Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

D.A.D.A. Qu'est-ce être D.A.D.A ? Y.B.D.E. nedir ? Je crains que bon nombre de quadras et de quinquas parmi nous se reconnaîtront...comme moi. Récemment,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "D.A.D.A. Qu'est-ce être D.A.D.A ? Y.B.D.E. nedir ? Je crains que bon nombre de quadras et de quinquas parmi nous se reconnaîtront...comme moi. Récemment,"— Sunum transkripti:

1 D.A.D.A

2 Qu'est-ce être D.A.D.A ? Y.B.D.E. nedir ? Je crains que bon nombre de quadras et de quinquas parmi nous se reconnaîtront...comme moi. Récemment, j'ai été diagnostiqué D.A.D.A.: Déficit d'Attention Dû à l'Age. Ya ş a Ba ğ lı Dikkat Eksikli ği Voilà comment cela se manifeste : Bakın nasıl oluyor :

3 Arabamı yıkamaya karar veriyorum Garaja do ğ ru giderken masadaki postalar dikkatimi çekiyor. Arabayı yıkamadan önce, Gelen mktuplara göz atmaya karar veriyorum, Arabanın anahtarını masaya bırakıp gelen bro ş ür ve reklam postalarını çöp sepetine atıyorum.!! Çöp sepeti doluyor. Faturaları masaya bırakıp çöp sepetini Bo ş altmaya karar veriyorum. Madem çöpü bo ş atmak için dı ş arıya çıkaca ğ ım. Fatura ödemelerini de hazırlayıp götüreyim diyorum

4 Çek karnemi alıyorum, fakat sadece bir yaprak kaldı ğ ını görüyorum. Di ğ er çek karnem büromda. Gidiyorum ve önce masamın üzerinde yarım kalmı ş Colayı içiyorum. Çek karnemi arayaça ğ ım ama her ş eyden önce kazayla devirip,etrafı berbat etmemesi için ş u Colayı kaldırmalıyım, Ilınmı ş oldu ğ unu farketti ğ im Colayı so ğ uması için buzdolabına koymaya karar veriyorum. Colayla mutfa ğ a giderken, sehpa üzerindeki vazo gözüme çarpıyor : çiçeklerin suya gereksinimi var ! Colayı tezgah üzerine bırakıyorum ve mutfak masasında okuma gözlüklerimi buluyorum (Sabahtan beri arıyordum)

5 Gözlü ğ ümü büroma bırakayım diyorum, ama önce şu çiçeklere su vereyim. Gözlükleri tezgaha bırakıyorum, bir bardak su dolduruyorum ve, tv komandasını farkediyorum. Biri mutfak masasına bırakmı ş.... Dedim ki, bu ak ş am tv izlemek istedi ğ imizde bunu her yerde arayaca ğ ız ve mutfakta oldu ğ unu hatırlamayaca ğ ız. Onu yerine, salona götürme ğ e karar verdim, ama önce çiçeklere su vermeliyim. Çiçeklere su veriyorum ama ço ğ unu da yere döküyorum.

6 Bu durumda tv kumandasını masaya bırakıyorum, etrafı temizlemek için bir bez arama ğ a gidiyorum. En sonunda giri ş e dönüyorum ve ne yapmak istedi ğ imi hatırlamaya çalı ş ıyorum. Günün Sonunda : -Araba yıkanmadı, -Faturalar ödenmedi, -Mutfak tezgahının üzerinde ılık bir Cola var, -Çiçeklerin suyu yetersiz kaldı,

7 -Yeni çek defterim yok, -TV kumandası yeride de ğ il, -Gözlüklerim nerede. Bilmiyorum, -ve arabanın anahtarını bıraktı ğ ım yeri hatırlamıyorum. Bütün gün hiç durmadı ğ ım halde hiç bir ş eyin yapılmadı ğ ını anlıyorum, tamamen çökmü ş durumdayım ! Ciddi bir sorun oldu ğ u açık ve kendimle ilgilenmem gerekiyor, ama önce Mail’’lerime bakmam gerekiyor Bana bir iyilik yapmak ister misiniz ?

8 Bu mesajı tanıdıklarınıza gönderin, Çünkü ben kimlere gönderdi ğ imi hatırlamıyorum. Gülmeyin, ba ş ınıza gelmediyse, bir gün gelecek. İ HT İ YARLIK KAÇINILMAZ OLGUNLUK SEÇENEK KEND İ NE GÜLMEK TEDAV İ D İ R !

9


"D.A.D.A. Qu'est-ce être D.A.D.A ? Y.B.D.E. nedir ? Je crains que bon nombre de quadras et de quinquas parmi nous se reconnaîtront...comme moi. Récemment," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları