Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TRAFİK İŞARETLERİ VE ANLAMLARI Merhaba Arkadaşlar, Ben trafik canavarıyım. Benimle tanışmamak için trafik kurallarına uymanız gerekir.Önce trafik işaretlerinin.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TRAFİK İŞARETLERİ VE ANLAMLARI Merhaba Arkadaşlar, Ben trafik canavarıyım. Benimle tanışmamak için trafik kurallarına uymanız gerekir.Önce trafik işaretlerinin."— Sunum transkripti:

1

2 TRAFİK İŞARETLERİ VE ANLAMLARI

3 Merhaba Arkadaşlar, Ben trafik canavarıyım. Benimle tanışmamak için trafik kurallarına uymanız gerekir.Önce trafik işaretlerinin anlamlarını öğrenmekten başlayalım.

4 İKİ YÖNLÜ YOL DİKKAT YOLDA ÇALIŞMA

5 SOLA TEHLİKELİ VİRAJ SAĞA TEHLİKELİ VİRAJ SOLA TEHLİKELİ DEVAMLI VİRAJ SAĞA TEHLİKELİ DEVAMLI VİRAJ

6 YAYA GEÇİDİ OKUL YAYA GEÇİDİ YAYA GİREMEZ

7 KONTROLSÜZ DEMİRYOLU GEÇİDİ KONTROLLÜ DEMİRYOLU GEÇİDİ KONTROLSÜZ DEMİRYOLU GEÇİDİ(TEK HAT) KONTROLSÜZ DEMİRYOLU GEÇİDİ(İKİ HAT)

8 TAŞIT GİREMEZ IŞIKLI İŞARET CİHAZI KAYGAN YOL

9 ANAYOL YOL VER YANDAN RÜZGAR TAŞIT TRAFİĞİNE KAPALI YOL

10 DURAKLAMAK VE PARK ETMEK YASAKTIR PARK YERİ SINIRLI SÜRELİ PARK BÖLGESİ HASTAHANE

11 BİSİKLET ÇIKABİLİR BİSİKLET GİREMEZ MOPED GİREMEZ MOTORSİKLET GİREMEZ

12 50 KONTROLSÜZ KAVŞAK ASGARİ HIZ ASGARİ HIZ SONU DUR

13 Sizce polis memuru, çocuklara neler söylüyor olabilir?

14 3. Yaya kaldırımı olmayan yerlerde yolun solundan yürümeliyiz. 2. Kaldırımdan inerken, karşıdan karşıya geçerken önce sola, sonra sağa yine sola bakıp öyle geçmeliyiz. 4. Trafik polislerinin işaretlerine uymalıyız. 1. Cadde ve sokaklarda her zaman yaya kaldırımında yürümeliyiz. Karşı kaldırıma ancak yaya geçitlerinden geçmeliyiz. 5. Trafik polisinin olmadığı yerlerde trafik işaretlerine dikkat etmeliyiz. 6. Trafik lambası kırmızı yanarken kesin olarak karşıya geçmemeliyiz. 7. Karşıdan karşıya geçerken zikzaklar çizmemeliyiz. 8. Duran bir taşıtın hemen önünden ve arkasından geçmemeliyiz. 9. Taşıt araçlarından inerken taşıtın tam olarak durmasını beklemeliyiz. 10. Taşıt araçlarına binerken sıramızı beklemeliyiz. 11. Taşıt aracından iner inmez hemen karşıya geçmemeliyiz. 12. Taşıtlara hiçbir nedenle asılmamalıyız. 13. Yolda top oynamamalıyız. 14. Yolda gruplar oluşturup geçişe engel olmamalıyız.

15

16


"TRAFİK İŞARETLERİ VE ANLAMLARI Merhaba Arkadaşlar, Ben trafik canavarıyım. Benimle tanışmamak için trafik kurallarına uymanız gerekir.Önce trafik işaretlerinin." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları