Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KÜNT UÇLU EKOJENİK İĞNE. Teknik Alan: Bu buluş, transforaminal epidural bölgeye spesifik ilaç verilmesini sağlayan transforaminal epidural steroid enjeksiyon.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KÜNT UÇLU EKOJENİK İĞNE. Teknik Alan: Bu buluş, transforaminal epidural bölgeye spesifik ilaç verilmesini sağlayan transforaminal epidural steroid enjeksiyon."— Sunum transkripti:

1 KÜNT UÇLU EKOJENİK İĞNE

2 Teknik Alan: Bu buluş, transforaminal epidural bölgeye spesifik ilaç verilmesini sağlayan transforaminal epidural steroid enjeksiyon uygulaması için geliştirilmiş açılı ve çift delikli iğne ile ilgilidir.

3 KÜNT UÇLU EKOJENİK İĞNE Buluşun Amaçları: Transforaminal epidural enjeksiyon amaçlı kullanılmak üzere, belirli sinir ve sinir kökü hedeflerine özgü iğne ile ağrı tedavisinde başarı oranının arttırılması, böylelikle hasta memnuniyetinin sağlanmasıdır. Transforaminal epidural enjeksiyon iğnesini rahatça hedeflenen sinir köküne ve enjeksiyon bölgesine ulaşmasını sağlamaktır. Transforaminal epidural enjeksiyon esnasında iğne ucuyla herhangi bir dokuda dezenformasyon meydana getirmeksizin uygulama yapabilmektir.

4 Yenilikçi ve Özgün Yönleri: Bu buluş, transforaminal epidural enjeksiyon amaçlı kullanılmak üzere, belirli sinir ve sinir kökü hedeflerine özgü iğne ile enjeksiyon gerçekleştirilmesi, ağrı tedavisinde başarı oranının arttırılması, hasta memnuniyetinin sağlanması ve maliyetlerin düşürülmesi açısından önem taşımaktadır. Transforaminal epidural enjeksiyon için modifiye edilen açılı uç tasarımında ilk defa bir yerine iki enjeksiyon deliği bulunması, ultrasonografi altında görülebilir ilk transforaminal epidural iğne tasarımı olması, USG eşliğinde uygulanabilmesi sayesinde hem operatör hem hastanın gereksiz radyasyon maruziyetini azaltması buluşun temel unsurları olarak öne çıkmaktadır. KÜNT UÇLU EKOJENİK İĞNE


"KÜNT UÇLU EKOJENİK İĞNE. Teknik Alan: Bu buluş, transforaminal epidural bölgeye spesifik ilaç verilmesini sağlayan transforaminal epidural steroid enjeksiyon." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları