Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-"— Sunum transkripti:

1 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-

2 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
VAKFIMIZ YAKLAŞIK DÖRT YILSÜREN ÇALIŞMALAR SONRASINDA İLK BÜYÜK PROJESİNİ KASTAMONU-DADAY İLÇESİNDE HAYATA GEÇİRMEK İSTEMEKTEDİR. BU PROJE İLE EN BAŞTA KASTAMONUDAN DIŞARIYA GÖÇ DURACAK, KASTAMONUNUN EVLATLARI KENDİ YURTLARINDA DAHKÜLTÜRELA MUTLU OLACAKLARDIR. KASTAMONU COĞRAFİ, KÜLTÜREL, SOSYAL, EKONOMİK KONUMU NEDENİYLE SAĞLIK TURİZMİ, EĞİTİM/ÖĞRETİM TURİZMİ, KÜLTÜREL, SANATSAL ETKİNLİKLERLE BÜYÜYEBİLECEK DURUMDADIR.

3 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
PROJEMİZ 2019 YILINDA TAMAMEN SONUÇLANDIĞINDA YAKLAŞIK KİŞİ İSTİHDAM ETMİŞ OLACAKTIR. BU NEDENLE DE DADAY NÜFUSU YENİDEN ’LER SEVİYESİNE ÇIKACAKTIR. ÇİFTÇİLER ORGANİK ÜRETİM SAYESİNDE ŞİMDİKİ GELİRLERİNİN EN AZ 3 KATINA ULAŞACAKLARDIR. ESNAF İSE PROJE İÇİNDEKİ TÜM EKONOMİK TESİSLERE ORTAK EDİLECEĞİNDEN ONLAR DA KAZANÇ AÇISINDAN MUTLU OLACAKLARDIR.

4 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
PROJEMİZSONUCUNDA HALİHAZIR DADAY İLÇE MERKEZİNİN DIŞINDA BİR BAŞKA DADAY DAHA OLUŞACAKTIR. DOLAYISIYLA ŞİMDİKİ DADAY MERKEZİ BİR TURİZM, TARİH MERKEZİ OLACAKTIR. PROJEMİZEE ÇALIŞACAK HERKES İSTANBUL GİBİ bÜYÜK ŞEHİRLERDE BULABİLECEKLERİ HER TÜRLÜ TESİSE VE İMKANA SAHİP OLACAKLARINDAN DADAY’DAN AYRILMAK BİLE İSTEMEYECEKLERDİR.

5 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
TESİSLERİN İŞLETİLMESİ ESNASINDA 2 AMBULANS HELİKOPTERİ, 2 YOLCU HELİKOPTERİ GÖREV YAPACAĞINDAN ACİL DURUMLARDA DADAY SAKİNLERİ ÇOK AZ KİŞİNİN SAHİP OLABİLECEĞİ AYRICALIKLARA SAHİP OLACAKTIR. PROJEMİZE DESTEK OLAN, OLACAK, BİZLERLE ÇALIŞACAK DADAY-KASTAMONU SAKİNLERİNE VAKFIMIZ ÇOK ÖNEMLİ DESTEKLERDE BULUNARAK, ONLARA MADDİ SIKINTI YAŞATMADAN SİSTEME DAHİL OLMALARINI SAĞLAYACAKTIR.

6 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
BU PROJENİN DADAY’DA YAŞAMA GEÇİRİLMESİ ÖNCELİKLİDİR VE ÖNEMLİDİR. ANCAK PROJE ESNASINDA YARATILACAK SPEKÜLASYONLARLA ÇALIŞMALARIMIZ ZORLAŞTIRILIR, ÇALIŞMA İMKANIMIZ KISITLANIRSA PROJE ÖNCELİKLE KASTAMONU’NUN BİR BAŞKA İLÇESİNE, BU DA OLMAZSA TÜRKİYE’NİN BİR BAŞKA İLİNDE, İLÇESİNDE YAŞAMA GEÇİRİLECEKTİR. VAKFIMIZ BU KONUDA DADAY VE KASTAMONU’DAKİ KARAR VE KİTLE ÖNDERLERİNİN BİZLERE YARDIMCI VE DESTEK OLACAĞINA İNANMAKTA VE GÜVENMEKTEDİR. ÇÜNKÜ VAKFIMIZ İLK OLARAK KASTAMONU LU BÜYÜKLERİMİZ TARAFINDAN KURULMUŞTUR.

7 DADAY BALLIDAĞ TESİSLERİ
ESKİ SANATORYUM

8 DEÇSAV SANATORYUMUN ŞİMDİKİ HALİ

9 DEÇSAV BALLIDAĞ TESİSİ HAVADAN GÖRÜNÜMÜ

10 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
DADAY - BALLIDAĞ SANATORYUMU’NUN GERİATRİ VE REHABİLİTASYOM TESİSİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ İÇİN ESKİ TESİSİN ÖZEL ŞARTLARDA YIKIMI YENİ TESİSİN İNŞASI TESİSİN ALMAN STANDARTLARINDA HİZMET VEREBİLMESİ İÇİN ORGANİK TARIMSAL, HAYVANSAL ÜRETİM ALANLARININ HAZIRLANMASI TESİSTE ÇALIŞACAK YÜKSEK DONANIMLI İNSANLARIN-KAMU PERSONELİNİN-DİĞER ELEMANLARIN YAŞAYACAĞI SOSYAL-KÜLTÜREL-SPORTİF-EĞİTİM-SAĞLIK-DİNLENME-ALIŞVERİŞ-DİNİ V.D. TESİSLERİN KURULMASI

11 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
E. TESİSTE KALANLARIN ZİYARETÇİLERİNİN VE REFAKATÇILARININ KALACAĞI, ÇEVRENİN İHTİYAÇLARINA DA CEVAP VERECEK “TATİL KÖYÜ”NÜN KURULMASI F. DADAY İLÇESİNDE 32 TARİHİ EVİN TAMAMININ VE YAKLAŞIK 152 EVİN DIŞ CEPHESİ İLE EVLERİN İÇLERİNDE BİR BÖLÜMÜNÜN RESTORASYONU, DADAY KÜLTÜRÜNE AİT KONAKLAMA YERLERİNİN HAZIRLANMASI G. TÜM PROJE KAPSAMINDA GÖREVLENDİRİLECEK YAKLAŞIK PERSONELİN EĞİTİMLERİNİN TAMAMLANMASI H. BÜYÜK ÜNİVERSİTELER İLE İŞBİRLİĞİ YAPILARAK TESİSLERİN BİRER EĞİTİM VE STAJ ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLMESİ

12 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
I. ÇEVRE KÖYLER, İLÇELER, TATİL KÖYÜ, ÇİFTLİK İÇİNDE BÜYÜKBAŞ HAYVAN, KÜÇÜKBAŞ HAYVAN AHIRLARI İLE KÜMES HAYVANLARI İÇİN TESİSLER KURULMASI J. İKLİMLENDİRME SİSTEMİ İLE ÇALIŞACAK YAKLAŞIK 70 ADET EN AZ 300 M2 LİK ÇİFT CAMLI SERA YAPIMI VE ÜRETİME HAZIR HALE GETİRİLMESİ K. BÖLGEDEKİ ET, SÜT, ET ÜRÜNLERİ, SÜT ÜRÜNLERİ, MEYVE, SEBZE ÜRETİMİNİN TAMAMINI KORUYABİLECEK ÖLÇÜDE SOĞUK HAVA TESİSLERİ YAPILMASI L. DADAY İLÇESİ İÇİNDE YAKLAŞIK ARAÇLIK KATLI OTOPARK-YER ALTINDA DA EN AZ 3 KAT OLACAK ŞEKİLDE- (ÜÇ ADET); İKİ ÇARŞI; ÜÇ KAPALI PAZARYERİ; 2 ADET HAN YAPILMASI M. İLK KEZ TÜRKİYE’DE UYGULANACAK OLAN ARI YETİŞTİRME VE GELİŞTİRME SERALARININ İKLİMLENDİRME VE UYGUN BİTKİ ÖRTÜSÜ İLE KURULMASI…

13 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
TÜM BİNALAR “YEŞİL BİNA” TEKNOLOJİSİ İLE YAPILACAK VE DONATILACAK, TÜM BİNALARIN ÇATILARI, CAM YÜZEYLERİ VE UYGUN YÜZEYLERİ GÜNEŞ KOLEKTÖRLERİ İLE DONATILACAK, ISITMA, SOĞUTMA, ARINDILMIŞ HAVALANDIRMA TEK MERKEZDEN YAPILACAK KATI, SIVI ATIKLAR ARINDIRILACAK VE MÜMKÜN OLDUĞU ÖLÇÜDE YENİDEN VE UYGUN ALANLARDA TEKRAR KULLANILACAK –KULLANILMIŞ SICAK SUYUN ARTILIP, ISISI ARTTIRILIP SERALARA GÖNDERİLMESİ, YA DA ISITMA SİSTEMLERİNE TEKRAR ÖNDERİLMESİ; EN SON KULLANILIP ARITILAN SUYUN TUVALET REZERVUARLARINA-SULAMAYA-ARAÇ YIKAMA BİRİMLERİNE GÖNDERİLME VB GİBİ- BÜTÜN İNŞAATLAR VE TESİSLER “ANAHTAR TESLİMİ” YAPTIRILACAK, BİNALARIN İLK ON YILLIK BAKIMLARI KESİNLİKLE YAPIMCI FİRMA VE/VEYA ONUN UYGUN GÖRDÜĞÜ MÜTEAHHİTLER TARAFINDAN ÜSLENİLECEK, İNŞAAT YAPIM VE DONATIM FİYATLARINA “BAKIM BEDELLERİ” DE YANSITILACAK,

14 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
7. LOJMANLAR İLGİLİ PERSONELİN BAVULLARI İLE GELİP YERLEŞİP-YAŞAYACAKLARI DONANIM İLE TESLİM ALINACAK, 8. LOJMAN TÜRLERİ 220 (5+2) , 180 m2 (5+1), 140 m2 (4+1), 120 m2 (3+1) , 100 m2 (2+1) ve 55 m2 1+1, 45 m NET-OLARAK DÜŞÜNÜLMÜŞTÜR, 9. GERİATRİ ODALARI NET 45 m2 OLACAK VE HER GERİATRİ ODASININ BALKON-TERASI BULUNACAK, 10. HER BİNANIN ALTINDA NBC (NÜKLEER-BİYOLOJİK-KİMYASAL) SIĞINAĞI-DEKONTAMİNASYON BİKRİMLERİ, SIĞINAK DEPOLARI VE SIĞINAK MÜŞTEMİLATI OLACAK, 11. HER SIĞINAĞIN ALTINDA İSE MUTLAKA YAĞMUR SUYU TOPLAMA, ARITMA, AKTARMA, ISISINI KORUMA SİSTEMLERİ BULUNACAK, 12. TATİL KÖYÜNDE BAZI YAPIMLAR BUNGALOV-AĞAÇ EV OLARAK YAPILACAK, EVLER YANMAZ VE KURŞUN GEÇİRMEZ OLACAK,

15 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
13. YAPIMLARIN ÇEVRESİ 3,5 MT, 3 MT ÇİFT SIRA 4*4 VE 1*1 PASLANMAZ KAPLAMALI FENS TELLERİ İLE İKİ SIRA HALİNDE ÇEVRİLECEK, ÇİTLER ARASINDA EN AZ 1,5 MT MESAFE BIRAKILACAK, ARADAKİ BOŞ BÖLÜMDE SU TOPLAMA VE SU DEPOLAMA HAVUZLARI BULUNACAK, 14. ÇEVREDE GECE GÖRÜŞ KAMERA SİSTEMLERİ, NÖBETÇİ KULÜBELERİ, AYDINLATMA DİREKLERİ VE PROJEKTÖRLERİ, YANGINA MÜDAHALE KULELERİ BULUNACAK 15. TESİSLERDEKİ ALT YAPI –ATIK SU-TEMİZ SU HATTI-TELEFON HATTI-DATA HATTI-ELEKTRİK HATTI-SICAK SU HATTI-HAVALANDIRMA HATTI-DOĞALGAZ HATTI (YEDEK)- BULUNAN KANALLAR BELLİ NOKTALARDAN GİRİŞE MÜSAİT YAPILACAK, 16. ŞEHRİN (DADAY) ALTYAPISI DA AYNI ŞEKİLDE –PARİS-BERLİN-LONDRA GİBİ GENİŞ KANALLARLA YENİLENECEK, 17. BÜTÜN BİNALARDA SES, ISI, IŞIK İZOLASYONLARI VE BOHÇALAMA MÜKEMMEL OLARAK YAPILACAK, ANCAK BU YAPIMLARIN “SAĞLIKLI YAPI” OLMASINI ENGELLEMEYECEK, BU KONUDAKİ MALİYETTEN KAÇINILMAYACAK, 18. TÜM YAPIM AŞAMALARINDA ÇEVREYE EN AZ ZARAR VERİLECEK ŞEKİLDE ÇALIŞILACAK, ÇED RAPORU DA DİKKATE ALINARAK YAPILACAK İŞLEMLERDE BU NEDENLE YÜKSELECEK MALİYET ÖNEMSENMEYECEKTİR.

16 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
PROJENİN TÜM SORUMLULUĞU DEÇSAV ÜZERİNDEDİR. KREDİ KURULUŞU İLE TEK TEMAS NOKTASI DEÇSAV’DIR. BU PROJE İÇİN EURO’LUK BİRBÜTÇE AYRILMIŞTIR (KDV HARİÇ)- PROJE’NİN İLERİKİ SAFHALARINDA BU BÜTÇE % 40 ORANINDA ARTIRILABİLİRLİĞİ DE DÜŞÜNÜLMÜŞTÜR.

17 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
4. SİSTEM BAYINDIRLIK BAKANLIĞI YAPIM SÖZLEŞMELERİ-KURALLARI VE MÜKTESEBATI İLE YÜRÜTÜLECEKTİR. DIN NORMU STANDARTLARI ESAS ALINACAKTIR. 5. BAYINDIRLIK BAKANLIĞI BİRİM FİYATLARI ESASTIR, ESKALASYON SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. 6. HER BİR YAPIM, 750 BANKA GÜNÜNDE TAMAMLANACAKTIR. İŞ AKIŞ VE NAKİT AKIŞ TAKVİMİ BUNA GÖRE DÜZENLENECEKTİR. 7. GERİATRİ MERKEZİ ESKİ BİNANIN YIKIMI İÇİN 150 BANKA GÜNÜ İLAVE EDİLECEKTİR. 8. İŞİN BAŞLAMASINA KADAR GEÇECEK PROJELENDİRME, İZİNLER, RUHSATLAR VS .SÜRELER BU SÜRE DIŞINDADIR.

18 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
9. TANIMLI İŞLERE BAYINDIRLIK BAKANLIĞI BİRİM FİYATLARI, ÖZEL İŞLER İSE ÖZEL FİYAT ÜZERİNDEN KARŞILIK BULACAKTIR. PROJE DAHA ÇOK ÖZEL İŞLER ÜZERİNE KURULUDUR. 10 HER ŞEY YAZILI ESASLAR İLE UYGULANACAK, SONRADAN SÖZLÜ TALEPLER SÖZ KONUSU OLMAYACAKTIR. 11. GEREKTİĞİNDE YAZILI KURALLAR ÜZERİNDE DEĞİŞİKLİK MUTLAKA GEREKİRSE KARŞILIKLI UZLAŞI İLE YAPILACAKTIR.

19 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
12. YAPIMLAR ESNASINDA KULLANILACAK BÜTÜN MALZEMELER İÇİN FİRMA VE MARKA SEÇİMİ DEÇSAV’IN TEKLİFLERİ DOĞRULTUSUNDA YAPILACAKTIR. ANCAK YÜKLENİCİNİN TEKLİF VE TAVSİYELERİ DE DİKKATE ALINCAKTIR. 13. PROJENİN UYGULANMASI ESNASINDA YEREL VE/VEYA MERKEZİ YÖNETİMLERDEN GELECEK İŞ, İŞÇİLİK, MALZEME TALEPLERİ VAKFIN BÜTÇESİNDEN KARŞILANACAK/YAPTIRILACAKTIR.

20 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
14. YAPIM ESNASINDA GÜNLÜK RAPORLAMA İLE YAPILAN İŞLER ANKARA MERKEZ VE AVRUPA KREDİ KURULUŞUNA SAAT 24’E KADAR GÖNDERİLECEKTİR. 15. HAKEDİŞLER BU YÖNTEMLE KISA SÜREDE KONTROL EDİLECEK VE ÖDEMELER KISA SÜREDE YAPILACAKTIR. 16. İŞ AKIŞ VE NAKİT AKIŞ ÇİZELGESİNE UYUM (% 10 GERİ KALMAMAK/% 10 İLERİ GİTMEMEK) ÖNEMLİDİR.

21 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
18. PROJELER AVRUPADA ÇİZİLİP TÜRKİYE’YE UYGULAMA İÇİN GÖNDERİLECEKTİR. UYUMLANDIRMA TÜRKİYE’DE YAPILACAKTIR. 19. KONTROLLUK İŞLEMLERİ İÇİN VAKIF, KREDİ KURULUŞU VE YASAL ZORUNLULUK OLAN KONTROL MEKANİZMALARI DEVREYE ALINACAKTIR. 20. YAPILAN İŞLEMLERİN TARIMSAL, HAYVANSAL VE ÇEVRE BOYUTUNDAKİ TÜM İŞLEMLERİ DE VAKIF YÖNETİMİ TARAFINDAN AYRICA DENETİME ALINACAKTIR.

22 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
21. BÜTÜN İŞLEMLER ESNASINDA ELEMENTARY , HAYAT, SAĞLIK, KAZA VS. KONULARINDA SİGORTACILIK İŞLEMLERİNİN CEVAZ VERDİĞİ TÜM SİGORTALAR YAPTIRILARAK ÇALIŞILACAKTIR. BU AMAÇLA PROJE ALANINDA/YAKININDA MUTLAKA “SİGORTA” YETKİLİSİ BULUNACAKTIR. 22. YAPIM ESNASINDA GEREKECEK VASIFLI, VASIFSIZ İŞ GÜCÜ İHTİYAÇLARI ÖNCELİKLE YERELDEN KARŞILANACAK, BÖLGENİN HASSASİYETİ GÖZ ÖNÜNE ALINACAKTIR.

23 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
KASTAMONU-DADAY-BALLIDAĞ PROJESİ; BALLIDAĞ PROJESİ, DADAY İLÇE PROJESİ, TATİL KÖYÜ VE KONAKLAMA TESİSLERİ, RESTORASYON, RELÖVE VE DADAY MİMARİ DENEMELERİ/YAPIMLARI, TARIM, HAYVANCILIK, ÜRETİM, ŞİŞELEME, SAKLAMA, DAĞITIM, ARITMA, DEĞERLENDİRME, YENİDEN KULLANMA, KULLANILAMAYACAK ATIKLARI YOK ETME ANA HATLARI İLE ELE ALINMIŞTIR.

24 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
TÜM TARİHİ BİNALARIN RELÖVESİ, RESTORASYONU VE HİZMETE SUNULMASI (KAMU-ÖZEL) EURO BALLIDAĞ TESİSLERİNE DESTEK OLARAK TATİL KÖYÜ, KONAKLAMA TESİSLERİ YAPIMI EURO DADAY MİMARİSİ İLE (ÖRNEK TİP PROJELER) YENİ BİNALARIN YAPIMINA DESTEK VERİLMESİ EURO ET, SÜT, YUMURTA, MEYVE, SEBZE, UNLU MAMULLER, İŞLEME, DEPOLAMA VE PAKETLEME TESİSLERİNİN VE SERALARIN KURULMASI EURO

25 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
BALLIDAĞ SANATORYUMUNUN YIKIMI VE YENİDEN YAPILMASI İŞLETMEYE ALINMASI EURO ŞEHİR İÇİ YOLLARIN UYGUN MALZEMELERLE KAPLANMASI EURO ŞEHİR İÇİ KALDIRIMLARIN UYGUN MALZEMELERLE ISLAHI VE KAPLANMASI EURO ÇÖP TOPLAMA, İŞLEME, GERİ KAZANIM, ARITMA VE İMHA TESİSLERİ EURO

26 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
DOĞAL YÖNTEMLERLE BÜYÜKBAŞ, KUÇÜKBAŞ VE KÜMES HAYVANI ÜRETİM, BESLEME ÇİFTLİKLERİNİN KURULMASI VE YAYGIN VETERİNERLİK HİZMETLERİ EURO EKOLOJİK ET, SÜT, YUMURTA, SEBZE, MEYVE, TAHIL FİDAN ÜRETİM, İŞLETME, PAKETLEME VE MUHAFAZA SİSTEMİ (SOĞUK HAVA DEPOSU DAHİL) EURO KATI ATIKLAR ARITMA TESİSİ/HATLAR EURO SIVI ATIKLAR ARITMA TESİSİ/HATLAR EURO

27 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
GALERİ SİSTEMLİ ALT YAPI ÇALIŞMASI ELEKTRİK-PİS SU-TEMİZ SU-TELEFON-İNTERNET-GAZ-HAVALANDIRMA-SICAK SU VS HATLARIN YER ALACAĞI MİN 2M ÇAPLI EURO KATLI GARAJ, ARAÇ BAKIM-ONARIM, YIKAMA TESİSLERİ İLE YARI KAPALI VE KAPALI ÜRETİCİ PAZARYERİ YAPIMI EURO BELEDİYE HİZMET BİNALARI, SOSYAL ALANLARI İLE BALLIDAĞ TESİSLERİ VE TÜM DONATILARININ SOLAR, RÜZGAR ENERJİ İLE ENERJİ İHTİYACININ GİDERİLMESİ İÇİN ENERJİ TARLALARININ VE DAĞITIM SİSTEMİNİN KURULMASI EURO KAMU ÇALIŞANLARINA VE BALLIDAĞ ÇALIŞANLARINA LOJMAN (1600 ADET), SOSYAL TESİS, EĞİTİM VE SPOR TESİSLERİ YAPIMI EURO

28 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
ÇEVRE DÜZENLEMELERİ EURO TOPLAM BALLIDAĞ TESİSLERİ EYRO TATİL KÖYÜ-KONAKLAMA TESİSLERİ EURO LOJMAN-SOSYAL-KÜLTÜREL-TİCARİ DONATI EURO DADAY İLÇE İÇİ VE İLÇE GİRİŞLERİ EURO

29 DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-
TOPLAM TAHMİNİ PROJE BEDELİ (KDV HARİÇ) EURO İLAVE ALINABİLİR PROJE BEDELİ EURO TOPLAM PROJE FİNANS KARŞILIĞI EURO


"DEÇSAV KASTAMONU PROJELERİ -1-" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları