Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunumda izleyecekleriniz gerçek bir dramdır Umutla yeşermek için geldi dünyaya tüm çocukların geldiği gibi....

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sunumda izleyecekleriniz gerçek bir dramdır Umutla yeşermek için geldi dünyaya tüm çocukların geldiği gibi...."— Sunum transkripti:

1 Sunumda izleyecekleriniz gerçek bir dramdır Umutla yeşermek için geldi dünyaya tüm çocukların geldiği gibi....

2 Bir Sevgi ‘nin feryadı Katlettiler hayatımı baharımı

3 Dünya ne kadar güzelmiş daha yeni anlamaya başlamıştım hayatın tadını, oynamayı, gülmeyi sevmeyi, sevilmeyi, daha ilk adımı atıp yürümeyi... ağabeyim vardı, ablam vardı, hayat onlarla daha bir neşeliydi oynardım güldürürdüm onları, çevremde herkesin neşe kaynağı olurdum, adım gibi sevgi saçardım herkese yaşamak ne güzel derdim... iyi ki geldim dünyaya...

4 Bir anda karardı güzellikler ama bilmezdim yaşadıklarımın bu kadar kısa olacağını hayatımın geleceğimin katledileceğini cennetimi cehenneme çevireceklerini kısaca hayatımı katledeceklerini

5 Anlaşılmaz oldu çevrem bana kararmıştı ışığım, güneşimi çaldılar, neşemi, sevdiğim herşeyi geleceğimi, sağlığımı, cennetimi cehennem yaptılar suçum neydi benim de hakkım değilmiy di ? oynamak, gülmek, yaşamak, büyümek, hayatı doyasıya yaşayıp dünyanın mutluluklarını acılarını yaşamak...!

6 Oysa basit bir ameliyat dediler bana...! yürürken ayağım aksıyor diye babamın ve annemin götürdüğü hastane bana mezar, doktorlar cellatım olacağını bilseydim, bilseydim yaşadıklarımın bu kadar kısa olacağını bundan sonra hayatımın bitkisel olacağını sizce gidermiydim doktora ?

7 Sevgiler anlamsızlaştı benim için... ablam ve tüm beni sevenler bu yaşadıklarımızdan nasibini aldılar, herkesin hayatı olumsuzluklarla doldu abim, ablam hastaneye gitmekten korkar oldular ya ben bıkmadım mı sanki hastanelerde yaşamaktan...?

8 Siz hiç çaresizlik nedir ? Bilirmisiniz ?  Ailemin beni iyileştirmek için götürmedikleri sağlık kuruluşu kalmadı, yokmuş bu derdin ilacı...  Beni ameliyatta iyileştirecekti doktorlar sadece aksayarak yürüdüğüm için,  Gel gör ki aksayarak girdiğim ameliyattan hiç bir zaman kendimi bilemeyeceğim, yiyemeyeceğim gülüp oynayamayacağım halde çıktım,  Sebebini sordum kimse bilmiyor nedense... !  Siz biliyormusunuz ? Söyleyin bana ne olursunuz ?

9 Annem olmasaydı ne olurdu ?  Annem olmasaydı kim bu halimle bana katlanırdı?  24 saat yanımdan ayrılmadan ?  Gecesini gündüze katarak, gülmeyi unutan canım annem...!  Bir yandan hastanelerde, bir yandan adliyelerde çilesi bitmeyen annem ! sizce ne kadar çaresiz hissediyordur kendini ?  Nerede o doktorlar, hakimler ? Annemi hissederler mi dersiniz ?

10 GECİKEN ADALET, ADALET DEĞİLDİR ! Adliyeler hakkın aranacağı yer dediler büyükler...! Beni bu bitkisel hayata mahkum edenler ve benim gibi daha nice mağdurların haklarını aradıkları adliyeler....! Ancak anlayamadığım, hak aramak yedi yıl sürmeli mi ? Hakim amca imzasını unuttu diye gecikir mi hiç adalet sizce ? Şimdi insan hayatını hiçe sayanlar gezerken, ben ceza alır mıyım dersiniz böyle söyledim diye ?

11 ALDATMAYIN !  Hani en kutsal hakkı yaşam dı insanın ? Ne olur yaşıyorsun ya demeyin !  Hani kul hakkı en önemlisiy di?  Hani hukukun üstünlüğü ? demokrasinin temel taşı nerede ?  Devlet vatandaşın hakkını korumak için değilmiy di?  İnsan Hakkı yaşamın korunmasından başka hangi daha üstün kavramı ifade edebelir ki ?  Adalet bir gün size de lazım olur ! Ne olur kendinizi aldatmayın ! Bize ne demeyin ! Sonunda üzülmeyin !

12 SUÇLU AYAĞA KALK !  Sizce kim suçlu ?  Beni devletin sağlık kuruluşuna teslim eden babam mı?  Yasalar ameliyat boyunca sorumluluk sende ayrılmayacaksın dediği halde ameliyatı terk eden anestezi uzmanlarında mı?  Aynı anda 6 ameliyathane çalıştırdığı halde 3 anestezi kadrosu olan hastanenin yöneticileri mi ?  Devletmi suçlu bu düzeni hala böylesine devam ettiren ?  Tüm bu olanlara seyirci kalan insanlar mı?  Altı yıl geçmesine rağmen suçlulara ceza veremeyen yargı mı?

13 KİM ?  Babam hakkımı aramak için yıllarca mahkeme kapılarında koşsa da bu ülkede, yokmuş büyüklerim benim çalınan hayatımın bedeli !  Sorulmayacak mı ? Benim geleceğimin hesabı ? Yokmudur sizce bir insanın hayatını karartmanın cezası ?  Uyandırmayın beni ne olur ! Kendimi uyanık hissedersem canım daha çok yanacaktır inanın bu çaresizliğe... !  Bitkisel Hayat belki daha iyi gelir bana, son sözlerim bu aslında gerçek çaresiz Sizlere...!

14 Başka SEVGİ ler solmasın ! Masumiyetler kana bulanmasın ! hakkını arayanların sesi www.sevgimsoldu.com


"Sunumda izleyecekleriniz gerçek bir dramdır Umutla yeşermek için geldi dünyaya tüm çocukların geldiği gibi...." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları