Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İstatistiklerde cinsel suçlar Cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar nedeniyle açılan ve karara bağlanan davalar ve sanık sayıları ( TUİK 2008, Türkiye Geneli)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İstatistiklerde cinsel suçlar Cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar nedeniyle açılan ve karara bağlanan davalar ve sanık sayıları ( TUİK 2008, Türkiye Geneli)"— Sunum transkripti:

1 İstatistiklerde cinsel suçlar Cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar nedeniyle açılan ve karara bağlanan davalar ve sanık sayıları ( TUİK 2008, Türkiye Geneli) Açılan dava sayısı Açılan davalardaki sanık sayısı Karara bağlanan dava sayısı Karara bağlanan davalardaki sanık sayısı Cinsel saldırı Çocukların cinsel istismarı Reşit olmayanla cinsel ilişki Cinsel taciz Toplam

2 Cinsel Suç Saldırganları Nerdeler? Suç türü Dava sayısıSanık Sayısı ToplamKadınErkek12-14 yaş yaş 18 yaş + Cinsel saldırı Çocukların cinsel istismarı Reşit olmayanla cinsel ilişki Cinsel taciz Toplam Ceza infaz kurumuna giren hükümlü sayısı (TUİK 2008 Türkiye Geneli) Cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar nedeniyle karara bağlanan dava ve yaş grubuna göre sanıkların dağılımı ( TUİK 2008, Türkiye Geneli)

3 Sanık yaşı; –12–14 arasında ise; cezaevine girme oranı %1.7 –15–17 arasında ise; cezaevine girme oranı %3.3 –18 ve üzerinde ise; cezaevine girme oranı % 3.9 Cinsel Suç Saldırganları Nerdeler? Genel olarak cezaevine girme oranı %3,8 Yani cinsel suç nedeniyle yargılanan 100 kişinin 96’sı aramızdadır. 100 kişinin 96’sında mağdurlar suç uydurmakta/ iftira atmakta ya da suç kanıtlanamamakta ya da verilen ceza hapis cezası olmamaktadır.


"İstatistiklerde cinsel suçlar Cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar nedeniyle açılan ve karara bağlanan davalar ve sanık sayıları ( TUİK 2008, Türkiye Geneli)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları