Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ACG-AltiLED LED’li Endüstriyel Aydınlatma Armatürü ACG Elektronik Ltd. www.acgelektronik.com.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ACG-AltiLED LED’li Endüstriyel Aydınlatma Armatürü ACG Elektronik Ltd. www.acgelektronik.com."— Sunum transkripti:

1 ACG-AltiLED LED’li Endüstriyel Aydınlatma Armatürü ACG Elektronik Ltd. www.acgelektronik.com

2 İÇİNDEKİLER ÜRÜNÜN MONTAJI NASIL YAPILIR? KAÇ ADET ARMATÜR YETERLİ OLUR? İYİ BİR LED’Lİ AYDINLATMA ARMATÜRÜ NASIL OLMALI? NE KADAR TASARRUF EDERİM? NEDEN LED AYDINLATMASI?

3  Yüksek verim (düşük enerji tüketimi) * ACG-AltiLED7’nin üretiminde 100 lümen/watt verimde, Philips Lumileds Luxeon Rebel yüksek güçlü LED’ler kullanılmıştır. Aşağıdaki tabloda LED’ler ve diğer ışık kaynaklarının verimleri kıyaslanmıştır. Philips Lumileds Luxeon Rebel LED tungsten ampuller6-10 lümen/watt (1 watt tüketimle verilen ışık miktarı) halojen ampuller16-22 kompakt floresan ampuller 30-60 floresan ampuller46-95 gaz deşarjlı ampuller55-125 LED’ler60-132

4 NEDEN LED AYDINLATMASI?  Uzun ömür (>50.000 saat) * ACG-AltiLED7’nin tahmini ömrü 50.000 saatin üzerindedir. Philips Lumileds’in açıkladığı test raporlarına göre ışık gücünde 10.000 saatin sonunda %7.3, 54.000 saatin sonunda %30 azalma olacaktır.

5 NEDEN LED AYDINLATMASI?  Yönlendirilebilme ile yüksek ışık kullanımı (%80) * Endüstriyel aydınlatmada kullanılan diğer ışık kaynaklarının verimi yüksek gibi görünse de, ışığın ciddi bir kısmı aydınlatılacak yüzeye düşürülemez. ACG-AltiLED’de kullanılan özel üretim optik sistem sayesinde ışık kullanımı %80 seviyesindedir.

6 NEDEN LED AYDINLATMASI?  Yüksek ışık kalitesi (CRI >70) * ACG-AltiLED7 yüksek kalitede soğuk beyaz (6500K) ışık vermektedir. Bu sayede renkler güneş ışığı altında göründüğü gibi canlı ve parlak görünmektedir. Dikkat dağılmalarına sebep olan ışık gücünde titreme (flicker) sorunu ACG-AltiLED7’de tamamen engellenmiştir.

7 NEDEN LED AYDINLATMASI?  Düşük ışık gücü azalma hızı * Bazı ışık kaynakları ilk monte edildiklerinde oldukça verimli çalışmalarına rağmen, ışık güçleri hızla azalmaktadır. Çoğu metal halide ampullerin ışık gücü 10.000 saatin sonunda %30 ’a yakın azalırken, ACG-AltiLED 10.000 saatin sonunda yaklaşık %93 ışık gücünde çalışmaktadır.

8 NEDEN LED AYDINLATMASI?  Homojen aydınlatma * Geleneksel aydınlatma armatürleri fazla aydınlanmış- az aydınlanmış yüzeylerin oluşumuna sebep olurlar. ACG-AltiLED patentli açısal tasarımı sayesinde homojen bir aydınlatma sağlar. Geleneksel aydınlatma armatürleriACG-AltiLED

9 NEDEN LED AYDINLATMASI?  Çevreye dost * ACG-AltiLED kullanarak yapılan enerji tasarrufu; daha az enerjinin üretilmesini, daha az fosil yakıt yakılmasını ve atmosfere daha az karbondioksit salınmasını sağlar. Her ACG-AltiLED7, 50.000 saatlik ömrü süresince yaklaşık 8.7 ton karbondioksit emisyonunu engeller. * Sodyum ampulleri, civa ampulleri, floresan ampuller ve metal halide ampuller yüksek miktarda civa içermektedir; suların ve toprağın zehirlenmesine sebep olurlar. Çevreye duyarlı bir ürün olan ACG-AltiLED, RoHS kapsamında yasaklı maddelerin (kurşun, civa, kadmiyum vb.) hiçbirini içermez.

10 NE KADAR TASARRUF EDERİM?  TASARRUF HESAPLAMA * ACG-AltiLED7 hem elektrik faturanızda hem de bakım maliyetlerinizde büyük bir düşüş sağlayacaktır. Aşağıdaki linkten fabrikanızda yapacağınız tasarrufu hesaplayabilirsiniz: http://www.acgelektronik.com/index.php?page=altiled AMPUL TİPLERİ BRÜT ENERJİ TÜKETİMİ 1 YILLIK ENERJİ TÜKETİMİ YILLIK BAKIM MALİYETİ 6 YILLIK ENERJİ TÜKETİMİ VE BAKIM MALİYETİ ACG-AltiLED7 (110W) 125W225 TL-1,350 TL METAL HALIDE (250W) 310W558 TL60 TL3,708 TL SODYUM veya METAL HALIDE (400W) 480W864 TL60 TL5,544 TL *Yılın 300 günü, 24 saat çalışan bir fabrika için hesaplanmıştır.

11 İYİ BİR LED’Lİ AYDINLATMA ARMATÜRÜ NASIL OLMALI?  ELEKTRİKSEL TASARIM * Çalışma esnasında sıcaklıkla birlikte LED’lerin elektronik özellikleri sürekli değişmektedir. Bunun için LED üreticileri mutlaka “sabit akım sürücü devreleri” nin kullanılmasını önermektedir. Aksi takdirde sistem uzun ömürlü olmayacaktır. * Kalitesiz LED kullanımı sistemin verimliliğini düşürdüğü gibi, ışık kalitesini ve armatür ömrünü de olumsuz etkilemektedir. ACG-AltiLED’de Philips Lumileds’in ürettiği en yüksek verimli LED’ler kullanılmaktadır. * LED’lerin uzun ömürlü ve verimli olması kadar elektronik devrenin de yüksek verimli ve güvenilir komponentlerden oluşması önemlidir. ACG-AltiLED için özel olarak geliştirilen elektronik devrenin verimliliği %93’ün üzerindedir. * ACG-AltiLED CE testlerine tabi tutulmuş ve CE sertifikası almıştır.

12 İYİ BİR LED’Lİ AYDINLATMA ARMATÜRÜ NASIL OLMALI?  ISIL (TERMAL) TASARIM * LED’li aydınlatma armatürlerinin verimleri ve ömürleri ısıdan olumsuz etkilenmektedir. Güvenilir bir LED’li sistemin mutlaka belli sıcaklık limitlerini aşmaması sağlanmalıdır. Bunun için yeterli soğutmayı sağlayacak bir tasarım yapılmalı ve sıcaklıktan daha az etkilenen kaliteli LED’ler kullanılmalıdır. *ACG-AltiLED için tasarım aşamasında bilgisayar destekli ısıl analiz yapılmış ve 50.000 saatin üzerinde bir ömrü sağlayacak şekilde bir ürün geliştirilmiştir.

13 İYİ BİR LED’Lİ AYDINLATMA ARMATÜRÜ NASIL OLMALI?  OPTİK TASARIM * LED’li aydınlatma armatürlerinin en önemli avantajlarından biri ışığı verimli bir şekilde kullanmalarıdır. Geleneksel aydınlatma armatürlerinde kullanılan reflektör(yansıtıcı)lerin yerini LED’li sistemlerde yüksek verimli mercekler almaktadır. ACG-AltiLED’de özel üretim, yüksek verimli (%90) mercekler kullanılmakta, armatürün monte edildiği yüksek tavandan yere inene kadar, ışık çok az kayba uğramaktadır.

14 KAÇ ADET ARMATÜR YETERLİ OLUR?  Tavsiye edilen aydınlanma seviyeleri * Amerikan Aydınlatma Mühendisleri Topluluğu (IESNA) ‘nun tavsiye ettiği aydınlatma seviyeleri aşağıdaki gibidir: Üretimin yapılmadığı lobi, hol v.b. genel alanlar50-100 lüx Görsel işlerin sürekli olarak yapılmadığı üretim alanları100-200 lüx Depolar, stok alanları, evrak arşivleri150 lüx Kontrast oranı yüksek görsel işlerin yapıldığı üretim alanları200-500 lüx Kontrast oranı orta seviyede görsel işlerin yapıldığı üretim alanları500-1000 lüx Kontrast oranı düşük görsel işlerin yapıldığı üretim alanları1000-2000 lüx

15 KAÇ ADET ARMATÜR YETERLİ OLUR?  Işığın ne kadarı genel aydınlatma ile sağlanmalı? * Bu aydınlanma seviyelerinin 200 lüx’e kadar olan kısmı genel aydınlatma armatürleri ile, bu seviyenin üzerindeki kısmı yönlendirilmiş görev ışıkları ile sağlanmaktadır. Genel aydınlatma armatürleriGörev ışıkları

16 KAÇ ADET ARMATÜR YETERLİ OLUR?  Armatürler ne sıklıkta yerleştirilmeli? * İhtiyaç duyulan aydınlanma seviyelerine göre armatür yerleşim sıklığı aşağıda verilmiştir. 50.000 saatlik ömür boyunca ACG-AltiLED’in %30 verim kaybına da uğrayacağı düşünülerek: 150 lüx yerine 200 lüx 200 lüx yerine 265 lüx ‘lük bir tasarım yapılması daha doğru olacaktır. YERLEŞİM SIKLIĞITOPLAM ARMATÜR ADEDİAYDINLANMA SEVİYESİ 8 METREDE 1 ADET16105 LÜX 6 METREDE 1 ADET28185 LÜX 5 METREDE 1 ADET40265 LÜX

17 ÜRÜNÜN MONTAJI NASIL YAPILIR?  Güç kaynağı * Ürün 24 Volt DC gerilimle çalışmaktadır. Doğrudan 220V veya 380V’a bağlanmamalı; kaliteli, uzun ömürlü, güvenilir bir güç kaynağı ile beslenmelidir.

18 ÜRÜNÜN MONTAJI NASIL YAPILIR?  Güç kaynağı montaj şemaları * Fabrikanın boyutlarına göre 2, 3 veya 4 adet armatür tek bir güç kaynağıyla beslenebilir. Bunun için www.acgelektronik.com websitesindeki örnek bağlantı şemaları bölümündeki uyarılar dikkate alınmalıdır. www.acgelektronik.com

19 ÜRÜNÜN MONTAJI NASIL YAPILIR?  Mekanik montaj * Ürün fabrika tavanına asılarak monte edilecek şekilde tasarlanmıştır. Daha önceden fabrika tavanına sabitlenmiş çelik halat veya zincire kolaylıkla monte edilebilir. ACG-AltiLED7’nin net ağırlığı 5.1 kg’dır.

20 DETAYLI BİLGİ ve İLETİŞİM  ACG-AltiLED Endüstriyel Aydınlatma Armatürü hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz: • Ürün Bilgi Sayfası (ürünle ilgili tüm bilgiler) http://www.acgelektronik.com/datasheets/acg_altiled_urun_bilgi_sayfasi_1_02_tr.pdf • Uygulama Notları (LED’li aydınlatma sistemlerinin avantajları) http://www.acgelektronik.com/docs/acg_altiled_uygulama_notlari_tr.pdf • Montaj Notları (ürünün montajı hakkında detaylar) http://www.acgelektronik.com/docs/acg_altiled_montaj_notlari_tr.pdf • Teknik Bilgiler (ürünün teknik özellikleri, boyutları ve ambalajı) http://www.acgelektronik.com/docs/acg_altiled_teknik_bilgiler_tr.pdf Kendiniz ve firmanız hakkında bilgileri vererek fiyat teklifi almak, detaylı bilgi istemek için iletişim formunu doldurup bize göndermeniz yeterlidir: • İletişim formu http://www.acgelektronik.com/index.php?page=teklif

21 HAKKIMIZDA  Hakkımızda ACG Elektronik, LED aydınlatması alanında faaliyet göstermek üzere ODTÜ mezunu iki makina mühendisi tarafından 2005 yılında kuruldu. Kurulduğu ilk günden bu yana yüksek kalitede, güvenilir, uzun ömürlü aydınlatma sistemleri tasarlamakta ve üretmektedir. LED’lerin voltajdan bağımsız olarak istenilen akım değerinde çalıştırılması için tavsiye edilen “sabit akım sürücü devreleri” ni Türkiye’de ilk üreten firmadır. TÜBİTAK desteği ile toplam 5 farklı sabit akım sürücü, 4 farklı sabit akım sürücülü LED modülü ve ışık rengi kontrolü için kulanılan programlanabilir DMX devresi geliştirmiştir. Ürettiği ürünleri yalnızca yurtiçi pazarına sunmakla kalmamış, toplam 34 ülkeye (Almanya, Avusturya, İngiltere, Hollanda, ABD, Fransa, İtalya, Finlandiya, İspanya, Portekiz, İsviçre, Danimarka, Norveç, Belçika, Lüksemburg, Kanada, Japonya, Rusya, İsveç, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Litvanya, Estonya, İran, Polonya, Brezilya, Arjantin, Meksika, Hong Kong, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri ve Senegal) ihracatını gerçekleştirmiştir. Sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve buna uygun tasarımlar ve üretimler yapmaya devam etmektedir. Son olarak Türkiye’nin ilk yüksek tavan endüstriyel aydınlatma armatürü ACG-AltiLED’i piyasaya sürmüştür.

22 www.acgelektronik.com


"ACG-AltiLED LED’li Endüstriyel Aydınlatma Armatürü ACG Elektronik Ltd. www.acgelektronik.com." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları