik Yüksekokulu Kütüphanesi, Türkiye'de hemşireliğin profesyonel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 1999 yılında kurulmuştur.  Hemşirelik Yüksekokulu Kütüphanesi Suna Kıraç Kütüphanesi’nin bir birim kütüphanesidir.  Kampüs içinde 256 m2’lik bir alana ve 90 kişilik oturma kapasitesine sahiptir.  Kütüphane güncel koleksiyon içeriği açısından EN ÇOK HEMŞİRELİK KAYNAĞI BULUNDURAN KÜTÜPHANEDİR. KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU KÜTÜPHANESİ

19 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi  Kütüphane koleksiyonu; Hemşirelik Yüksekokulu’nun ders programlarını ve yapılan araştırmaları desteklemek üzere ağırlıklı olarak hemşirelik ve sağlık bilimleri alanlarındaki 10.000’nin üzerinde basılı, görsel-işitsel ve elektronik yayınlardan oluşmaktadır.  7479 Kitap  889 ciltli dergi  36 veri tabanı (sadece hemşirelik, tıp ve sağlık bilimleri alanında)  5713 e-dergi (sadece hemşirelik, tıp ve sağlık bilimleri alanında)  3935 e-kitap (sadece hemşirelik, tıp ve sağlık bilimleri alanında)  1525 (dvd, cd-rom, video, slayt) KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU KÜTÜPHANESİ

20 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi  Türkiye'nin her yerinden araştırmacıların ziyaret ettiği Kütüphane haftanın 6 günü 64 saat açıktır ve günlük ziyaretci sayısı yaklaşık 135 kişidir.  Öğrenciler, kampüs ve diğer birim kütüphanelerinden faydalanabilmekte ve oraya gitmeden kaynak materyale ulaşabilmektedir.  Araştırma için ücretsiz makale ve kitap getirtebilmektedir KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU KÜTÜPHANESİ

21 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi KOÇ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KULÜPLERİ Aikido Grubu Akademi Kulübü Almanca Kulübü Beşiktaş Grubu Bilgisayar Kulübü Bilim Topluluğu Kulübü Borsa Kulübü Çağdaş Sanat Toplıuluğu Dağcılık Kulübü Dans Kulübü Dünya Mutfağı Kulübü Düşünce ve Tarih Kulübü Düşünce Özgürlüğü ve İnsan Hakları Ekonomi Kulübü Fenerbahçe Grubu Folklor Kulübü Fransızca Kulübü Geleceğin Liderleri Grubu Hemşirelik Kulübü Hukuk Kulübü İletişim Kulübü İspanyolca Kulübü İtalyanca Kulübü Koç Ekonomi Kulübü Koç İşletme Kulübü Koç Endüstri Mühendisleri Topl. Koç Üniversitesi Kampüs TV Koç’lu Aslanlar Grubu KU Gönüllüleri Medya Kulübü Model Birleşmiş Milletler Mühendislik Kulübü Münazara Kulübü Müzik Kulübü Öğrenci Konseyi Pazarlama Kulübü Rams Amerikan Futbol Takımı Rusça Kulübü Sanat Kulübü Sinema Kulübü Sosyal Aktiviteler Kulübü Sosyal Bilimler Kulübü Sualtı ve Araştırma Kulübü Tiyatro Kulübü Uluslararası İlişkiler Kulübü Uluslararası Öğrenci Kulübü Yelken Kulübü Yıllık Komitesi Zeka Oyunları Kulübü

22 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi HEMŞİRELİK KULÜBÜ ÇALIŞMA GRUPLARI  Hemşirelik kulübü aktiviteleri, bireysel gelişim ve genel kültür yönünden zenginleşmeyi destekler.  HEMŞİRELİK KULÜBÜ ÇALIŞMA GRUPLARI  Fotoğrafçılık grubu  Dans grubu  Tiyatro grubu  Gezi grubu  Müzik grubu  Sosyal yardımlaşma grubu

23 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi KOÇ ÜNİVERSİTESİ SANAT VE KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ Öğrencilerimiz, Hemşirelik Kulübü tarafından organize edilen tiyatro, kültür-sanat gezilerinin yanısıra ana kampüste düzenlenen etkinliklere de katılabilirler. Islam Manafov Piyano Resitali Aysa/Tiyatro St ü dyosu - Ş ö len Cem Yılmaz S ö yleşisi Cimri - Kenter Tiyatrosu MSU Modern Dans Topluluğu Mimi Komedi Tiyatrosu Moda Kamp ü ste Alpay Erdem Stand Up Show "Hasta Ruh" Tiyatro Adam - “ Albay Kuş ” Duo Arıca Konseri - "Viyolin & Gitar D ü et" Cem Adrian Konseri Y ü ksek Sadakat Konseri Oscarlı Filmler G ö sterimi Dolapdere Big Bang Konseri Moda Sanat Tiyatrosu - "Azizname“ Benyamin Sönmez - Tuluğ Tırpan Konseri Akbank Sanat Müzik Festivali Açılışı IKSV - "Before Festival, We are at Universities" Reklam Oburları Kenter Tiyatrosu- "39 Basamak" Oyun Atölyesi- "Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler” Piyanist: Ece Demirci, Mimar Sinan University Odeon Film Geceleri Tiyatro Gerçek – “Van Gogh” Trio Ad Libitum Klasik Müzik Konseri Ziynet Sali Konseri "Kankouran" Afrika Ritm ve Dans Grubu Tiyatro İstanbul – “Altı Haftada Altı Dans Dersi” Gülsin Önay Piyano Resitali Dostlar Tiyatrosu – “İnsanlarım” Oyun Atölyesi – “Shakespeare Müzikali” Kampüste Mola Akdeniz Üniversitesi Oda Müziği Konseri-“Trioleo”

24 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi SPOR TESİSLERİ Üniversitemizin ana kampüsünde;  2000 izleyicinin oturma imkânına sahip olduğu spor salonu,  2 adet açık tenis kortu  1 adet yapay çim futbol sahası  1 adet açık basketbol sahası  Koşu parkuru (156m),  Squash ve raketbol kortu,  Aerobik ve dans salonları,  Yarı olimpik açık Yüzme Havuzu,  Buz Pateni Pisti (20m x 40m),  Fitness salonu, kardio salonu ve masa tenisi bölümü bulunmaktadır.  Hemşirelik Yüksekokulu’nda fitness salonu bulunmaktadır Bunlara ek olarak ana bölümde tenis, basketbol, badminton, voleybol, hentbol gibi tüm salon sporları yapılabilmektedir.

25 Koç Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi Öğrenci dinlenme alanları Yemekhane Spor salonu Teras

26 Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu Tel: +90 212 311 2601 – 0 212 311 2600 hyo@ku.edu.tr http://hyo.ku.edu.tr RANDEVU ALINARAK OKUL GEZİLEBİLİR.


"KOÇ ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU Tanıtım Sunumu 2010 - 2011." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları