Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Mineraller taşları oluşturur.Dünyada az bulunan mineraller daha pahalıdır.Örneğin altın çok pahalıdır.Çünkü dünyada az bulunan bir mineraldir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Mineraller taşları oluşturur.Dünyada az bulunan mineraller daha pahalıdır.Örneğin altın çok pahalıdır.Çünkü dünyada az bulunan bir mineraldir."— Sunum transkripti:

1

2

3 Mineraller taşları oluşturur.Dünyada az bulunan mineraller daha pahalıdır.Örneğin altın çok pahalıdır.Çünkü dünyada az bulunan bir mineraldir.

4 Kayaçlar çok büyük ve yerin altında bulunan kayalardır.Kayaçlar depremler sonucu parçalanarak yüzeye çıkar ve kayaları oluşturur.Kayalar zamanla parçalanarak taşları oluşturur.Taşlar parçalanarak çakılı,çakıl parçalanarak da kumu oluşturur.

5 Taşların mineralleri farklı olduğundan taşlar renk renktir.Bazı taşlarda birden fazla mineral olabilir. Mineraller sadece taşın rengini belirlemez,sertliğini, yumuşaklığını ve hatta yüzüp-batacağını.

6


"Mineraller taşları oluşturur.Dünyada az bulunan mineraller daha pahalıdır.Örneğin altın çok pahalıdır.Çünkü dünyada az bulunan bir mineraldir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları