Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

G ÖREV 1-9. G ÖREVLER - 1 Gazi Böte’nin web sitesinde duyuru başlıkları yer alan tıklandığında ilgili duyuruya ulaşılan verileri içinde tutacak bir tablo.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "G ÖREV 1-9. G ÖREVLER - 1 Gazi Böte’nin web sitesinde duyuru başlıkları yer alan tıklandığında ilgili duyuruya ulaşılan verileri içinde tutacak bir tablo."— Sunum transkripti:

1 G ÖREV 1-9

2 G ÖREVLER - 1 Gazi Böte’nin web sitesinde duyuru başlıkları yer alan tıklandığında ilgili duyuruya ulaşılan verileri içinde tutacak bir tablo tasarlayın. İçine 3 adet yeni duyuru girişi yapın.

3 G ÖREV 1

4 G ÖREVLER - 2 Biraz önceki duyuru tablosuna duyuru tarihini ekleyin. İçindeki verilerde de düzenleme yapın.

5 G ÖREVLER - 3 Öğrencilerin ad, soyad, e-posta, doğum tarihi, kullanıcı adı ve şifre bilgilerini saklanabileceği bir tablo oluşturarak içine 5 adet veri girin.

6 G ÖREVLER - 4 Öğrencilerin anne adı, anne soyadı, baba adı, baba soyadı, ailelerinin ev adresleri, ailelerin telefonları, ailelerin yaşadıkları şehir bilgilerini saklayan bir tablo oluşturun. 5 öğrenci ailesine ilişkin bu verileri de girin.

7 G ÖREVLER - 5 3 numaralı öğrencinin ailesinin ev adresini söyler misiniz? Bunun için iki tablo arasında ilişkilendirme yapılması gerektiğine dikkat edin.

8 G ÖREVLER - 6 Öğrenciler web sitesine girdiklerinde son girdikleri duyuruyu görmek istiyorlar bunun için gerekli tabloyu oluşturun.

9 G ÖREVLER - 7 Öğrencilerin veri tabanı yönetim sistemi dersine ilişkin memnuniyetlerini değerlendireceğimiz2 sorudan oluşan bir anket ve bu anketin cevaplarının girileceği bir tablo oluşturunuz. Gerekli alanları ilişkilendirmeyi unutmayalım

10 G ÖREVLER - 8 Anketin cevapları 1. soru için “çok memnunum” “memnunum” “memnun değilim” “hiç memnun değilim” 2. soru için “evet” “hayır” 3. soru için “evet” “hayır” “kısmen” cevapları olabilecek şekilde gerekli tabloları ekleyin ve düzenlemeleri yapın.

11 G ÖREVLER - 8 Tablolar Anket sorularını içeren tablo Seçenek türlerini içeren tablo Öğrencilerin ankete cevaplarını içeren tablo

12 G ÖREVLER - 8 Anket sorularını içeren tablo

13 G ÖREVLER - 8 Seçenek türlerini içeren tablo

14 G ÖREVLER - 8 Öğrencilerin ankete cevaplarını içeren tablo

15 G ÖREVLER - 9 Dersleri veren öğretim elemanlarının adı, soyadı, e-mail adresi ve fotoğraflarını veri tabanında saklamak istiyoruz. Ancak her dersin birkaç öğretmen tarafından verilebileceğini düşünerek gerekli tabloları oluşturun ve ilişkilendirin.

16 G ÖREVLER - 9 X

17 Tablolar Öğretim elemanı bilgilerini içeren tablo Dersleri içeren tablo Öğretim elemanlarının verdikleri dersleri içeren tablo

18 G ÖREVLER - 9 Öğretim elemanı bilgilerini içeren tablo

19 G ÖREVLER - 9 Dersleri içeren tablo

20 G ÖREVLER - 9 Öğretim elemanlarının verdikleri dersleri içeren tablo


"G ÖREV 1-9. G ÖREVLER - 1 Gazi Böte’nin web sitesinde duyuru başlıkları yer alan tıklandığında ilgili duyuruya ulaşılan verileri içinde tutacak bir tablo." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları