Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İLAÇ TAKİP SİSTEMİ NEDİR?  Dünyada eşi benzeri görülmemiş ve uygulanmamış bir ilaç (ürün) takip sistemidir.  *Gelişmiş bir çok ülke bu sistemi reddetmiştir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İLAÇ TAKİP SİSTEMİ NEDİR?  Dünyada eşi benzeri görülmemiş ve uygulanmamış bir ilaç (ürün) takip sistemidir.  *Gelişmiş bir çok ülke bu sistemi reddetmiştir."— Sunum transkripti:

1 İLAÇ TAKİP SİSTEMİ NEDİR?  Dünyada eşi benzeri görülmemiş ve uygulanmamış bir ilaç (ürün) takip sistemidir.  *Gelişmiş bir çok ülke bu sistemi reddetmiştir.  Sağlık bakanlığı tarafından ‘SAHTE İLAÇ’ söylemi ile sanal bir sorun için üretilen sözde çözüm sistemidir.  *Türkiye’de sahte ilaç sorunu yoktur.  Çokuluslu ilaç firmaları ile ZİNCİR ECZANELER BİRLİĞİ ’nin ortağı olduğu bir yapılanmanın ürünüdür.  Serbest eczaneleri ortadan kaldıracak sistemin adıdır.

2 ZİNCİR ECZANELER BİRLİĞİ İLAÇ TAKİP SİSTEMİNİN BİR PARÇASIDIR

3 Cevap bekleyen sorular;  Yapılmak istenen ilaç takip sistemi mi yoksa eczane takip sistemi midir?  İlaç firmalarının, eczane hatta hasta verilerine ulaşabilmesi mümkün müdür?  Zincir eczane ve yerinde hizmet sunumu (raporlu hastalara kargo ile ilaç temini) amaçlanmakta mıdır?  TEB bu sisteminin neresindedir? TEBEOS programı eczane verilerini depolamak için mi kullanılacaktır? TEBEOS programı eczane verilerini depolamak için mi kullanılacaktır?  Kooperatiflerin sistem hakkındaki fikirleri nedir? Bu sistemi kabul ediyorlar mı? Bu sistemi kabul ediyorlar mı?

4 İLAÇ TAKİP SİSTEMİNE NEDEN HAYIR DEMELİYİZ?  YATIRIM MALİYETLERİ ARTACAK •TEKNİK VE CİHAZ DONANIM MALİYETLERİ •YAZILIM MALİYETİ •PERSONEL MALİYETİ •LOJİSTİK İÇİN YENİ ALANLAR GEREKECEK •STOK MALİYETLERİNDE ARTIŞ

5 İLAÇ TAKİP SİSTEMİNE NEDEN HAYIR DEMELİYİZ?  ECZANELERİN TÜM ÖZEL VERİLERİ PAYLAŞILACAKTIR.  İlaç firmalarına, •hastaların kullandığı ilaç verilerine ulaşma imkanı sağlanacak. •eczane stok bilgilerine ulaşma imkanı sağlanacak.

6 İLAÇ TAKİP SİSTEMİNE NEDEN HAYIR DEMELİYİZ?  İLAÇ TAKİP SİSTEMİ, ZİNCİR PERAKENDECİLİK SİSTEMİNİN TEKNOLOJİK ALT YAPISIDIR.  Bu gün Türkiye ve dünyada faaliyet gösteren tüm zincir perakende mağazaları bu ve benzeri sistemleri iç bünyelerinde kurmaktadırlar.  Amaç; İşletmelerdeki iş süreçlerinin standardize edilmesi, bu sayede yönetiminin kolaylaşarak hizmet sunumunda iyileştirmeler oluşturulmasıdır.

7 İLAÇ TAKİP SİSTEMİ  BU HALİYLE ALDATMACADIR TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ? YARIN ÇOK GEÇ OLABİR! •Ecz. Çağdaş GÜNDÜZ ÇED – İZMİR ŞUBE www.cedizmir.org.tr


"İLAÇ TAKİP SİSTEMİ NEDİR?  Dünyada eşi benzeri görülmemiş ve uygulanmamış bir ilaç (ürün) takip sistemidir.  *Gelişmiş bir çok ülke bu sistemi reddetmiştir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları