Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bunu,bu ülkenin her vatandaşı DİKKATLE OKUMALI. VERGİDE BAGIŞ SİSTEMİ SADAKA VE FİTRE DİYEREK ÜLKEMİZ NASIL SOYULUYOR?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bunu,bu ülkenin her vatandaşı DİKKATLE OKUMALI. VERGİDE BAGIŞ SİSTEMİ SADAKA VE FİTRE DİYEREK ÜLKEMİZ NASIL SOYULUYOR?"— Sunum transkripti:

1 Bunu,bu ülkenin her vatandaşı DİKKATLE OKUMALI

2 VERGİDE BAGIŞ SİSTEMİ SADAKA VE FİTRE DİYEREK ÜLKEMİZ NASIL SOYULUYOR?

3 Ramazan çadırlarında yemek dağıtılması Evlere,gıda, kömür yardımı yapılması, beyaz eşya,koltuk takımı dağıtılması bakalım nasıl yapılıyor…. Bu kaynak nasıl yaratılıyor……

4 AKP iktidarı 02.01.2004 ve 31.12.2004 tarihinde vergi usul kanununda bir değişiklik yaparak. Vergi usul kanuna 40/10 maddesini ekledi…. ve VERGİDE BAĞİŞ SİSTEMİ’ni getirdi.

5 Konuyu şöyle açalım, bir gelir vergisi ve kurumlar vergisi mükellefi isterse vergisini devlete vermez bu vergiyi bünyesinde gıda bankacılığı bulunan derneklere verebilir %100 hem de %100 ünü….

6 Peki, bu dernekler hangileridir? Biliyorsunuz emniyet bünyesinde bir dernekler masası vardır,derneklere izini bunlar verir, yani dernekler İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanarak kurulur, Emniyet Müdürlüğü de bunu denetler.

7 Önce,İçişleri Bakanlığı, tarikatlara bağlı olan derneklere bünyelerinde gıda bankacılığı kurma izni verdi. KİMDİR BU DERNEKLER? -DENİZ FENERİ DERNEGİ, -KİMSE YOKMU YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEGİ, -KEPEZ DENİZ YILDIZI SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEGİ (Bu dernek Emine Erdoğan tarafından 17.Nisan 2005 de açıldı)

8 Şimdi bu dernekler,vergi mükellefine gidiyor…. 100 milyar “Sayın esnaf arkadaşım sana 100 milyar vergi tahakkuk etmiş gel bu vergiyi devlete verme, ben senin vergi işini hallederim” diyor ve ekliyor “Şimdi sana dernek adına 100 milyar’lık bağış yapılmış gibi 100 milyar’lık kömür, erzak, temizlik maddesi faturası vereceğim sende bunu götürüp maliyeye vereceksin ve de vergin ödemiş olacak. devletle sorunun bitecek”.

9 Anlatmaya devam ediyor 100 50 “Sonra da bu 100 milyarın 50 milyarı sende kalacak 50 diğer 50 milyarla da ben kömür, temizlik ve gıda maddesi alacağım onu da valiliklere,kaymakamlıklara vereceğim.Bunlar fakir ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. 50 Böylelikle Senin 50 milyar kazancın olacak.Bana verdiğin 50 50 milyarda fakirlere dağıtılacak buda senin zekâtın olacak HADİ SAYEMİZDE CENNETE DE GİDECEKSİN”. Diyor ve mükellefi kandırıyor….. Daha sonra mükelleften 50 aldığı 50 milyarın bir kısmıyla dağıtılacak malzemeleri alıyor valiliklere teslim ediyor bu işin hesabı kitabı belirsiz. Denetim mi? Dedik ya İçişleri Bakanlığındaki F tipi yapılanmanın polisleri denetliyor.Niye gülüyorsun ki adam işini yapıyor.. İnsan hiç kendi kendini denetler mi ki böyle acayip soru soruyorsun.Hem burası Almanya mı ki hesap sorsunlar.

10 Malzemeler fakirleştirilmiş halka dağıtılıyor, halkta bunlara oy verip iktidara getiriyor.Yani SADAKA SİYASETİ böyle işliyor. Şimdi, bu vurguna,vergilerimizin çalınmasına dur deme zamanıdır. KİLER, ÜLKER VE YANDAŞLARI BU İŞLERDEN BÖYLE ZENGİN OLMAKTADIR.

11 Bu yasa derhal iptal ettirilmelidir. Bu şekilde toplanan paranın miktarını beraber hesaplayalım. TÜRKİYENİN VERGİ GELİRLERİ 650 MİLYAR 650 MİLYAR DOLAR. Tarikatlar-cemaatler, AKP yandaşları ve bu iş ile %1595 milyar dolar uğraşanlar %15 başarı sağlasalar 95 milyar dolar yapar bu çok iyimser bir tahmin

12 Ancak; Dikkat,dikkat Aynı vergi mükellefi bir okul veya hastane yaptırırsa,bunun maliyeti ne olursa olsun sadece 5 milyarını vergisinden düşebiliyor.

13 Bu kişi,Mehmetçik Vakfına, eğitim kurumlarına, Çocuk Esirgeme Kurumu, Kızılaya yardım yapsa 5 verginin sadece 5 milyarını kurtarıyor. İşte sevgili dostlar bunlar devleti soymakta, bizim fitremizi zekâtımızı çalmakta halk gittikçe yoksullaşırken onlar köşe olmaktadır. Galiba bu din tacirliğine dayalı SADAKA SİYASETİ ne DUR diyecek bir yetkili veya bir kurum da kalmadı ALLAH SONUMUZU HAYIREYLESİN


"Bunu,bu ülkenin her vatandaşı DİKKATLE OKUMALI. VERGİDE BAGIŞ SİSTEMİ SADAKA VE FİTRE DİYEREK ÜLKEMİZ NASIL SOYULUYOR?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları