Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Adobe After Effects Adobe After Effects, video düzenlemeye, efektlendirmeye hatta video yaratmaya yarayan bir düzenleme programıdır. İçeriği Adobe ürünlerinin.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Adobe After Effects Adobe After Effects, video düzenlemeye, efektlendirmeye hatta video yaratmaya yarayan bir düzenleme programıdır. İçeriği Adobe ürünlerinin."— Sunum transkripti:

1

2 Adobe After Effects Adobe After Effects, video düzenlemeye, efektlendirmeye hatta video yaratmaya yarayan bir düzenleme programıdır. İçeriği Adobe ürünlerinin birbiriyle olan etkileşiminden dolayı resim de, video da, tasarımlar da içermektedir ve bunları bize bir kompozisyon içinde sunmaktadır. En büyük yararı tek bir program yardımıyla videoların gerekli son ayarlamalarının verilebilmesi, video yaratımından çok video efektlendirmeye ağırlık vermiş olmasıdır.

3 After Effects Kullanımı After Effects, her türlü metin animasyonu, film düzenlemesi, video efektleri yapımında aktif olarak kullanılmaktadır. Adobe Premiere ile birlikte bu dalda ödül de almıştır.

4 After Effects Kullanımı Birçok film efekti de After Effects ile yapılabilmektedir. Film efektlerini tasarlamak uzun sürmektedir, partikül yapısı ve diğer gerçel animasyonların yapımı zor olsa da After Effects sayesinde iyi bir sonuç ortaya çıkabilmekte.

5 Örnek ; 120 Filmi Efektleri

6 Senkron Adobe Sistemleri

7 Senkron Adobe Örnekleri

8

9 After Effects Ana Ekranı Adobe After Effects’in de giriş ekranı ve panel mantığı diğer Adobe ürünlerine benzemektedir. (Photoshop, Flash vs. )

10 Kompozisyon Ayarları After Effects’te en önemli şey bir kompozisyon üzerinde çalışmanızı sürdürmenizdir. Kompozisyonunuz tüm ‘Layer’larınızı, tüm ‘Efekt’lerinizi tüm ayarlarınızı barındırır ve üzerinde çalıştığınız video veya resme özel bir durumdur. Bu durumun performans ve kullanılabilirlik anlamında iyi ayarlanması gerekir.

11 Sahne Öğeleri Sahne öğelerini öğrenmeniz kompozisyon üzerinde çalışma yaparken size çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

12 Keyframe ve Timeline Mantığı Keyframe’ler, zaman çizelgesinde hangi noktada hangi olayın gerçekleşeceğine karar veren değerlerdir. Bunları atamak için efekt ve düzen seçeneklerinin solunda bulunan saat işaretleri kullanılır. Bu Keyframe’lerle yapılan işlemler, Timeline kısmının grafik şekline dönüştürülerek izlenebilmekte ve ince düzenlemeler yapılabilmektedir.

13 Keyframe ve Timeline Mantığı Keyframe Interpolation ile, belirttiğiniz yolda yumuşatmalar yapabilir, değiştirebilirsiniz

14 Maskelemeler Maskeleme ile oluşturduğunuz kompozisyonu bir çerçeve gibi kullanabilir, arka plandaki objeleri göz önüne çıkarabilirsiniz.

15 Maskeleme Özellikleri Oluşturduğunuz maskenin özelliklerini, yine saat ikonları sayesinde düzenleyebilir ve parametrelerini değiştirebilirsiniz.

16 Yazı Ekleme ve Yazı Efektleri After Effects’te yazı oluşturma ve bunları efektlendirme, diğer video düzenleme programlarına göre daha basittir çünkü daha önceden planlanmış profiller üzerine inşa edersiniz ve değerleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bu efektlere ulaşmak için, Timeline’da imgesine tıklanır. Ayrıca efektlerin önizlemelerini Animation seçeneğinden “Browse Preset” diyerek görebilirsiniz.

17 Yazı Ekleme ve Yazı Efektleri Yazılarda efektlendirmeler Timeline menüsünde görüntülenir ve buradan düzenlenir. Buradan düzenlemenin avantajı, yazınızı görerek ve üzerindeki değişikliklerinizi anlık deneyerek daha iyi test etmeniz ve inceleyebilmenizdir. Ayrıca sahne üzerinde yazınıza sağ tıklayıp, aynı Photoshop’taki gibi Blending Options’a ulaşıp yazınıza, efektlerden ayrı olarak, opaklık, parlaklık, ışıldama verebilirsiniz.

18 Motion Tracking Motion Tracking, bir kompozisyonda, bir noktayı veya nesneyi takip etmeye yarar. Belli seçenekler ve ayarlar yardımıyla nesne, seçtiğiniz alan içerisinde analiz edilerek takip edilir. Bu özellik, yazı sabitlemelerinde, parçacık hareketlerinde, çeşitli kameralardaki titreşimi engellemede kullanılmaktadır.

19 Motion Tracking Bu kısımdan, üç boyutlu ve nesnenizi her açıdan ve her özellikten takip eden bir Motion Track yaratabilirsiniz.

20 Kameralar ve Işıklar

21 Kameralar ile kompozisyonunuza derinlik katabilir ve onları ışık ile gerçekleyebilirsiniz.


"Adobe After Effects Adobe After Effects, video düzenlemeye, efektlendirmeye hatta video yaratmaya yarayan bir düzenleme programıdır. İçeriği Adobe ürünlerinin." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları