Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Avrupa’da doğal bir ilaç olarak kabul edilen keçi sütünün faydaları saymakla bitmiyor. Keçi sütü tedavi edici ve kendine özgü üstün özelliklerinden.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Avrupa’da doğal bir ilaç olarak kabul edilen keçi sütünün faydaları saymakla bitmiyor. Keçi sütü tedavi edici ve kendine özgü üstün özelliklerinden."— Sunum transkripti:

1

2

3 Avrupa’da doğal bir ilaç olarak kabul edilen keçi sütünün faydaları saymakla bitmiyor. Keçi sütü tedavi edici ve kendine özgü üstün özelliklerinden dolayı birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Keçi sütünden yapılmış birçok ürün, Avrupa'da bazı sağlık dükkanlarında özel fiyatlarla satılıyor ve gerektiğinde bebeklere anne sütünün alternatifi olarak öneriliyor.

4 Keçi sütünün içindeki kalsiyum oranı normal sütten yaklaşık 4 kat daha fazladır. Anne sütüne en yakın olan süttür, hemen hemen aynı oranlarda kalsiyum, fosfor magnezyum ve vitamin A içerir. Bu nedenle bebeklere rahatlıkla içirilebilir.

5 Keçi sütü homojenize özelliği sahip olduğu ve içinde çok sayıda küçük yağ molekülü bulunduğu için kolay sindirilir. Bu sebeple özellikle yaşlı ve çocukların beslenmesinde önemli role sahiptir. Ayrıca bakteri oranı diğer sütlere göre daha azdır. Tüberküloz ve brusellos gibi patojenler de görülmemektedir.

6 Keçi sadece doğal yollardan yani ağaç yaprakları ve ot yediği için, eti ve sütü doğaldır. Otlatılamayan inekler ve koyunlar gibi yem yemez.

7 Keçi hayvanların gurmesidir. Öyle her şeyi yemez. Çok seçicidir. Genellikle yeni filizlenen bitkilerle beslenir. Keçi, ayrıca radyasyonlu hiçbir gıda maddesini tüketmez.

8 Keçi doğada otlanır. Ahırda beslenmediği için suni yem yemez.

9 Batılı doktorların raporlarında "astım, alerji ve öksürük" gibi birçok hastalığın tedavisinde ilaçların etkili olmadığı hallerde, keçi sütünün olumlu sonuç verdiği kaydedilmiştir.

10 İlaçların kullanılmasını gerektiren hazım sorunlarında ve peptik ülserlerin tedavisinde yarar sağlar. Ayrıca astım, egzama ve varis gibi bıktırıcı hastalıklarda da etkilidir.

11 Geceleri oluşan öksürük nöbetlerini engeller.

12 Keçi sütü zengin bir selenyum kaynağıdır. Selenyum, kansere karşı korunmada çok faydalı olduğundan kanser engelleyicidir. Bağırsaklarda zararlı bakterilerin oluşmasını engeller ve yararlı bakterileri çoğaltır. Bu nedenle kolon kanserine karşı koruyucudur. Ayrıca fosfor elementini kayda değer derecede bulundurmaktadır. Bu durum et ve balık tüketmeyen kişilerde önem taşımaktadır.

13 Keçi sütü içinde bulunan yağ asitleri nedeniyle iltihaplanmayı önler. Cilt yapısında olan bozuklukları tedavi eder. Ayrıca keçi sütünden yapılan sabunlar, ciltte gözenekleri sıkıştırır ve siyah noktaları temizler.

14 Maraş dondurmasının en önemli özelliği keçi sütü kullanılarak yapılmasıdır.

15

16

17


"Avrupa’da doğal bir ilaç olarak kabul edilen keçi sütünün faydaları saymakla bitmiyor. Keçi sütü tedavi edici ve kendine özgü üstün özelliklerinden." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları