Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

PDÖ’ DE ÖĞRENCİ VE EĞİTİM YÖNLENDİRİCİSİ GERİBİLDİRİMLERİ; DÖNEMLERE GÖRE FARK VE ARALARINDA İLİŞKİ VAR MI? UTEAK’10AYDIN Esin Kulaç, Erol Gürpınar, Meral.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "PDÖ’ DE ÖĞRENCİ VE EĞİTİM YÖNLENDİRİCİSİ GERİBİLDİRİMLERİ; DÖNEMLERE GÖRE FARK VE ARALARINDA İLİŞKİ VAR MI? UTEAK’10AYDIN Esin Kulaç, Erol Gürpınar, Meral."— Sunum transkripti:

1 PDÖ’ DE ÖĞRENCİ VE EĞİTİM YÖNLENDİRİCİSİ GERİBİLDİRİMLERİ; DÖNEMLERE GÖRE FARK VE ARALARINDA İLİŞKİ VAR MI? UTEAK’10AYDIN Esin Kulaç, Erol Gürpınar, Meral Öncü

2 AMACIMIZ ? Öğrenci geribildirimleri ile eğitim yönlendiricisi geribildirimleri arasındaki ilişkiyi ve dönemlere göre farkı araştırmak

3 YÖNTEM? *KESİTSEL,analitik *Dönem 1,2 ve 3 *Veriler anket formuyla gözlem altında

4 YÖNTEM? Öğrenci geribildirimleri; iletişim becerileri ekip çalışması öğrenmeye katkı eğitim sürecine katkı

5 YÖNTEM? Eğitim yönlendiricisi geribildirimleri; öğrenme süreci bağımsız öğrenme eleştirel düşünce iletişim becerileri motivasyona katkı ile ilgili tutum ve davranışlar

6 YÖNTEM? Beşli Likert derecelemesi PASW Statistics 18 One Way ANOVA Bonferroni Pearson testi

7 BULGULAR Çalışmaya 174 (%34.1) Dönem 1, 260 (%50.9) Dönem 2 ve 77 (%15.1) Dönem 3 öğrencisi Her dönem için ayrı ayrı olmak üzere.. Eğitim yönlendiricileri ile öğrenci puanları arasında korelasyon saptanmamıştır (p>0.05).

8 BULGULAR Dönemlere göre öğrencilere verilen toplam puanlar için; p>0.05

9 BULGULAR Eğitim yönlendiricilerine verilen toplam puanlar için; p<0.05 en yüksek Dönem 1 (29.5±1.1), en düşük Dönem 2 (28.9±2.4)

10 BULGULAR Her dönem için alt puanlar karşılaştırıldığında; Dönem 1 öğrencilerinin iletişim becerileri ve motivasyona katkı puanları diğer dönemlere göre anlamlı olarak daha yüksektir (p<0.05).

11 Bunun nedeni; Dönem 1’de hekim hasta iletişimi ve etik konularının işlendiği senaryoların kullanılması ?

12 “SONUÇ”  Senaryoların işlenme sürecinde Dönem 2 ve 3 için iletişim becerileri, etik gibi konularda entegrasyonun/vurgunun sağlanması Öğrenci geribildirimleri için dönemlere göre fark var..

13 İlginiz için teşekkür ederim.. esinkulac@med.sdu.edu.tr


"PDÖ’ DE ÖĞRENCİ VE EĞİTİM YÖNLENDİRİCİSİ GERİBİLDİRİMLERİ; DÖNEMLERE GÖRE FARK VE ARALARINDA İLİŞKİ VAR MI? UTEAK’10AYDIN Esin Kulaç, Erol Gürpınar, Meral." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları