Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

T.C MANİSA VALİLİĞİ Potenza - Italy (31 Ekim 2011- 05 Kasım2011)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "T.C MANİSA VALİLİĞİ Potenza - Italy (31 Ekim 2011- 05 Kasım2011)"— Sunum transkripti:

1 T.C MANİSA VALİLİĞİ Potenza - Italy (31 Ekim 2011- 05 Kasım2011)

2 M ANISA V ALILIĞI Manisa Valiliğinde ; Vali, kanun, tüzük, yönetmelik ve Hükümet kararlarının neşir ve ilanını ve uygulanmasını sağlamak ve Bakanlıkların talimat ve emirlerini yürütmekle görevlidir. Bu işlerin gerçekleştirilmesi için gereken bütün tedbirleri almaya yetkilidir. Kanun, tüzük, yönetmelik ve Hükümet kararlarının verdiği yetkiyi kullanmak ve bunların yüklediği ödevleri yerine getirmek için valiler genel emirler çıkarabilir ve bunları ilan ederler. İlin her yönden genel idare ve genel gidişini düzenlemek ve denetlemekten sorumludur.

3 V ALILIKTEKI R OLÜMÜZ AB,Proje ve Koordinasyon Birimi olarak Merkezin Amacı: Manisa ilinin; Avrupa Birliğine adaylık sürecinde, Katılım Öncesi AB Mali Yardımlarıyla (IPA) ulusal ve uluslar arası diğer fon kaynaklarından daha etkin bir şekilde yararlandırılmasını sağlamak; il özel idaresi, kaymakamlıklar, yerel yönetimler, kamu kuruluşları, meslek kuruluşları, kalkınma ajansları ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde projeler yapılmasını temin etmek proje yapmak isteyen kamu, sivil toplum, yerel yönetim kuruluşlarına proje ortağı bulmak, proje danışmanlığı yapmak, proje hazırlama konusunda talep edilen eğitimleri gerçekleştirmek, karşılaşılan sorunlarda teknik destek ve kurumsal koordinasyonu gerçekleştirmektir.

4 P ROJE Y AZMA E ĞITIM Ç ALıŞMALARı

5 VALİLİK PAYLAŞMA ÇEŞİTLERİ Manisa Valiliği olarak tüm resmi ve resmi olmayan kurum,kuruluş ve sivil toplum örgütleri ve çeşitli eğitim örgütleri bu çalışmaya katılarak katkıda sağlamışlardır.Tüm bu çalışmalar Manisa Valiliğinin kordinasyonu tarafından gerçekleştirilmiştir.Projenin ilk toplantısı yapılacağı yeri olan Potenza’ya güzel çalışma örneklerini götürebilmek için valiliğin resmi sitesinden duyuru yapılmış ve cevre ilçelerden hazırlanmış olan sosyal sorumluluk projeleri ve diğer geçmiş yıllarda yapılan iyi uygulama örnekleri toplanarak bizlere gönderilmiştir.Tabii şimdi hepsini biz burada sizlere bunları tek tek gösteremeyiz ama içlerinden en çarpıcı ve faydalı olanları sizlerle paylaşmaktan büyük bir onur duyacağımızı ifade etmek isteriz.

6 P AYLAŞıMLARDAN B AZı Ö RNEKLER

7 H ALKıMıZA ÜCRETSIZ IFTAR YEMEĞI

8 İŞSİZ KADINLARIMIZA EL DOKUMA EĞİTİMİ

9 K ıYAFET Y ARDıMı E TKINLIĞI

10 T EŞKILAT YAPıMıZ AB,Proje veKoordinasyon Birimi Teşkilat Yapısı İl Koordinatörü : Ural SEVENER Proje Uzmanları : Deniz ÇOBAN Taner KÖSE


"T.C MANİSA VALİLİĞİ Potenza - Italy (31 Ekim 2011- 05 Kasım2011)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları