Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Flash Player ©, sistemin sorunsuz çalışması için gerekli bir programdır. Sayfaları daha sağlıklı takip edebilmek için bilgisayarınızda bu programın 8.0.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Flash Player ©, sistemin sorunsuz çalışması için gerekli bir programdır. Sayfaları daha sağlıklı takip edebilmek için bilgisayarınızda bu programın 8.0."— Sunum transkripti:

1 Flash Player ©, sistemin sorunsuz çalışması için gerekli bir programdır. Sayfaları daha sağlıklı takip edebilmek için bilgisayarınızda bu programın 8.0 veya üzeri bir sürümünün kurulu olması gerekmektedir.

2 Giriş Bu kılavuz; Uzaktan Eğitim Projesi, kullanıcı ekranı kullanım bilgilerini içermektedir. Kullanıcı ekranı kullanım özelliklerinin en önemlileri:  E-Içeriklere Ulaşma  En Son Incelenen Etkinliğin Takibi  Aktif ve Bitirilmiş Olan Eğitimler ile Sınavlarla Ilgili Işlemler  Duyurular  Sistem İçi Mesajların ve Tartışma Listesi Mesajlarının Takibi  Not Kayıtlarının Tutulması vs.. gibi işlemlerin düzenli ve kolay bir biçimde yapılabilmesi olarak sıralanabilir.

3 UYAP Uzaktan Eğitim Kullanıcı Giriş Sayfası

4 Kullanıcı Sayfası Araçları  Ana Sayfa  İletişim  Eğitimler  Ayarlar

5 Eğitim süreci uygulamalarınızın büyük çoğunluğunu ana sayfalarınızdaki seçenekleri kullanarak kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ana sayfada bulunan bölümler soldan sağa sırası ile şu şekilde yerleştirilmiştir: • Hatırlatma ve Duyurular • Etkinlik Listesi • Yönetici Onayı Bekleyen Etkinlikleriniz Hatırlatma ve Duyurular Bu alanda sistem duyuruları, size atanmış etkinliklerin tartışma grupları ve önümüzdeki 3 gün için sisteme kendi eklediğiniz notlar yer alır. Bunun yanısıra, isteğe bağlı girilebilen “Serbest Etkinlikler” de bu alanda listelenir (Sisteme nasıl not ekleyebileceğiniz “Takvim ve Duyurular” başlığı altında açıklanmıştır). Bu kısımda yer alan başlıklara gitmek için ilgili köprülere tıklamanız yeterli olacaktır. Yönetici Onayı Bekleyen Etkinlikleriniz Bu alanda yöneticinizin bilgilerini ve yöneticide onay bekleyen size atanmış etkinlikleri takip edebilirsiniz. Yönetici onayı verilmiş olan etkinlikler, bu alandan kaldırılıp orta kısımdaki ”Etkinlikleriniz” alanında listelenmeye başlar. Etkinlik Listesi Bu alanda size atanan etkinlikler listelenir. Detaylı Arama kısmındaki seçeneklerden Aktif, Tamamlanmış, Tamamlanmamış, Başarılı, Başarısız, Yeni veya Serbest etkinliklerinizi, ilgili başlığı seçerek listeleyebilirsiniz. Bu listelemeyi tarih sırasına göre ve alfabetik olarak yapabilirsiniz.

6 Ekrana, tıkladığınız etkinliğin ana sayfası gelir. Bu etkinliğin altında yer alan eğitimler, Etkinlik Ağacı altında listelenir. Bir etkinlik altında 1 veya 1’den fazla eğitim ve sınav yer alabilir. Aynı şekilde etkinlik dahilindeki tek bir eğitimle ilgili durumunuz için orta kısımdaki mavi dikdörtgen ile belirtilmiş kısmı kullanabilirsiniz. Sistemde bu simgelerin üzerine mause ile geldiğinizde de bilgi alabilirsiniz. Etkinlik Durumunuz: Sol üstte, kırmızı diktörtgenle belirtilmiş ve köşeli parantez içinde yer alan : : Eğitime başladığınızı/başlamadığınızı, başladı iseniz yüzde kaçını tamamladığınızı : Başarı durumunuzu, : Puan durumunuzu belirtir.

7  İçeriği Başlat: Bu düğmeye tıklayarak eğitime ait e-içeriği başlatabilirsiniz. Etkinlik Ağacı’ndan bir eğitime tıkladığınızda ekranın sağ tarafında o eğitime ait sayfa gelir. Bu sayfada İçeriği Başlat düğmesine tıklayarak, eğitime giriş yapabilirsiniz.  Eğitmene mesaj at: Bu köprüye tıklayarak eğitmeninize mesaj gönderebilirsiniz.  Eğitim içeriği ile ilgili ek bilgi al: Bu köprüye tıklayarak, sisteme yüklenen eğitim içeriği hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.  İşaretlenen yerleri listele: Eğer eklenen eğitimler destek veriyorsa, bu eğitimler içindeki sayfalarda çeşitli işaretlemeler yapılabilir, notlar alınabilir. Bu linke tıklayarak etkinlik içinde işaretlediğiniz alanları listeleyebilir, aldığınız notlara ulaşabilirsiniz.  Eğitim tartışma grubuna git: Bu köprüye tıklayarak eğitim tartışma grubuna gidebilir, yollanan mesajları okuyabilir ve eğitim yöneticinizin izni dahilinde tartışma platformuna katılabilirsiniz.  Notları listele: Etkinlik içinde almış olduğunuz notların listesini almak için bu linke tıklayabilirsiniz.  Eğitim süreci detaylarını göster: Eğitim süreci ile ilgili detaylı bilgi almak için kullanabileceğiniz linktir. Eğitimde toplam harcadığınız süre, ilgili eğitimi ilk aldığınız tarih, son giriş tarihiniz ve eğer tamamladıysanız tamamlama tarihiniz bu kısımda görüntülenir.  Eğitim Faaliyetleri: Bu alanda yer alan seçenekleri kullanarak etkinlik içinde size atanmış olan ödevleri, küçük sınavları yapabilir, kaynakçaya ulaşabilirsiniz. Kısaca burada yer alan seçenekleri kullanarak aktif eğitim faaliyetlerine katılabilirsiniz.

8 İletişim  Bu sayfadadan Takvim ve Duyurular-Aylık Görünüm seçeneğine tıklayarak, takviminize ulaşabilir, duyurulara göz atabilirsiniz. Bu sayfada “Aylık Görünüm“ köprüsüyle içinde bulunduğunuz ayda başlayan, sona erecek olan etkinlikleri ve kendi eklediğiniz notları görüntüleyebilirsiniz. Yine “Takvim ve Duyurular“ sayfasının sağ üst köşesindeki “Not Ekle“ köprüsünü kullanarak sisteme kendinize özel notlar ekleyebilirsiniz.  İletişim Ana Sayfası’ndaki Mesajlar seçeneğine tıklayarak size gönderilen ve sizin gönderdiğiniz mesajları gözden geçirebilir, sistemdeki diğer kullanıcılara mesaj gönderebilirsiniz. Sistem içi mesajlaşma sistemi Sistem Yöneticiniz tarafından kapatılmış olabilir.  Tartışma Grupları seçeneğine tıklayarak Tartışma Grupları Listesi’nden istediğiniz bir gruba giriş yaparak tartışma gurubu aracılığı ile diğer kullanıcılarla bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

9 Eğitimler Eğitimlerle ilgili yapabileceğiniz işlemlere “Eğitimler Ana Sayfası“ndan ulaşabilirsiniz. Eğer eğitiminiz bir içerik eğitimiyse bu içeriği de bu sayfalardan görüntüleyebilirsiniz.  Eğitim Geçmişi sayfasında tarih bazlı, etkinlik bazlı ve tamamlanan eğitimlerinizle ilgili rapor alabilirsiniz. Eğer etkinliklerde aldığınız puanlar ve başarı durumunuzun görüntülenmesi eğitim yöneticiniz tarafından engellenmişse, ilgili değerler “?” karakteri ile belirtilir. Bunun yanı sıra sertifika bilgilerinizi de bu sekmenin altında ulaşacağınız ekrandan takip edebilirsiniz.  Eğitim Talepleri sayfasından, eğitim yöneticinizin sizin için belirlediği veya kendi tercih ettiğiniz eğitimlere talepte bulunabilirsiniz. Talepte bulunduğunuz eğitimler, yine eğitim yöneticiniz tarafından incelenip, değerlendirilecektir. Bu kısım sistem yöneticiniz tarafından erişime kapatılmış olabilir.  Eğitim Kataloğu sayfasından, listelenen eğitimlerle ilgili bilgi alabilir, bu eğitimler için talepte bulunabilirsiniz. Bu kısım sistem yöneticiniz tarafından erişime kapatılmış olabilir. • Etkinlik Listesi seçeneğine tıklayarak Ana sayfanızda orta kısımda da bulunan listeye erişebilir, bugüne kadar kaydolduğunuz etkinlikleri listeleyebilir ve şu an aktif olan etkinliklere ulaşabilirsiniz. • Eğitim Arama seçeneğine tıklayarak, eğitimlerde arama yapabilirsiniz. Arama için girdiğiniz terim size atanan eğitim adlarında ve kodlarında aranır.

10 Ayarlar Bir kullanıcı olarak kişisel ayarlarınız ve ulaşabileceğiniz çeşitli sistem araçları bu sayfada yer alır.  Sistem Araçları seçeneğine tıklayarak İletişim formu, kullanıcı ayarları, sıkça sorulan sorular gibi LMS sistem araçlarına ulaşabilirsiniz. İletişim formu ile sistem yöneticinize e-posta gönderebilirsiniz. Sözcük Arama ile sistem içinde bir sözcüğün nerelerde kullanıldığı ile ilgili arama yapabilirsiniz. Sıkça Sorulan Sorular kısmında sistem yöneticinizin yönettiği soru ve yanıt listesine erişebilirsiniz. Sözlük ise sistemde kullanılan terimlerin açıklamaları yer almaktadır.  Parola Değiştirme seçeneğine tıklayarak ilgili sayfaya giderek şifrenizi değiştirebilirsiniz.  Rol Değiştirme seçeneğine tıklayarak ilgili sayfaya giderek rolünüzü değiştirebilirsiniz. • Kişisel Bilgiler seçeneğine tıklayarak kişisel bilgilerinize ulaşabilir ve bu bilgilerde düzenleme yapabilirsiniz. E- posta adresiniz boş bırakılmamalıdır ve mutlaka kullandığınız bir adres olmalıdır. Parolanızı unuttuğunuz takdirde sistemin sizin için oluşturacağı yeni şifre bu adrese yollanır. Parolanız şifrelenmiş bir şekilde veri tabanında tutulduğu için, sistem yöneticiniz dahil kimse tarafından direk olarak ulaşılamaz.

11 Sistemden Çıkış Sistemden çıkış yapmak için sayfa Çıkış düğmesine tıkladığınızda bir uyarı sayfası karşınıza gelecektir. OK / Tamam düğmesine tıkladığınızda çıkış işleminiz gerçekleşmiş olur.


"Flash Player ©, sistemin sorunsuz çalışması için gerekli bir programdır. Sayfaları daha sağlıklı takip edebilmek için bilgisayarınızda bu programın 8.0." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları