Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sosyal Medya Uygulamaları Buse Yasar 9A. Whatsapp.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sosyal Medya Uygulamaları Buse Yasar 9A. Whatsapp."— Sunum transkripti:

1 Sosyal Medya Uygulamaları Buse Yasar 9A

2 Whatsapp

3 Tarihçesi ve Kullanım Amacı: Whatsapp akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlasma ve arama uygulamasıdır. Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, California eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

4 Dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan siber hizmetler arasındadır. Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi karşılığında satın alınmıştır.

5 Bazı İlginç Bilgiler Aylık whatsapp kullanıcı sayısı: 500 milyon Whatsapp’ı her gün aktif olarak kullanan kullanıcı sayısı: 320 milyon Bir whatsapp kullanıcı ayda yaklaşık 2200 mesaj atıyor.

6 Youtube

7 Tarihçesi ve Kullanım Amacı Youtube, bir video barındırma web sitesidir. Merkezi ABD’deki San Bruno, California şehrindedir. 15 Şubat 2005’te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur.

8 Kasım 2006’da Google tarafından 1,65 milyar dolara satın alınmıştır. Günümüzde Google’ın yan kuruluşlarından biri olarak faaliyetine devam etmektedir.

9 Snapchat

10 Tarihçesi ve Kullanım Amacı: Evan Spiegel, Robert Murphy, Daniel Smith, David Kravitz ve Leo Noah Katz tarafından akıllı telefonlar için geliştirilmiş anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

11 Kullanıcıların birbirine yazılı metin, resim, ses veya video yollamasını sağlar. Kullanıcılarının %70’ini kadınların oluşturduğu uygulama en çok ABD ve İngiltere’de tercih edilmektedir.


"Sosyal Medya Uygulamaları Buse Yasar 9A. Whatsapp." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları