Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DERS: MESLEKİ BİLGİSAYAR MODÜL -4: Kelime İşlemci Programında Dosyalama.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DERS: MESLEKİ BİLGİSAYAR MODÜL -4: Kelime İşlemci Programında Dosyalama."— Sunum transkripti:

1 DERS: MESLEKİ BİLGİSAYAR MODÜL -4: Kelime İşlemci Programında Dosyalama

2 Önce masa üstünde başlat simgesi fare ile tıklanır. Açılan menüden programlar bölümüne girilir. Oradan da MS Office Word fare ile çalıştırılır.

3 Bu işlem için dosya menüsü fare ile seçilir, açılan pencerede dosya menüsünde kaydet ve farklı kaydet seçilir Kaydetme işlemi için kaydet butonuna da kullanılabilir.

4 İlk defa kayıt yapılırken farklı kaydet penceresi gelir. Kayıt penceresinde kayıt yeri, dosya adı, kayıt türü seçeneklerini belirtip kayıt yapılır.

5 Önceden oluşturulmuş bir belgeyi açarken, dosya menüsünden Aç simgesi veya klavyeden kısa yol tuşları kullanılarak yeni dosya açılabilir. Yine program çalışırken, önceden oluşturulmuş bir belgeye ulaşılmak istendiğinde Aç butonu tıklanabilir.

6 Belgenin bulunduğu konum, pencere üzerinde bulunan yerden seçilir. Belge, pencerede görüldükten sonra işaretlenir ve Aç butonuna basılır.

7 Program pencerenin sağ üst kısmında bulunan X simgesi tıklanarak kapatılır. Aynı zamanda dosya menüsünden girilerek çıkış seçilip kapatılabilir. Kelime işlemci programı kapalı durumdayken önceden oluşturulmuş belge açılmak istenirse, Belgelerim klasöründen veya Bilgisayarım simgesinden girilerek dosya bulunabilir.

8 Bulunan dosya çalıştırıldığında hem kelime işlemci programı başlar, hem de istenilen belge açılmış olur.


"DERS: MESLEKİ BİLGİSAYAR MODÜL -4: Kelime İşlemci Programında Dosyalama." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları