Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bir ulus yarattın özgür, Bir cumhuriyet kurdun tam bağımsız, Bir gelecek gösterdin Aydın mı aydın. Bir cennet olacaktı Türkiye, Mutluluk gülleri açacaktı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bir ulus yarattın özgür, Bir cumhuriyet kurdun tam bağımsız, Bir gelecek gösterdin Aydın mı aydın. Bir cennet olacaktı Türkiye, Mutluluk gülleri açacaktı."— Sunum transkripti:

1

2 Bir ulus yarattın özgür, Bir cumhuriyet kurdun tam bağımsız, Bir gelecek gösterdin Aydın mı aydın. Bir cennet olacaktı Türkiye, Mutluluk gülleri açacaktı yüzlerinde Çalışkan insanların.. CARMINA BURANA CARL ORFF tehlikeninfarkindamisiniz@hotmail.com UYANDIR BİZİ

3 “ Bütün umudum gençliktedir” “Atatürk sizsiniz! gelecek sizindir! ” Öylesine inandın, Öylesine güvendin ki gençliğe. En büyük eserini, Cumhuriyeti verdin ellerimize Koruyamadık.. AFFETME BİZİ..

4 Oysa ne günlerden gelmiştik, Emperyalizmi yere sermiştik. Ulusçuluk demiştin kurtuluşumuz. Nicedir durum değişti, Şovenlik, ayrımcılık, dincilik türedi. Yıkıyorlar ulusal devleti.. SORGULA BİZİ..

5 Dedin ki ulusuma en iyisi gerektir, Cumhuriyet fazilettir, Kimsesidir kimsesizlerin. Yeni sultanlar yarattık senden sonra. Kapılandık bir avuç çıkarcıya.. YARGILA BİZİ..

6 Laiklikti çağdaşlığın temeli, Sen öldün mezarlardan çıktı hortlaklar. Tekkeler, türbeler, tarikatlar, Dinciler, yalancılar, talancılar, iktidar. Gör ne hallere düştük.. AZARLA BİZİ..

7 Yoksulluk içinde öderken eski borçları, Ayrılmadı doğu, batı. Şimdi saldırıyorlar sosyal devlete, Bir talan ve yağma havası üstümüzde, Gitti gidecek Türkiye Gitti gidecek Türkiye.. GÖR HALİMİZİ..

8 Bağımsızlık Geride kaldı dediler inandırıldık. Ne de safmışız kolayca kandırıldık, Uşak olduk emperyalizme. Yasaklandı, suçlandı, vuruldu değerlerimiz Parçalandı, yıkıldı, yok oldu emeklerimiz.. TUT ELİMİZİ..

9 Emanetini geri al, Kur Kemalist Cumhuriyeti yeniden. İlkelerin tutsun ellerimizden, Fikirlerin yerleşsin bir mıh gibi. Bir daha çıkmasın belleğimizden, Uyandır bizi, Uyandır bizi.. Uyandır bizi.. UYANDIR BİZİ.. UYANDIR BİZİ.. ALTAN ARISOY ALTAN ARISOY

10

11 TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ?

12 tehlikeninfarkindamisiniz@hotmail.com


"Bir ulus yarattın özgür, Bir cumhuriyet kurdun tam bağımsız, Bir gelecek gösterdin Aydın mı aydın. Bir cennet olacaktı Türkiye, Mutluluk gülleri açacaktı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları