Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Karınca bütün yaz çalışır evini, yiyeceklerini hazır eder.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Karınca bütün yaz çalışır evini, yiyeceklerini hazır eder."— Sunum transkripti:

1 AĞUSTOS BÖCEĞİ VE KARINCA FIKRASINI,  ÜÇ ÜLKEYE GÖRE FARKLI ŞEKİLDE YAZMIŞLAR.

2 Karınca bütün yaz çalışır evini, yiyeceklerini hazır eder.
ÇİN VERSİYONU Karınca bütün yaz çalışır evini, yiyeceklerini hazır eder. Ağustos böceği de yan gelir yatar ve karıncayla alay eder, vur patlasın çal oynasın yazı geçirir. Ve kış gelir.. Karınca sıcacık yuvasında karnı tok bir şekilde kışı geçirirken, Ağustos böceği açlık ve soğuktan iki gün sonra ölür. 

3 FRANSA VERSİYONU Karınca bütün yaz boyunca çalışır ve kış için evini, yiyeceklerini hazır eder.
Ağustos böceği de yan gelir yatar ve karıncayla alay eder, vur patlasın çal oynasın barlarda yazı geçirir.. Ve kış gelir.. Karınca sıcacık yuvasında karnı tok bir şekilde sıcacık kışı geçirmeye hazırlanırken kapı çalar. Bakar elinde bavulu ağustos böceği; -Naber aptal komşum? Kışı geçirmek için Karaip Adaları'na gidiyorum da, bir isteğin var mı sorayım dedim. Hadi bana eyvallah.

4 Karınca bütün yaz çalışır evini, yiyeceklerini hazır eder.
TÜRKİYE VERSİYONU Karınca bütün yaz çalışır evini, yiyeceklerini hazır eder. Ağustos böceği de yan gelir yatar ve karıncayla alay eder, vur patlasın, çal oynasın yazı geçirir. Ve kış gelir. Karınca sıcacık yuvasında karnı tok bir şekilde kışı geçirirken, ağustos böceği bir basın toplantısı düzenleyerek, 'Etrafta onca aç ve üşüyen varken, karıncalar nasıl bir vurdum duymazlıkla sıcacık yuvalarında yaşayabiliyorlar' diye durumu kamuoyuna sunar.

5 ATV, KANAL D, STAR ve SHOW zavallı aç ve açıktaki ağustos böceği ile karnı tok sırtı pek karıncanın resimlerini yan yana yayınlayarak tarafları tartışmaya davet eder. Türkiye olayın şokunu(!) yaşamaktadır. Nerededir bu devlet, bu millet? YBKD (Yeşil Böcekleri Koruma Derneği) 'nden bir temsilci ATV' deki TEK ETEK programına çıkarak otuz yıldır çektikleri sefaletin tek nedeninin sırf yeşil renkli olmalarından kaynaklandığını anlatır. Dünyanın en tanınmış ve de Nobel kazanmış yazarımız Orhan PAMUK ve tanınmış aydınlarımız olayı Avrupa düzeyinde protesto ederek Türkiye'yi kınarlar.

6 Konu Bakanlar Kurulu'nda tartışmaya açılır ve
Başbakan KANAL D' ye verdiği özel demecinde 'Daha önceki hükümetler tarafından bunca yıldır sorunları göz ardı edilen değerli ağustos böceği kardeşlerimizin bundan böyle huzur ve refah içerisinde yaşamaları için gerekenler yapılacaktır.' der.

7 O böyle demesine der de; Sinan Aygün (duyarlı ve değerli sivil toplumcumuz) geri kalır mı? O da bişeyler der tabiii... Diğer yandan Reha Muhtar karıncayı canlı yayına çıkararak, 'Reklâmını yapmak için zavallı bir ağustos böceğinin içler acısı durumundan yararlanmaya utanmıyor musun?' diye bir güzel haşlar.

8 Ertesi akşam TEK ETEK' te ise 'Ağustos böceğinden yürüttüğün para ve yiyecekleri nereye sakladın, öt çabuk' diye Fatih ALTAYLI' dan bir güzel zılgıt yer.

9 Karınca en sonunda çareyi yurtdışına kaçmakta bulur
Karınca en sonunda çareyi yurtdışına kaçmakta bulur. Ve ağustos böceği onun evine yerleşir, yiyeceklerine konar, eşyalarının üzerine yatar ve refah içerisinde gül gibi yaşar gider. VE GÜZEL ÜLKEMİZDE TARAFSIZ VE DOĞRUCU (!) MEDYAMIZ SAYESİNDE ADALET YERİNİ BULUR.(!!!) Hazırlayan Zeynel Abidin AYDIN


"Karınca bütün yaz çalışır evini, yiyeceklerini hazır eder." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları