Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TÜRKİYE İŞ KURUMU DENİZLİ İL MÜDÜRLÜĞÜ E-İSTİHDAM TANITIM PROGRAMI-2008.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TÜRKİYE İŞ KURUMU DENİZLİ İL MÜDÜRLÜĞÜ E-İSTİHDAM TANITIM PROGRAMI-2008."— Sunum transkripti:

1 TÜRKİYE İŞ KURUMU DENİZLİ İL MÜDÜRLÜĞÜ E-İSTİHDAM TANITIM PROGRAMI-2008

2 KURUMUMUZA KAYDINI YAPTIRAN İŞYERİNİN İŞÇİ TALEBİNİ GİREBİLMESİ İÇİN İZLEMESİ GEREKEN İŞLEM BASAMAKLARI

3 İşyeri adına Sisteme Giriş www.iskur.gov.tr ana sayfanın sağ-üst kısmında yer alan “İşveren Girişi” açıldığında ortaya çıkan birinci kutucuğa yetkili olarak belirlenen kişinin T.C Kimlik Nosu, ikinci kutucuğa yetkili kişinin kendi oluşturduğu en az 6 karakterli Şifre, üçüncü kutucuğa sistem tarafından gönderilen İŞKUR Nosu girilecektir. İşyeri adına Sisteme Giriş www.iskur.gov.tr ana sayfanın sağ-üst kısmında yer alan “İşveren Girişi” açıldığında ortaya çıkan birinci kutucuğa yetkili olarak belirlenen kişinin T.C Kimlik Nosu, ikinci kutucuğa yetkili kişinin kendi oluşturduğu en az 6 karakterli Şifre, üçüncü kutucuğa sistem tarafından gönderilen İŞKUR Nosu girilecektir.

4 İŞYERİNİN ANASAYFASINDA SIRASIYLA 3. SEKMEDE KISAYOL OLARAK BULUNAN “YENİ İŞGÜCÜ İSTEMLERİNDE BULUNABİLİRSİNİZ” BUTONU TIKLANIR.

5 AÇILAN SAYFADA TALEBİNİZİ KISACA EKRANDAKİ KUTUCUKLARI DOLDURARAK OLUŞTURABİLİRSİNİZ. AÇILAN KÜÇÜK SAYFADA İŞ ALANI VE POZİSYON GİRİLDEKTEN SONRA, MESLEK BİLGİSİ İÇİN EKLE BUTONU TIKLANIR. (ÖZÜRLÜ TALEBİ OLUŞTURULMAK İSTENİLDİĞİNDE “İŞGÜCÜ İSTEMİNİ DETAYLI OLUŞTURMAK İSTİYORUM BUTONU” KULLANILACAKTIR.)

6 AÇILAN KÜÇÜK PENCERE MESLEK BİLGİLERİ SAYFASINDAN İSTENEN MESLEK İSMİ ARATILIP BULUNUR VE EKLE BUTONU TIKLANIR.

7 GENEL ŞARTLAR VE NOTLAR KISMINA İSTENEN FARKLI ÖZELLİKLER YAZILABİLİR. ÇALIŞMA ŞEKLİ VE İKAMET EDİLEN İL VE İLÇE SEÇİLİR.

8 ÖĞRENİM SEVİYESİ SEÇİLİR, YABANCI DİL VE SEVİYE BİLGİLERİ İSTENİRSE DOLDURULABİLİR. SÜRÜCÜ BELGESİ VE ASKERLİK DURUMU BİLGİLERİ GİRİLİR.

9 İŞYERİNİN ÇALIŞMA ADRESİ VE GÖRÜŞME ADRESİ GİRİLDİKTEN SONRA, SON BAŞVURU TARİHİ, TOPLAM AÇIK İŞ SAYISI VE EN ÇOK BAŞVURU SAYISI TALEBE GÖRE BELİRLENİR.

10 EN ALTTA YER ALAN KAYDET BUTONU TIKLANDIĞINDA TALEBİNİZ OLUŞTURULMUŞ OLUP, EKRANDA İŞGÜCÜ İSTEMİ ONAY NUMARANIZ GÖRÜNECEKTİR. AÇTIĞINIZ TALEBE ELEMAN SEÇMEK İÇİN YUKARIDAN ELEMAN SEÇ BUTONU TIKLANIR.

11 İŞVERENİN İSTEĞİNE GÖRE BELİRTİLEN KUTUCUKLAR DOLDURUP ARA BUTONU TIKLANIR.

12 ARA BUTONU TIKLANDIKTAN SONRA SİSTEM ŞARTLARA UYGUN ADAYLARI KARŞINIZA ÇIKARACAKTIR.BUNLARDAN İSTEDİĞİNİZ ADAYLARIN YANINA KLİKLEYEREK, YUKARIDAN SEÇ BUTONUNA BASTIĞINIZ ANDA, SİSTEM SİZİN ADINIZA BU ADAYLARIN İLETİŞİM BİLGİLERİNE OTOMATİK DAVET MESAJI GÖNDERECEKTİR.

13 TALEBİ AÇTIKTAN SONRA BAŞVURULARI TAKİP ETMEK VE TALEBİ KAPATABİLMEK İÇİN ANA SAYFANIN 2. SEKMESİNDE YER ALAN “İŞGÜCÜ İSTEMLERİNİZİ GÖREBİLİRSİNİZ” SEKMESİ TIKLANIR.

14 AÇILAN SAYFADA İŞGÜCÜ İSTEMİ STATÜ SEÇENEĞİ AKTİF SEÇİLEREK YUKARIDAN ARA BUTONU TIKLANIR.

15 İSTENİLEN TALEBİN YANINDAKİ OK İŞARETİ SEÇİLEREK, YUKARIDAN “ADAY GÖR” BUTONU TIKLANIR.

16 DHDH AÇILAN SAYFANIN SOL TARAFINDAKİ İŞLEM BASAMAKLARININ “BAŞVURANLAR” KISMINDA SİTEMİZDE TALEBİNİZİ GÖRÜP BAŞVURAN ADAYLARI, SEÇİLENLER KISMINDA İSE SİZİN SEÇMİŞ OLDUĞUNUZ VE SEÇMEYİ ONAYLAYAN ADAYLARI GÖREBİLİRSİNİZ.

17 BAŞVURAN ADAYIN İSMİNİN ÜSTÜNÜ TIKLAYARAK PROFİLİNİ GÖREBİLİR, GÖRÜŞME TARİHİ, GÖRÜŞME SAATİ VE DAVET ŞEKLİ KUTUCUKLARINI DOLDURARAK ADAYA RANDEVU VEREBİLİRSİNİZ. AYNI İŞLEMLER SEÇİLENLER BASAMAĞI İÇİNDE GEÇERLİDİR.

18 BAŞVURANLAR VE SEÇİLENLER KISMINDA RANDEVU VERDİĞİNİZ ADAYLARI DAHA SONRA DAVET EDİLENLER BASAMAĞINDA GÖREBİLECEK VE ADAYLA GÖRÜŞMEYİ TAMAMLADIKTAN SONRA DAVET SONUCUNU İŞLEYEBİLECEKSİNİZ.

19 DAVET SONUCUNDAN SONRA, EKRANIN SAĞINDA GÖRÜŞME SONUCUNU İŞLEYEBİLİR VE İŞE ALDIĞINIZ KİŞİNİN İŞE BAŞLAMA TARİHİNİ YAZABİLİRSİNİZ. BU EKRANDA İŞLEDİĞİNİZ SONUÇLARI KAYDETTİKTEN SONRA GÖRÜŞÜLENLER BASAMAĞINDA GÖREBİLECEKSİNİZ.

20 YAPMIŞ OLDUĞUNUZ HER İŞLEMİN GEÇERLİ OLABİLMESİ İÇİN İŞLEM SONU BASAMAĞINA GELİP KAYDET BUTONUNU TIKLAMALISINIZ.

21 TALEBİNİZE BAŞVURAN ADAYLARIN SONUÇLARI İŞLENDİKTEN SONRA TALEBİNİZİ KAPATMAK İÇİN DAHA ÖNCEDE BELİRTTİĞİMİZ ŞEKİLDE TALEBİN YANINDAKİ OK SEÇİLİR VE YUKARIDAN “KAPAT” BUTONU TIKLANIR.

22 AÇILAN SAYFADA YUKARIDAKİ “KAPAT” BUTONU TIKLANARAK TALEP KAPATILIR.

23 KATILIMLARINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ. Ahmet CANIMOVA İŞKUR Denizli İl Müdürü Ayrıntılı Bilgi İçin; Mehmet YILMAZ / Murat ÖZCAN İşgücü Piyasası Servisi e-mail; mehmet.yilmaz@iskur.gov.tr ; m.ozcan@iskur.gov.trmehmet.yilmaz@iskur.gov.tr Tel: (258) 268 00 37 / Fax: (258) 268 15 83 denizli@iskur.gov.tr


"TÜRKİYE İŞ KURUMU DENİZLİ İL MÜDÜRLÜĞÜ E-İSTİHDAM TANITIM PROGRAMI-2008." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları