Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Prefer nedir ???? I prefers football to volleyball We prefer watching movies I prefer documantaries to TV series.  ‘’prefer’’ kelimesinden sonra yukarıdaki.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Prefer nedir ???? I prefers football to volleyball We prefer watching movies I prefer documantaries to TV series.  ‘’prefer’’ kelimesinden sonra yukarıdaki."— Sunum transkripti:

1

2 Prefer nedir ???? I prefers football to volleyball We prefer watching movies I prefer documantaries to TV series.  ‘’prefer’’ kelimesinden sonra yukarıdaki örneklerde görüldüğü üzere, bir isim veya isim öbeği gelebilir.  ‘’ prefer ’’ fiilinden sonra bir fiil kullanılacaksa, o fiilin gerund hali yani ‘’-ing ’’ eki almış hali kullanılır I prefer watching quiz shows to watching talk shows. (ben yarışma programları izlemeyi, talk show izlemeye tercih ederim) NOT :prefers yapısının kullanıldığı soru cümlelerinde ise iki nesne yada iki fiilin arasına ’’to’’ yerine ’’or’’ kullanılır.

3 What do you think of ….?  Bu kalıp kişiler, nesneler, yerler ve benzer konular hakkında kişilerin fikrini sorarken kullanılır.

4 ÖRNEK:  What do you think of pizza ?  (pizza hakkında ne düşünüyorsun)  I think it is delirios (bence lezzetli)  Mike prefers watching documantaires because he thinks they are interesting

5 ALIŞTIRMALAR:  VİOLENCE /HORROR SUITABLE FOR GENERAL AUDİENCES 0000000000


"Prefer nedir ???? I prefers football to volleyball We prefer watching movies I prefer documantaries to TV series.  ‘’prefer’’ kelimesinden sonra yukarıdaki." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları