Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KARMA METAL ÇELİK ÇATI PROFİL PETEK KİRİŞ İMALATI.- Celik-cati-petek-profil-kiris-imalati

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KARMA METAL ÇELİK ÇATI PROFİL PETEK KİRİŞ İMALATI.- Celik-cati-petek-profil-kiris-imalati"— Sunum transkripti:

1 KARMA METAL ÇELİK ÇATI PROFİL PETEK KİRİŞ İMALATI

2 PETEK KİRİŞLER Petek kirişler, sıcak haddelenmiş IPE,HEA,HEB,NPI,IPE,HEM,HD,HL,NP U, UPE,HP vb. profillerin gövdelerini bir uçtan diğer uca kadar trapez, sinüs eğrisi,yarım dairesel formlarda kesilmesi ile elde edilen iki parçanın kaydırılıp aralarını açarak kaynakla yeniden birleştirilmesi ile imal edilen ve ağırlığı değiştirilmeden kesit atalet değerlerinin arttırıldığı kirişlerdir.

3 Petek kirişlerin avantajları ve kullanım nedenleri Hafif ve yüksek kesit atalet değerli profillerdir Kullanılacak malzeme tonajını düşürdüğünden yapı toplam maliyeti de düşmektedir.Mimari yönden dekoratif ve estetik görünüm sağlarlar Yapının statik değerleri düşmeden yapı üzerindeki ölü yüklerin aşağı inmesini sağlayarak yapıyı hafifleştir Kirişlerin gövde boşluklarından yangın, elektrik, gaz vb. tesisatlar geçirilebilir.Geniş açıklıkların daha az malzeme kullanılarak geçilmesini kolaylaştırır

4

5

6

7


"KARMA METAL ÇELİK ÇATI PROFİL PETEK KİRİŞ İMALATI.- Celik-cati-petek-profil-kiris-imalati" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları