Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TAPU KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ TAKBİS/ERP DE BANKA BİLGİSİ DEĞİŞTİRME DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ / PERSONEL SERVİSİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TAPU KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ TAKBİS/ERP DE BANKA BİLGİSİ DEĞİŞTİRME DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ / PERSONEL SERVİSİ."— Sunum transkripti:

1 TAPU KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ TAKBİS/ERP DE BANKA BİLGİSİ DEĞİŞTİRME DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ / PERSONEL SERVİSİ HAZİRAN 2016

2 TAPU MÜDÜRLÜKLERİNİN ERP’DE BULUNAN BANKA BİLGİLERİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DEĞİŞTİRİLECEKTİR.

3 ERP ÜZERİNDE BULUNAN «BANKA ŞUBE BİRİM HESAP İLİŞKİLERİ EKRANI» VE «BANKA ŞUBE BİLGİLERİ» FORMLARINDAN BANKA DEĞİŞİKLİĞİ YAPILACAKTIR.

4 İŞLEME BAŞLAMADAN TAPU MÜDÜRLÜĞÜNÜN MEVCUT FAZLA MESAİ HESAP NUMARASI «BANKA ŞUBE BİRİM HESAP İLİŞKİLERİ EKRANI» NDAN KONTROL EDİLECEK. İKİNCİ BİR HESAP VARSA BU EKRANDA TESPİT EDİP «BANKA ŞUBE BİLGİLERİ» EKRANINDAN SİLİNECEK.

5 BANKA DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN KULLANILACAK FORMLAR ŞU ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR: BANKA ŞUBE BİLGİLERİ BANKA ŞUBE BİRİM HESAP İLİŞKİLERİ EKRANI YENİ BANKA, ŞUBE VE HESAP NUMARASINI ERP SİSTEMİNE GİRER. SİSTEMDEKİ HESAP NUMARALARININ HANGİ ÖDEME İÇİN KULLANILACAĞI VE HANGİ MÜDÜRLÜKTE KULLANILACAĞI EŞLEŞTİRİLİR.

6 «KAYIT ARA» BUTONU İLE ARAMA KISTASLARI EKRANI AÇILIR. İŞLEM TÜRÜNDEN FAZLA MESAİ/EK ÖDEMELER SEÇİLİR (İLGİLİ MÜDÜRLÜĞÜ AİT SADECE FAZLA MESAİ HESAPLARINI GÖRMEMİZ YETERLİ) İŞLEME «OF0255- BANKA ŞUBE BİRİM HESAP İLİŞKİLERİ EKRANI» AÇIP BAŞLIYORUZ.

7 BİRİM ADI GİRİLEREK ARA BUTONU İLE İŞLEME DEVAM EDİYORUZ.

8 GELEN SORUÇ EKRANINDAKİ HESAP NUMARASI MÜDÜRLÜĞÜN GÜNCEL HESAP NUMARASI İSE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ «FAZLA MESAİ ÜCRETLERİ BANKA LİSTESİ» RAPORUNU ÇIKARTABİLİR. EĞER MÜDÜRLÜĞÜN HESAP NUMARASI DEĞİŞECEK İSE BURADAKİ BANKA ADI VE HESAP NUMARASI NOT ALINARAK ESKİ HESAP NUMARASINI SİLME İŞLEMİNE GEÇİLİR.

9 ESKİ HESAP NUMARASI TESBİT EDİLDİKTEN SONRA «BANKA ŞUBE BİLGİLERİ» FORMUNU AÇIYORUZ.

10 BU FORM ÜÇ BÖLÜMDEN OLUŞMAKTADIR VE HER BÖLÜME TIKLADIĞIMIZDA O BÖLÜM İÇİN KAYIT EKLEME, SİLME VEYA DÜZELTME YAPILIR.

11 BANKA BİLGİLERİ BÖLÜMÜ (YENİ BİR BANKA GİRİLECEKSE BU BÖLÜM AKTİF EDİLEREK (BÖLÜMDE HERHANGİ BİR YERE TIKLANARAK) GİRİLİR).

12 ŞUBE BİLGİLERİ BÖLÜMÜ (BANKAYA AİT YENİ ŞUBE GİRİLECEKSE BU BÖLÜM AKTİF EDİLEREK (BÖLÜMDE HERHANGİ BİR YERE TIKLANARAK) GİRİLİR).

13 BANKA HESAP BİLGİLERİ BÖLÜMÜ (ŞUBEYE AİT YENİ HESAP NUMARASI GİRİLECEKSE BU BÖLÜM AKTİF EDİLEREK (BÖLÜMDE HERHANGİ BİR YERE TIKLANARAK) GİRİLİR).

14 BU FORMDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUS BU FORM ADIM ADIM ÇALIŞMAKTADIR. BANKA BİLGİLERİNDEN BANKA TIKLANDIKTAN SONRA İLGİLİ BANKAYA AİT ŞUBELER ŞUBE BİLGİLERİ BÖLÜMÜNDE GÖZÜKÜR, ŞUBE BİLGİLERİNDEN İLGİLİ ŞUBEYE TIKLADIĞIMIZDA ŞUBEDEKİ HESAP NUMARALARI GÖZÜKÜR.

15 1. ADIM 2. ADIM 3. ADIM

16 MÜDÜRLÜĞÜN ESKİ HESABINI ÖNCE ESKİ BANKA ARDINDAN BULUNDUĞU İLE BAĞLI OLARAK ŞUBESİ (İL HANESİ ALFABETİK SIRAYA GÖRE İLERLER VE SADECE KLAVYEDEKİ YÖN TUŞLARI/OK TUŞLARI İLE AŞAĞI VEYA YUKARI HAREKET EDER) SEÇİLİR VE EN SON HESAP NUMARASI BULUNARAK TIKLANIR VE «-» SİL BUTONU İLE SİLİNİR. KAYDET VE UYGULA ADIMLARI ESKİ HESAP NUMARASI SİLİNİR.

17 DİKKAT: ESKİ HESAP NUMARASI «BANKA HESAP BİLGİLERİ» BÖLÜMÜNDEN SİLİNİR. ŞUBE BİRİM EKRANINDAN BANKAYA AİT ŞUBE SİLİNMEYE ÇALIŞILIRSA ERP UYARI VERECEKTİR.

18 MÜDÜRLÜĞE YENİ HESAP NUMARASI EKLEME (BANKA ŞUBE BİLGİLERİ)

19 HER BÖLÜMDE KAYDET VE UYGULA BUTONLARIRA BASARAK BİR SONRAKİ BÖLÜMDE İŞLEM YAPILACAK.

20 ÖNCE 1. BÖLÜMDEN MÜDÜRLÜĞÜN YENİ BANKASI SEÇİLİR YOKSA YENİ BANKA «+» İLE GİRİLİR.

21 1. BÖLÜMDE GİRİŞ YAPARKEN BANKA KODU’NU ERP KENDİSİ OLUŞTURUYOR. BURAYA MÜDAHALE EDİLMEYECEK. GERÇEK ŞUBE KODU’NA BANKANIN KODU VE ADI YAZILACAK.

22 2. BÖLÜMDE MÜDÜRLÜĞÜN YENİ BANKASI SEÇİLİ İKEN ŞUBESİ LİSTEDEN BULUNUR EĞER YOKSA «+» İLE GİRİLİR

23 2. BÖLÜMDE GİRİŞ YAPARKEN ŞUBE KODU’NU ERP KENDİSİ OLUŞTURUYOR. BURAYA MÜDAHALE EDİLMEYECEK. GERÇEK ŞUBE KODU’NA BANKANIN ŞUBEYE AİT KODU YAZILACAK.

24 BU BÖLÜMDE ŞUBENİN BULUNDUĞU İL OK İŞARETİ İLE LİSTEDEN SEÇİLECEK.

25 3. BÖLÜMDE MÜDÜRLÜĞÜN YENİ HESAP NUMARASI ŞUBE SEÇİLİYKEN «+» İLE GİRİLİR.

26 3. BÖLÜMDE İBAN NUMARASI («TR» DAHİL) 26 KARAKTER OLARAK GİRİLECEK.

27

28 3. BÖLÜMDE BİRİM KODU «OK» BUTONUNA TIKLAYARAK AÇILAN LİSTEDEN SEÇİLECEK. («TAPU SİCİL MÜDÜRLÜKLERİ» HÂLÂ GÖRÜNMEKTE. BURADA MÜDÜRLÜK SEÇERKEN «TAPU MÜDÜRLÜĞÜ» NE DİKKAT EDİLMELİ.)

29 «BANKA ŞUBE BİLGİLERİ» FORMUNDA YENİ HESAP NUMARALARINI GİRDİKTEN SONRA BU FORMDAKİ İŞLEM TAMAMLANIYOR.

30 HESAP NUMARASINI EŞLEŞTİRME (BANKA ŞUBE BİRİM HESAP İLİŞKİLERİ EKRANI)

31 BU FORMDA «+» YA BASARAK MÜDÜRLÜK İSMİ SEÇİLİR VE GELEN LİSTEDE YENİ GİRİLEN HESAP NUMARASI KONTROL EDİLİR. KONTROLDEN SONRA SEÇ İLE DEVAM EDİLİR.

32 ÇIKAN SARI SATIRDAN SONRA YAPILACAK TEK İŞLEM BU HESAP NUMARASININ «İŞLEM TÜRÜ» AÇILIR MENÜSÜNDAN HANGİ ÖDEME TÜRÜNE AİT OLDUĞU SEÇİLİR VE KAYDET UYGULA İLE İŞLEM TAMAMLANIR.

33 DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ / PERSONEL SERVİSİ İRTİBAT: İP: 0312 551 22 39 SANTRAL: 0312 463 10 00 SERVİS: 0312 463 10 30 FAKS: 0312 463 10 66


"TAPU KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ TAKBİS/ERP DE BANKA BİLGİSİ DEĞİŞTİRME DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ / PERSONEL SERVİSİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları