Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB. T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB. T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB."— Sunum transkripti:

1 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB

2 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB

3 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB

4 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB HACI ADAYLARINDAN ALINAN ÜCRETLERE KARŞILIK VERİLECEK HİZMETLER

5 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB HAC; farklı dil, ırk, renk ve kültüre, ama aynı inanca sahip milyonlarca mü’minin belli yer ve zamanda bir arada bulunmalarını zorunlu kılan ve ömürde bir defa ifa etmekle mükellef oldukları bir ibadettir. Bu sebeble hac esnasında bir çok zorluklar, yorgunluklar, sıkıntılar ve aksaklıklarla karşılaşacağız. Bu için bir takım kurallara uymak durumundayız. Bunların giderilmesi ve aşılması için sizlere bazı uyarı ve tavsiyelerimiz olacak. DEĞERLİ HACI ADAYLARIMIZ !

6 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB KÜNYE VE KİMLİK KARTINIZI BOYNUNUZDA TAKILI TUTUNUZ.

7 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB HAC İBADETİNİN BÜTÜN AŞAMALARINDA KARŞILAŞTIĞINIZ BÜTÜN SORUNLARI VE SIKINTILARI MUTLAKA GRUP GÖREVLİNİZE VE KAFİLE BAŞKANINIZA BİLDİRİNİZ. KAFİLENİZİN VE GÖREVLİLERİNİZİN İSİMLERİNİ ÖĞRENİNİZ.

8 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB KIYMETLİ HACI ADAYLARIMIZ ! HAC ARKADAŞLIĞININ AYRI BİR DEĞERİ VE HATIRASI VARDIR. BİRBİRİNİZE GÜLER YÜZLÜ VE HOŞGÖRÜLÜ, SAYGILI VE SABIRLI OLUNUZ. HAC ARKADAŞLIĞI

9 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB KENDINIZE AIT VALIZ VE ÇANTALARIN ÜZERINE ADINIZI, SOYADINIZI,ADRES VE TEL. NUMARANIZI MUTLAKA YAZINIZ.

10 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB HAC İBADETİNİ HATA YAPMADAN, USULÜNE UYGUN YERİNE GETİREBİLMEMİZ İÇİN SİZLERE VERİLEN HAC İLMİHALİ, HACCI ANLAMAK VE HAC DUALARI KİTABLARINI HAC YOLCULUĞUNUZ BOYUNCA OKUYUNUZ.

11 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB ODALARINIZI TUVALET, BANYO VE MUTFAKLARINIZI TEMİZ TUTUNUZ. DİNİMİZ TEMİZLİĞE BÜYÜK ÖNEM VERMİŞTİR. TEMİZLİK İMANIN YARISIDIR.” TEMİZLİĞE ÖZEN GÖSTERELİM.

12 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB KALINACAK OTELLERDE HERKESİN KALACAĞI ODALAR ÖNCEDEN PLANLANMAKTADIR. HERKESİN KALACAĞI YER VARDIR.

13 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB BÜTÜN HACI ADAYLARIMIZA MEKKE VE MEDİNE’DE HAC BOYUNCA SABAH KAHVALTISI VE AKŞAM YEMEĞİ VERİLECEKTİR.

14 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB BUZDOLAPLARINA AKAR KOKAR HER ŞEY RASTGELE DOLDURULMAYACAK. ODA ARKADAŞLARININ DA HAKKI GÖZETİLECEKTİR.

15 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB YIKADIĞINIZ ÇAMAŞIRLARI RASTGELE SEREREK KURUTMAYINIZ.

16 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB MUTFAKTA BULAŞIKLAR YIKANMADAN BIRAKILMAMALIDIR. YEMEK VEYA ÇAY YAPMAKTA KULLANILAN OCAKLAR SIRAYLA VE USULÜNE UYGUN KULLANILMALIDIR. YANGIN ÇIKMAMASI İÇİN GEREKLİ TEDBİRLERE UYULMALIDIR.

17 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB AÇIKTA SATILAN YİYECEK VE İÇECEKLERİN SATIN ALINMAMASI SAĞLIĞIMIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR.

18 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB ÖĞLE SICAĞINDA DIŞARIYA ÇIKILMAMASI, ŞEMSİYELERİN DEVAMLI YANINIZDA BULUNMASI GEREKİR. GÜNEŞ ÇARPMASI VE YORGUNLUKTAN KAÇINMALISINIZ. DİNLENMEYE ZAMAN AYIRMALISINIZ.

19 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB KADINLARIN BULUNDUĞU KATLARA VEYA BÖLÜMLERE RAST GELE GİRMEYİNİZ. İSLAM ESASLARINA/SAYGI KURALLARINA UYUNUZ.

20 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB GİYİM-KUŞAM VE BEDEN TEMİZLİĞİNİZE ÖZEN GÖSTERİNİZ. SAĞLIĞINIZA, BESLENMENİZE VE TEMİZLİĞİNİZE DİKKAT EDİNİZ.

21 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB İHRAM İÇİNDE İKEN İHRAM YASAKLARINA TİTİZLİKLE DİKKAT ETMELİSİNİZ!

22 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB OTOBÜSE, UÇAĞA, SERVİSLERE OTELLERDE ASANSÖRE BİNERKEN, İNERKEN DAİMA SIRAYA GİRMEYİ UNUTMAYINIZ, TARTIŞMAYINIZ VE BİRBİRİNİZİN HAKLARINA SAYGI GÖSTERİNİZ. BİRBİRİNİZE YARDIMCI OLUNUZ.

23 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB ÇEVREYİ TEMİZ TUTUNUZ. YERLERE ÇÖP ATMAYINIZ.

24 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB ÇOK İBADET YAPMAYA GAYRET EDİNİZ. KIYMETLİ VAKTİNİZİ ÇARŞILARDA BOŞUNA HARCAMAYINIZ.

25 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB OTEL-HAREM ARASI SERVISLERDE YER KAVGASI YAPMAYINIZ. KIZGINLIKLARA, ITIP-KAKIŞMALARA SEBEBIYET VERMEYINIZ. SIRA ILE BININIZ. BAYANLARA VE YAŞLILARA ÖNCELIK TANIMALI,BIRBIRINIZI EZMEMEYE DIKKAT EDINIZ.

26 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB KENDINIZI IYI HISSETMEDIĞINIZ ZAMAN EN YAKIN SAĞLIK OCAĞINA MÜRACAAT EDENIZ VEYA BU DURUMU DIN GÖREVLILERINE BILDIRINIZ. SAĞLIK HIZMETLERI HASTANE,POLIKLINIK VE SAĞLIK OCAKLARINDA VERILMEKTEDIR

27 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB SAĞLIK HİZMETLERİ

28 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB TAVAF,NAMAZ VEYA DIĞER ZIYARETLERINDE DIĞER ÜLKE HACILARINA DA SAYGILI OLMALI, ONLARA SELAM VERMELI, TOKA YAPILMALI, IKRAMDA BULUNULARAK GÖNÜL BAĞI KURMAYA ÇALIŞILMALIDIR. KARDEŞ OLDUĞUMUZU HISSETTIRMELIYIZ.

29 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB HAC KURBANI BEDELİ

30 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB UÇAK YOLCULUĞU HİZMETLERİ

31 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB UÇAK YOLCULUĞU HİZMETLERİ

32 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB

33 T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB


"T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB. T.C. KÖYCEĞİZ MÜFTÜLÜĞÜ DİTİB." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları