Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Türkiye’de yaşayan Suriye vatandaşları için HAYATI OKU PROJESİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Türkiye’de yaşayan Suriye vatandaşları için HAYATI OKU PROJESİ."— Sunum transkripti:

1 Türkiye’de yaşayan Suriye vatandaşları için HAYATI OKU PROJESİ

2 Gerekçe Komşu ülkelerdeki savaş ortamlarının temel sonuçları; Sosyo-ekonomik ve fiziksel engeller, eğitime erişim üzerinde ciddi olumsuz etkiler içermektedir. EĞİTİMDE DÖNÜŞÜM VAKFI olarak ÇSGB ’nın desteğiyle savaş mağduru Suriyeli sığınmacıların başta okuryazarlık olmak üzere eğitim sürecini takip edip onların bilgiye ulaşmasını sağlayacak bir model oluşturmak ve fırsat eşitsizliğinin önüne geçmek için HAYATI OKU PROJESİ’ni hayata geçirmek istiyoruz.

3 Bu kapsamda;  yaşam becerileri,  temel okuryazarlık,  mesleki eğitim,  problem çözme,  bilişim okuryazarlığı gibi konuları içeren bir uzaktan eğitim programı kurulacaktır.

4 HAYATI OKU projesi  Ülkemizdeki yüz binlerce Suriyeli mültecinin ve yönlendirilmeyi bekleyen milyonlarca çocuk ve gencin bilgiye ulaşım, birikim yapma, farklı istidat ve kabiliyetlerini ortaya çıkarma, Türkçe ve yabancı dilde iletişim kurabilme gibi hedefleri olan gönüllülük esaslı bir Sosyal Sorumluluk Projesi’ dir.  Bu proje ile dezavantajlı kesime tanınacak fırsatlar ile bilgiye ulaşabilme hakları temin edilecektir.

5 AMAÇ  Projenin genel amacı, özellikle sığınmacıların ve toplumun bilgi ve iletişim teknolojilerinden azami düzeyde istifade etmesi, birbirleriyle entegrasyonu, ülke ekonomisine ve kalkınmasına katkı sağlamalarıdır.  Ayrıca kişinin kendisini rahat ifade edebileceği kişisel forum, blog, web sayfaları ile doğru kişiler (eğitimciler) tarafından kontrol edilebilen bir yapıda eserlerini ortaya koyabileceği bir ‘online platform’ oluşturmayı, yüzbinlerce kitaptan oluşan milli bir sanal kütüphane teşekkül etmeyi amaçlanmaktadır

6  Gönüllü eğitimciler vasıtasıyla hayata geçirmeyi planladığımız bu projeyle Suriyeli mültecilerin sosyo-ekonomik ve kültürel entegrasyonlarının hızlandırılması, ülke ekonomisine katkı sağlaması, doğru kaynaklardan bilgi alışverişi yapılması, sosyal medyanın amaca uygun ve takip edilebilir formatta kullanılmasını beklemekte ve en önemlisi bilgiye ulaşabilme hak ve özgürlüğünün tesisini öncelik kabul etmekteyiz.

7 KAZANIMLAR  Bilgiyi kullanmasını ve düşüncelerini etkin bir şekilde ifade edebilmelerini sağlamak,  İletişim becerilerini geliştirmek,  Yüzbinlerce kitaptan oluşan milli bir sanal kütüphane oluşturmak  Suriyeli mültecilerin sosyo ekonomik ve kültürel entegrasyonlarının hızlandırılması,  Türkiye’nin kalkınmasına katkıda bulunmayı  Bilgiye ulaşabilme hak ve özgürlüğünün tesis edilmesi


"Türkiye’de yaşayan Suriye vatandaşları için HAYATI OKU PROJESİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları