Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SLAYT GEÇİŞLERİ OTOMATİKTİR… LÜTFEN TIKLAMAYINIZ… SLAYTI MUTLAKA SESLİ İZLEYİNİZ… İYİ SEYİRLER… Sesli İzleyiniz.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SLAYT GEÇİŞLERİ OTOMATİKTİR… LÜTFEN TIKLAMAYINIZ… SLAYTI MUTLAKA SESLİ İZLEYİNİZ… İYİ SEYİRLER… Sesli İzleyiniz."— Sunum transkripti:

1

2 SLAYT GEÇİŞLERİ OTOMATİKTİR… LÜTFEN TIKLAMAYINIZ… SLAYTI MUTLAKA SESLİ İZLEYİNİZ… İYİ SEYİRLER… Sesli İzleyiniz

3

4 19 Mayıs 1919 Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başladığı gündür. I. Dünya Savaşı sonunda ülkemizin birçok yeri savaşı kazanan devletler tarafından işgal edilmişti. Yurdumuzu bu durumdan kurtarmak için Atatürk, 16 Mayıs 1919'da "Bandırma Vapuru" ile İstanbul’dan Samsun'a hareket etti.

5 19 Mayıs 1919 Günü Mustafa Kemal ATATÜRK, Bir milletin tarihini değiştirecek adımı Samsun’da attı…

6 1. Dünya savaşı sonrası Türkiye’yi parça parça eden işgal kuvvetlerinin sonunu hazırlayan ilk adımdı Samsun’a atılan adım…

7 Mustafa Kemal ATATÜRK, 16 Mayıs Günü Son padişah Vahdettinden aldığı talimatla Samsun’a yol alırken ordunun bir subayı olarak görevli idi.

8 Durumu kontrol etmesi için Samsun’a gönderilen Mustafa Kemal, ülkenin içinde bulunduğu durumdan çıkması için beklediği fırsatı yakalamıştı.

9 Anadolu’nun gözetleme kulesi niteliğindeki Samsun, Mustafa Kemal’in kafasındaki hareket için biçilmiş kaftandı…

10 Bandırma vapuru ile süren üç günlük yolculuk boyunca uykusuz gecelerde atılacağı amansız yolculuğun planını yapan Mustafa Kemal, tüm riskleri ve ülkenin içinde bulunduğu bitap durumu göze alırken yalnız bir tek şeye güveniyordu !

11 Mustafa Kemal planlarında yanılmadı, Türk Milleti vatanı için onu yalnız bırakmadı. Onunla omuz omuza, ülkede tek düşman askeri kalmayana kadar savaştı !

12 Kurtuluş mücadelesinin ilk adımı 19 Mayıs 1919, İstiklalimizin ve İstikbalimizin garantisi GENÇLERİMİZE armağan olmuştur.

13 19 Mayıs’ların oluşmasını sağlamış, damarlarındaki asil Türk kanını vatanı için feda etmiş nice genç şehitlerimiz adına… Fon: Fahir ATAKOĞLU Foto Düzenleme: Slaytizle.com

14 TÜRKİYE’NİN SLAYT PORTALI

15

16

17

18


"SLAYT GEÇİŞLERİ OTOMATİKTİR… LÜTFEN TIKLAMAYINIZ… SLAYTI MUTLAKA SESLİ İZLEYİNİZ… İYİ SEYİRLER… Sesli İzleyiniz." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları