Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Ö nce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir ç ocuğumuz doğduktan, hatta ardından bir tane daha olduktan.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Ö nce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir ç ocuğumuz doğduktan, hatta ardından bir tane daha olduktan."— Sunum transkripti:

1

2 Ö nce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir ç ocuğumuz doğduktan, hatta ardından bir tane daha olduktan sonra hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Sonra ç ocuklar yeterince b ü y ü k olmadıkları i ç in kızar, onlar b ü y ü y ü nce daha mutlu olacağımıza inanırız. MURATHAN MUNGAN'DAN

3 Bundan sonra ergenlik d ö nemlerinde ç ocuklarla uğraşmamız gerektiği i ç in ö fkeleniriz. Kendimize, ç ocuklarımız bu d ö nemden ç ıkınca daha mutlu olacağımızı, yeni bir araba alınca, g ü zel bir tatile ç ıkınca, emekli olunca, yaşantımızın d ö rt d ö rtl ü k olacağını s ö yleriz. Ger ç ek ise şu andan daha iyi bir zaman olmadığıdır. Eğer şimdi değil ise ne zaman? Hayatınız her zaman m ü cadelelerle dolu olacaktır.

4 En iyisi bunu kabul edip, her ne olursa olsun mutlu olmaya karar vermektir. En sevdiğim s ö zlerden biri Alfred D. Souza'ya aittir. Der ki; "Uzun zamandan beridir hayatın - ger ç ek hayatın - başlamak ü zere olduğu izlenimine kapılmıştım. Fakat her zaman yolumun ü zerinde bir engel, ö ncelikle erişilmesi gereken bir şey, bitmemiş bir iş, hizmet edilecek zaman, ö denecek bir bor ç oldu.

5 Sonra hayat başlayacaktı. Sonunda anladım ki bu engeller benim hayatımdı." Bu g ö r ü ş a ç ısı, mutluluğa giden bir yol olmadığını g ö sterdi. Mutluluk yoldur. Ö yleyse sahip olduğunuz her anın kıymetini bilin ve mutluluğu, Vaktinizi harcayacak kadar ö zel biriyle paylaştığınız i ç in ona daha fazla değer verin. Unutmayın, zaman hi ç kimse i ç in beklemez.

6 Ö yleyse, Okulu bitirene kadar, 100 milyar kazanana kadar, Ç ocuklarınız olana kadar, Ç ocuklarınız evden ayrılana kadar, İşe başlayana kadar, Evlenene kadar, Cuma gecesine kadar, Pazar sabahına kadar,

7 Yeni bir araba,yada ev alana kadar, Bor ç ları ö deyene kadar, İlkbahara kadar, Yaza kadar, Sonbahara kadar, Kışa kadar, Maaş g ü n ü ne kadar, Şarkınız s ö ylenene kadar, Emekli olana kadar, Ö lene kadar....

8 MUTLU OLMAK İ Ç İN İ Ç İNDE BULUNDUĞUNUZ "AN" DAN DAHA İYİ BİR ZAMAN OLDUĞUNA KARAR VERMEK İ Ç İN BEKLEMEKTEN VAZGE Ç İN.

9 MUTLULUK BİR VARIŞ DEĞİL, BİR YOLCULUKTUR.

10 PEK Ç OKLARI MUTLULUĞU İNSANDAN DAHA Y Ü KSEKTE ARARLAR, BAZILARI DA DAHA AL Ç AKTA.

11 Unutmayın "YARIN KİMSEYE VAAD EDİLMEMİŞTİR" OYSA MUTLULUK İNSANIN BOYU HİZASINDADIR…


"Ö nce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi. Evlendikten sonra, bir ç ocuğumuz doğduktan, hatta ardından bir tane daha olduktan." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları