Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DİLOVASİ TEKNİK LİSE VE Ç.P.L POWER POİNT 2003 ÖĞRETMEN= KÜRŞAT KUŞ =

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DİLOVASİ TEKNİK LİSE VE Ç.P.L POWER POİNT 2003 ÖĞRETMEN= KÜRŞAT KUŞ ="— Sunum transkripti:

1

2 DİLOVASİ TEKNİK LİSE VE Ç.P.L POWER POİNT 2003 ÖĞRETMEN= KÜRŞAT KUŞ E-mail= dilovasi10-tl@hotmail.com dilovasi10-tl@hotmail.com www.dilovasi10-tl.tr.gg

3 Microsoft PowerPoint Microsoft PowerPoint, profesyonel bir sunu hazırlama yazılımıdır. Bir PowerPoint sunusu slaytlar, broşür (handout), konuşmacı notu, ve ana hatlardan oluşur. Sunu oluşturmanın temelini sunuda yer alacak slaytların yazılması ve biçimlendirilmesi alır.

4 POWERPOINT'İ BAŞLATMAK  Başlat (Start) menüsünden Programlar (Programs) bölümünden ya da Microsoft Office araç çubuğundan Microsoft PowerPoint simgesi seçilir.  Start (Başlat) menüsünden: Start düğmesine tıklanır. Programs işaret edilir. Ardından Microsoft PowerPoint seçilir.

5 Power point slaytı

6 PowerPoint Standart Araç Çubuğu

7 PowerPoint Biçimlendirme Araç Çubuğu

8 POWERPOİNT GÖRÜNÜMLERİ Not sayfası: Slaytların ve aynı zamanda ortamda yer alan Outline ve konuşmacı notlarının da birlikte yer aldığı komple bir görünümdür. Tasarım ve görüntüleme için kullanılır. Ancak özellikle slayt tasarımı için “normal” tercih edilebilir. Slayt Sıralayıcı: Slide Sorter görünümde çok sayıda slayt küçük olarak görülür. Sıralı görünümde kullanıcılar fare hareketi ile slaytların yerini değiştirebilir, kopyalayabilirler. Bunun yanı sıra geçişleri ve zamanlamayı da düzenleyebilir. Normal: Slayt görünümünde kullanıcı yazabilir, çizebilir, ClipArt ve resim ekleyebilir, metin ve nesnelerin görünümünü değiştirebilir. Bu ekranda kullanıcı slaytlarla birer birer çalışır.

9 SLAYT TASARLAMAK  Bir slayt seçilen düzene göre başlık ve gövde kısımlarından oluşur:  Başlık kısmı daha büyük karakterlerle yazılır.  Gövde kısmında ise yine seçilen slayt düzenine göre madde imli bir liste yer alır.

10 YENİ SLAYT EKLEMEK

11 SLAYTA METİN EKLEMEK Başlık eklemek için tıklatın  Metin eklemek için tıklatın İyi bir sunuda yer alan slaytlarda beş satırdan çok yazı olmaz. Sunudaki amaç ana fikirleri vermektir. Az sayıda metin bilgi ile; bununla birlikte çok sayıda grafik anlatım ile anlatılmak istenen şey katılımcıya anlatılmalıdır.

12 SLAYTLARI BİÇİMLEMEK YAZILARI BİÇİMLEMEK

13 SLAYTLARI BİÇİMLEMEK PARAGRAF TASARIMI

14 TASARIMI UYGULAMAK Tasarım uygulama PowerPoint içinde yer alan hazır şablonların yazılmış slaytlara uygulanarak onların gösterime hazırlanmasının sağlanmasıdır. PowerPoint çok sayıda hazır şablona sahiptir Sunuya bir şablonu uygulamak için “Biçim” menüsünden “Slayt Tasarımı” komutu seçilir.

15 SUNUMUN YAZDIRILMASI

16 ŞABLONLARI SEÇMEK ve UYGULAMAK

17

18 ÇİZİM ARAÇ ÇUBUĞU

19 SLAYTA RESİM EKLEMEK

20 SLAYTA FİLM EKLEMEK

21 KÖPRÜ EKLEME

22 GEÇİŞLER VE EFEKTLER DÜZENLEMEK

23 ÖZEL CANLANDIRMA YARATMAK

24 DİLOVASİ 10-TL SINIFIMIZA TŞK ÖĞRTMEN= KÜRŞAT KUŞ TŞK HAZIRLAYAN= KÜRŞAT KUŞ E-mail= dilovasi10-tl@hotmail.com dilovasi10-tl@hotmail.com www.dilovasi10-tl.tr.gg DİLOVASİ TEKNİK LİSE VE Ç.P.L


"DİLOVASİ TEKNİK LİSE VE Ç.P.L POWER POİNT 2003 ÖĞRETMEN= KÜRŞAT KUŞ =" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları