Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 2012-2013 YILI DEĞERLENDİRME.  Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL’ün başlattığı ‘Türkiye Okuyor’ kampanyası ile İlimizde Sayın Valimiz Ahmet AYDIN.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " 2012-2013 YILI DEĞERLENDİRME.  Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL’ün başlattığı ‘Türkiye Okuyor’ kampanyası ile İlimizde Sayın Valimiz Ahmet AYDIN."— Sunum transkripti:

1  YILI DEĞERLENDİRME

2  Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL’ün başlattığı ‘Türkiye Okuyor’ kampanyası ile İlimizde Sayın Valimiz Ahmet AYDIN ’ın talimatıyla 2011 yılından beri uygulanan “7’den 70’e Siirt Okuyor” kampanyası EKİM 2012 tarihi itibariyle Siirt Merkez ve 6 ilçemizde eş zamanlı olarak uygulanmaya devam edildi. “7’DEN 70’E SİİRT OKUYOR”

3  PROJENİN GEREKÇESİ Bilinçli ve çağdaş bir toplum olmak, kişisel ve toplumsal değişim ile zihinsel gelişim üzerinde okumanın önemini anlamak; günümüz şartlarında kitap okumanın bir ihtiyaç olduğunu kavrayarak,düzenli ve planlı bir okuma eylemi yoluyla “Okuma Zekasını” geliştirme isteği… PROJENİN AMACI:  Türkçenin doğru ve güzel konuşulmasını,  Okuduğunu anlama-anlatım becerilerinin geliştirilmesini,  Kelime dağarcığının genişlemesini,  Okuma Zevk ve Zekasının gelişmesini,  Okuma alışkanlığının yaşam tarzı haline getirilmesi ve yaygınlaştırılmasını sağlamak.

4 2012 YILINDA KİTAP OKUNMASI OKULLARIMIZ BÜNYESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

5  Siirt valimiz Sayın Ahmet AYDIN projenin bu yıl daha geniş kapsamda uygulanması ve daha geniş kitlelere ulaşması amacıyla Resmi Kurum ve Kuruluşlarımız ile Sivil Toplum Kuruluşlarını, kısaca tüm halkımızı projeye dahil ederek hedefi büyüttüler.

6  “7’DEN 70’E SİİRT OKUYOR”

7

8  19 Aralık 2012 Çarşamba SİİRT MANŞET OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

9  SİİRT TÜCCAR VE ESNAFINDAN KAMPANYAYA DESTEK KİTAPSEVER TÜCCAR VE ESNAFIMIZA TEŞEKKÜRLER…

10  “7’DEN 70’E SİİRT OKUYOR” KAMPANYASINA DESTEK Siirt Üniversitesi Hem Okuyor Hem Okutuyor (08 Ocak 2013) Siirt Valiliğinin düzenlediği 7'den 70'e Siirt Okuyor kampanyasına bir destekte Siirt Üniversitesinden geldi. "Siirt Üniversitesi Hem Okuyor Hem Okutuyor" kapsamında Kurum personeline ve üniversite öğrencilerine okuma kitapları dağıtıldı.Siirt Toplamda 20 bin kitap dağıtılması belirlenen projede kitap dağıtımlarına başlandı. Siirt Okuyor Kampanyasına İlk Destek Ticaret ve Sanayi Odasından 20 Ekim 2012 Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ilk ve orta dereceli okulların öğrencilerine bin adet kitap dağıttı.

11  “7’DEN 70’E SİİRT OKUYOR” Siirt Valiliği himayelerinde başlatılan, “7’ den 70’ e Siirt Okuyor “kitap Okuma Kampanyasına 2 bin 200 adet kitap bağışlandı. '7'den 70'e Siirt Okuyor' Kampanyasına Destek Siirt Okuyor Kampanyasına SEKBİLDER, SİSKAV, Siirt Akademi ve İlim Yayma Cemiyeti de Destek verdi.

12  KAMPANYA KAPSAMINDA MERKEZ AYDINLAR BAYKAN ERUH KURTALAN PERVARİ ŞİRVAN ADET KİTAP DAĞITIMI YAPILDI

13  YAZARLAR HALKIMIZLA BULUŞTU…

14  “TÜRKİYE OKUYOR”

15  OTOMOBİL ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI

16  KİTAP OKUMA YARIŞMASI KURUL TOPLANTILARI

17  KİTAP OKUMA YARIŞMA SINAVI

18  KİTAP OKUMA YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU İKİNCİ MUSTAFA ÖZTÜRK BİRİNCİ YASEMİN PEKTAŞ ÜÇÜNCÜ MİTHAT EGE

19  KİTAP OKUMA YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU İKİNCİ MUSTAFA ÖZTÜRK BİRİNCİ YASEMİN PEKTAŞ ÜÇÜNCÜ MİTHAR EGE OLANLARA YARIM ALTIN

20  YIL BİRİNCİLERİNE CUMHURİYET ALTINI “7’DEN 70’E SİİRT OKUYOR” AY BİRİNCİLERİNE ÇEYREK ALTIN

21

22

23

24 2013 YILINDA KİTAP OKUNDU

25  SİİRT GENELİ OKUNAN KİTAP SAYISI İLÇE ADI İLK VE ORTA OKULLARLİSELER KAMU KURUMLARI- Okuma Salonları TOPLAM AYDINLAR BAYKAN ERUH KURTALAN MERKEZ PERVARİ ŞİRVAN GENEL TOPLAM NOT : *** Okunan kitap sayıları 01 HAZİRAN 2013 günü itibari ile oluşturulmuştur.

26

27  SİİRT GENELİ OKUL VE KURUMLAR BAZINDA OKUNAN KİTAP ORANI İLÇE ADI İLK VE ORTA OKULLAR LİSELER KAMU KURUMLARI OKUNAN KİTAP TOPLAMI KAMU PERSONEL VE ÖĞRN.SAYISI YIL BOYU OKUMA ORANI AYDINLAR ,70 BAYKAN ,80 ERUH ,43 KURTALAN ,26 MERKEZ ,42 PERVARİ ,15 ŞİRVAN ,19 GENEL TOPLAM ,40 NOT : *** Okunan kitap sayıları 01 HAZİRAN 2013 günü itibari ile oluşturulmuştur. Kurum Toplamlarına okuma salonları da dahil edilmiştir.

28

29  SİİRT GENELİ OKUNAN KİTAP ARTIŞ DURUMU

30  SİİRT GENELİ SON BEŞ YIL YILLAR OKUL ÖNCESİ ÖĞRENCİ SAYISI İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİ SAYISI LİSE ÖĞRENCİ SAYISI TOPLAM ÖĞRENCİ SAYISI OKUNAN KİTAP SAYISI * ***NOT : KİTAP OKUMA SAYISI 01 HAZİRAN 2013 TARİHİ İTİBARI İLE OKUL VE KURUMLARDA OKUNAN KİTAP SAYISINI İÇERMEKTEDİR.

31

32

33  SEVGİ İLE BÜTÜNLEŞEN PROJEMİZİN HALKIMIZIN DESTEK VE KATILIMI İLE DEVAM ETMESİ… VE «SEVGİNİN OLMADIĞI YERE GÖLGENİZİN DAHİ GİTMEMESİ DİLEĞİYLE…»

34  “7’DEN 70’E SİİRT OKUYOR ” Projemizin gerçekleştirilmesinde desteklerini esirgemeyen ; Başta Sayın Valimiz Ahmet AYDIN olmak üzere Garnizon Komutanımıza İl ve İlçe Belediye Başkanlarımıza Üniversite Rektörlüğüne Kaymakamlarımıza İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize Merkez Kurum ve Kuruluş Müdürlerimize Sivil Toplum Kuruluşlarımıza Eğitim Sendika Başkanlarımıza Mahalle Muhtarlarına İlk ve Orta Dereceli Okul Müdürlerimize Basınımıza Hayırsever İş Adamlarımıza Tüm öğretmenlerimize Okul Aile Birliği Başkanlıklarına Öğrenci Velilerimize Okul Meclis Başkanlarına Tüm Öğrencilerimize Ve Projede emeği geçen ve katkıda bulunan herkese TEŞEKKÜR EDER, SAYGILAR SUNARIZ…


" 2012-2013 YILI DEĞERLENDİRME.  Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL’ün başlattığı ‘Türkiye Okuyor’ kampanyası ile İlimizde Sayın Valimiz Ahmet AYDIN." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları