Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AÇILIM KARANLIĞINDA TÜRKİYE. Açılım Ne Zaman Başladı? Gül, Prag’daki temaslarının ardından gezisini takip eden gazetecilere açıklama yaptı.. 09/05/2009.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AÇILIM KARANLIĞINDA TÜRKİYE. Açılım Ne Zaman Başladı? Gül, Prag’daki temaslarının ardından gezisini takip eden gazetecilere açıklama yaptı.. 09/05/2009."— Sunum transkripti:

1 AÇILIM KARANLIĞINDA TÜRKİYE

2 Açılım Ne Zaman Başladı? Gül, Prag’daki temaslarının ardından gezisini takip eden gazetecilere açıklama yaptı.. 09/05/2009 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “İster terör, ister Güneydoğu, ister Kürt meselesi deyin, bu Türkiye'nin en önemli meselesidir. Mutlaka halledilmesi lazımdır. Bu Türkiye'nin birinci meselesidir” dedi.

3 Cumhurbaşkanı Gül’ün Konuşması, Açılımın Başladığının İlk İşaretidir! “İyi gelişmeler olması lazım ve olabilir. Herkes işin çok daha farkında. Önce böyle bir çalışma anlayışının olması lazımdı. Devletin içinde herkes birbiriyle çok daha açık seçik konuşuyor. Herkes derken, asker, sivil, istihbarat, hepsi için söylüyorum. Böyle bir ortamda iyi şeyler olur. O yüzden iyi şeyler olacak diyorum. Bir fırsat var, fırsatın kaçmaması lazım. Hem dün (önceki gün) dediğim gibi dış meselemizde, hem de bu iç meselemizde.” 09/05/2009 Radikal Gazetesi 09/05/2009 Radikal Gazetesi

4 Açılımı Planlayan Aktörler Kimlerdir? Üstteki gelişmelere bakıldığında görüşme trafiğinin konularını anlamak hiçte zor olmayacaktır. Üstteki gelişmelere bakıldığında görüşme trafiğinin konularını anlamak hiçte zor olmayacaktır. Herkes rolünü üstlenmiş; Açılım konusunda ABD, AKP, PKK, BDP, Barzani arasında uzlaşma sağlanmıştır. Herkes rolünü üstlenmiş; Açılım konusunda ABD, AKP, PKK, BDP, Barzani arasında uzlaşma sağlanmıştır.

5 Açıklama Sonrası Gelişmeler ABD Başkanı Obama Türkiye’yi ziyaret etti.ABD Başkanı Obama Türkiye’yi ziyaret etti. Abdullah Gül, Kürt meselesinin çözümü için DTP Eşbaşkanı Ahmet Türk’le görüştü.Abdullah Gül, Kürt meselesinin çözümü için DTP Eşbaşkanı Ahmet Türk’le görüştü. PKK geçici karşılıklı silah bıraktığını ilan etti.PKK geçici karşılıklı silah bıraktığını ilan etti. CHP Genel Başkanı, Kürt taleplerinin karşılanması için açıklamalarda bulundu.CHP Genel Başkanı, Kürt taleplerinin karşılanması için açıklamalarda bulundu. ABD Başkanı, PKK’nın siyasi sözcüsüyle özel görüşme yaptı.ABD Başkanı, PKK’nın siyasi sözcüsüyle özel görüşme yaptı.

6 AÇILIM BAŞLIYOR! İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 29 Temmuz'da bir basın toplantısı düzenleyerek Kürt sorunu için demokratik açılım süreci başlattıklarını açıkladı. Atalay, hazır bir çözüm önerileri olmadığını, sorunu demokratikleşmeyle aşacaklarını belirtiyor, tüm kesimlerin görüşlerini alacaklarını söylüyordu. Açıklamanın ardından hükümet Atalay'ı açılımın koordinatörlüğüne atadı. Atalay, hazır bir çözüm önerileri olmadığını, sorunu demokratikleşmeyle aşacaklarını belirtiyor, tüm kesimlerin görüşlerini alacaklarını söylüyordu. Açıklamanın ardından hükümet Atalay'ı açılımın koordinatörlüğüne atadı. İÇİ BOŞ, SÖZDE BİR AÇILIM İÇİ BOŞ, SÖZDE BİR AÇILIM İLAN EDİLDİ! İLAN EDİLDİ!

7 Askeri birlik bölgelerindeki “Ne mutlu Türk’üm diyene” yazılarının silinmesi kararı alındı.Askeri birlik bölgelerindeki “Ne mutlu Türk’üm diyene” yazılarının silinmesi kararı alındı. Güneydoğu bölgesindeki köylere Kürtçe adlar verilmesi için Meclis’e teklif verildi.Güneydoğu bölgesindeki köylere Kürtçe adlar verilmesi için Meclis’e teklif verildi. Trafik levhalarına Türkçe’nin yanında Kürtçe isimlerin de yazılması için Meclis’e teklif verildi.Trafik levhalarına Türkçe’nin yanında Kürtçe isimlerin de yazılması için Meclis’e teklif verildi. Açıklama Sonrası Gelişmeler CHP, devletin Kürtçe dilekçe alması teklifini desteklediğini açıkladı.

8 AÇILIM İSMİNDEKİ OYUN! KÜRT AÇILIMI MI?KÜRT AÇILIMI MI? PKK AÇILIMI MI?PKK AÇILIMI MI? DEMOKRATİK AÇILIM MI?DEMOKRATİK AÇILIM MI? MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK PROJESİ Mİ?MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK PROJESİ Mİ? Açılıma verilen Kürt ismi, halkın tepkisini neden olunca; sonrasında bilinçli olarak seçilen isimler, toplumun her kesimine mesaj verme oyununun malzemesi olarak kullanılmıştır. İsim değiştirme kamuoyunu meşgul ederken, açılım elçileri oyuna başlayarak ihanet senaryosu, İmralı canisi ve PKK odaklı uygulamalarla başlatmıştır.

9 AÇILIMIN SAHİBİ KİMDİR? Açılım, yakın gelecekte Irak’tan çekilecek olan ABD’nin politik açılımı olup, uygulayıp hayata geçirmesi için AKP’nin önüne koyulmuş bir yıkım projesidir. Açılım, yakın gelecekte Irak’tan çekilecek olan ABD’nin politik açılımı olup, uygulayıp hayata geçirmesi için AKP’nin önüne koyulmuş bir yıkım projesidir. ABD Başkanı Obama’nın Türkiye ziyaretinin arkasındaki gerçek; Ahmet Türk ve Tayyip Erdoğan’a planlarını kabul ettirip ve Türkiye üzerinde planlanan karanlık oyunu başlatmaktır.

10 AÇILIM TAŞERONLARI KİMLER? Tayyip Erdoğan’ın etnik kimlikleri kaşıması, Abdullah Gül’ün farklılıklar vurgusu, demokrasi eksikliğinin değil; üstlenilen taşeronluğun ifadesi olarak algılanmaktadır. Tayyip Erdoğan’ın etnik kimlikleri kaşıması, Abdullah Gül’ün farklılıklar vurgusu, demokrasi eksikliğinin değil; üstlenilen taşeronluğun ifadesi olarak algılanmaktadır. PKK, BDP, BARZANİ, GÜDÜMLÜ MEDYA VE TÜRK DÜŞMANI SÖZDE AYDINLAR DA İHANET PROJESİNİN İŞÇİLERİDİR.

11 AÇILIM PROJESİ BİLGİLERİ Proje Alanı : Türkiye Proje Sahibi : ABD Denetmen : Avrupa Birliği Taşeron : AKP Proje Hedefleri Proje Hedefleri - PKK’nın Siyasallaştırılması - PKK’nın Siyasallaştırılması - Dağdaki Teröristin Şehre İndirilmesi - Dağdaki Teröristin Şehre İndirilmesi - Kültürel Haklar Adıyla Federatif Alt yapı Hazırlanması - Kültürel Haklar Adıyla Federatif Alt yapı Hazırlanması - Etnik Kimliklerin Öne Çıkarılması - Etnik Kimliklerin Öne Çıkarılması - Türk’çe Duruş Gösterenlerin Sindirilip, Yok Sayılması - Türk’çe Duruş Gösterenlerin Sindirilip, Yok Sayılması - Anayasayı Değişikliğiyle Kurumların Etkisizleştirilmesi - Anayasayı Değişikliğiyle Kurumların Etkisizleştirilmesi - Katil Apo’nun Affedilmesi - Katil Apo’nun Affedilmesi - SEVR’i Uygulayarak Ülkenin Bölünmesi - SEVR’i Uygulayarak Ülkenin Bölünmesi

12 PKK’nın İstekleri Yerine Getirildi! Katil Apo, açılım için yol haritası hazırladı. Kamuoyunun tepki göstereceği endişesi ile AKP, katilin isteklerini halktan gizledi. Bölge halkı, PKK ve teröristlerin insafına bırakıldı. Katil Apo, açılım için yol haritası hazırladı. Kamuoyunun tepki göstereceği endişesi ile AKP, katilin isteklerini halktan gizledi. Bölge halkı, PKK ve teröristlerin insafına bırakıldı. PKK, 25 yılda başaramadıklarını AKP Hükümeti eliyle elde etmiş ve Habur’da bir ihanet provası sergilenmiştir. Terörist kıyafetleriyle dağdan inen katiller, medyada Apo'nun barış elçileri olarak takdim edilmiştir. PKK, 25 yılda başaramadıklarını AKP Hükümeti eliyle elde etmiş ve Habur’da bir ihanet provası sergilenmiştir. Terörist kıyafetleriyle dağdan inen katiller, medyada Apo'nun barış elçileri olarak takdim edilmiştir. AKP’NİN BU İHANETİNİ UNUTMAYACAĞIZ, HESABINI SORACAĞIZ!

13 Teröristlere Af Mahkemesi Kurdular! AKP, Barzani ve ABD aracılığı ile PKK ile görüşmeler yaptı. Kandil’den gelecek teröristlerin affı için pazarlık yaptı. Türk Bayrağı indirtilen sınıfta kurulan seyyar mahkeme katilleri akladı ve salıverildiler. AKP, Barzani ve ABD aracılığı ile PKK ile görüşmeler yaptı. Kandil’den gelecek teröristlerin affı için pazarlık yaptı. Türk Bayrağı indirtilen sınıfta kurulan seyyar mahkeme katilleri akladı ve salıverildiler. Af pazarlığını mahkemede anlattı: PKK’lı Hatip Dicle “Bakan Atalay, 15 Ekim'de Türk'le görüştü ve ona “Müsteşarımı Diyarbakır'a gönderdim. Hâkim ve savcılar ayarlandı. PKK'lılar geldiği gibi geçecek” dedi.”

14 AKP, PKK’ya Teslim Olmuştur! 2002 yılında ülkeyi sıfır terörle teslim alan AKP, politikaları ile terörü azdırmıştır. 2002 yılında ülkeyi sıfır terörle teslim alan AKP, politikaları ile terörü azdırmıştır. Geçen 7 yılda terörle mücadeleden vazgeçen AKP İktidarı, müzakere ve mütareke sürecini başlatarak PKK’ya teslim olmuş, Türkiye’yi bölmek isteyenlere cüret ve mevzi kazandırmıştır.

15 Tayyip Erdoğan Habur İçin Ne Dedi? Tayyip Erdoğan: "Habur Sınır Kapısı'nda yaşanan manzara karşısında umutlanmamak mümkün mü? Bu bir umuttur. Türkiye'de iyi güzel şeyler umut verici gelişmeler oluyor. Bunu son derece olumlu ve sevindirici bir gelişme olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum." Dedi. (20 Ekim 2009 / AKP Grup Konuşması) Sen Umutlandın, Türk Milleti Kan Ağladı Tayyip Bey!

16 AKP, Şehitlerimizin Kemiklerini Sızlattı. PKK, isteklerini kabul ettirmek için eylemlerine ara vermedi. Vatan evlatlarını şehit etmeye devam ettiler. Halk, şehit cenazelerine katılmak isteyen bakanlara sert tepki gösterdi. PKK, isteklerini kabul ettirmek için eylemlerine ara vermedi. Vatan evlatlarını şehit etmeye devam ettiler. Halk, şehit cenazelerine katılmak isteyen bakanlara sert tepki gösterdi.

17 Anayasayı Değiştirme Nedenleri? - ABD’ye köle ruhu ile teslim olan Tayyip Erdoğan’ın, Yüce Divan korkusu ile yargıyı ele geçirerek hesaptan kurtulma telaşı - ABD’ye köle ruhu ile teslim olan Tayyip Erdoğan’ın, Yüce Divan korkusu ile yargıyı ele geçirerek hesaptan kurtulma telaşı - Devlet kurumlarını etkisizleştirerek, Türk Milletinin direncini kırma isteği - Devlet kurumlarını etkisizleştirerek, Türk Milletinin direncini kırma isteği - Orduyu pasifleştirmek ve PKK karşısında aciz bırakmak - Orduyu pasifleştirmek ve PKK karşısında aciz bırakmak - Açılım ihanetiyle uğradığı oy kaybından dolayı, bir daha bu güce sahip olamayacağını anlaması ve iktidar gücünü ne pahasına olursa olsun sonuna kadar kullanarak aldığı emirleri yerine getirmesi - Açılım ihanetiyle uğradığı oy kaybından dolayı, bir daha bu güce sahip olamayacağını anlaması ve iktidar gücünü ne pahasına olursa olsun sonuna kadar kullanarak aldığı emirleri yerine getirmesi

18 Muhalefet Ne Yapıyor? CHP, açılım sürecinin başında tepki gösterirken, parti yönetimindeki değişiklik sonrasında yaşadığı kırılma ile tavrından vazgeçmiştir. SP, BBP, BDP gibi partiler de, açılım sürecini desteklediklerini açıklamışlar, özellikle BDP isteklerinin kabul ettirmek için, en hızlı aktörler arasında yer almaktadır. CHP, açılım sürecinin başında tepki gösterirken, parti yönetimindeki değişiklik sonrasında yaşadığı kırılma ile tavrından vazgeçmiştir. SP, BBP, BDP gibi partiler de, açılım sürecini desteklediklerini açıklamışlar, özellikle BDP isteklerinin kabul ettirmek için, en hızlı aktörler arasında yer almaktadır. Türk Milletini sonsuza dek yaşatmak adına hareket eden tek parti kalmıştır.

19 Açılım İhanetine Karşı Olan Tek Parti Milliyetçi Hareket Partisi

20 MHP Bakışıyla Açılım Nedir? AKP, AKP, Açılım Açılım adını verdiği ve kendisi için dönüşü olmadığını açıkladığı yolda, kendi gündemini hayata geçirmek için imkân ve zemin arayışlarından en önemlisi anayasa değişiklikleridir. Hükümetin ABD, Peşmerge, İmralı ve Kandil'le işbirliği yaparak ve rol paylaşarak yürüttüğü PKK açılımıyla birlikte, √Etnik bölücülük meşru bir siyasi amaç sayılmaya başlanmıştır. √ Terör örgütü, zemin kazanarak bölünme dinamikleri harekete geçirilmiştir. √ Etnik kimliklerin vatandaşlığın yerine geçirilmeye çalışılması ile etnik temelde siyaset yolu ardına kadar açılmıştır. √ Bölücü terör, kimlik sorunu olarak tanımlanarak tanımlanarak PKK'nın siyasi hedeflerini meşru gören taviz ve çaresizlik yaşanmaya başlanmıştır.

21 Anayasa Değişikliği, Açılımın Parçasıdır. AKP,AKP, açılım sürecinin başlangıcında olduğu gibi yine kendi bildiğini okuyarak TBMM’de sahip olduğu sandalye sayısı ile toplumsal mutabakatı yok sayarak Anayasa değişikliğine gitmektedir. AnayasalarınAnayasaların toplumların ortak sözleşmesi olduğu bilincini taşımayan AKP zihniyeti, demokratik haklar arkasına gizlediği çirkin emellerini gerçekleştirmek ve hesaptan kaçmanın yolu olarak yargıyı ele geçirmek için Türkiye’yi küresel güçlerin oyuncağı haline getirmektedir. ToplumunToplumun her kesiminin duyarlı olduğu konuları referandum paketinde istismar etmeye çalışan Erdoğan, “kafatasçı, ırkçı, faşist” diye hitap ettiği Ülkücü Şehitleri istismar etmekten geri kalmayarak Ülkücü Hareketin yaralarını kanatarak oy avcılığında sınır tanımaz bir haysiyet eksikliği göstermektedir.

22 Geçmişte Masum Talepler Olarak Görülen Dayatmaların Bedelini Ağır Ödedik! Osmanlı Döneminde masum talepler olarak görülenlerin altı yüzyıllık bir koca imparatorluğu dağıtacağını, etnik kimliklerin dirileceğini, kaynakların sömürüleceğini ve yüzyıl içinde toplumların birer birer ayrılarak, devleti Anadolu'ya hapsedeceğini istemiyorlardı ve beklemiyorlardı.Osmanlı Döneminde masum talepler olarak görülenlerin altı yüzyıllık bir koca imparatorluğu dağıtacağını, etnik kimliklerin dirileceğini, kaynakların sömürüleceğini ve yüzyıl içinde toplumların birer birer ayrılarak, devleti Anadolu'ya hapsedeceğini istemiyorlardı ve beklemiyorlardı. Onların gerisinde ders alacakları yaşanmış tecrübeler yoktu. Ama bir asır sonra aynı küresel oyunlara bir kez daha düşenler için masum diyemeyeceğimiz gibi, cahil veya gafil tanımı bile bunları karşılamaya yetmeyecektir.Onların gerisinde ders alacakları yaşanmış tecrübeler yoktu. Ama bir asır sonra aynı küresel oyunlara bir kez daha düşenler için masum diyemeyeceğimiz gibi, cahil veya gafil tanımı bile bunları karşılamaya yetmeyecektir. Geride kalan yüzyıllarda başımıza nelerin geldiğini bilerek yine aynı karanlık yollara sapmak isteyenleri bugün tanımlayacağımız tek kavram kalmıştır: O da ihanettir.Geride kalan yüzyıllarda başımıza nelerin geldiğini bilerek yine aynı karanlık yollara sapmak isteyenleri bugün tanımlayacağımız tek kavram kalmıştır: O da ihanettir.

23 YÜZ YILLIK ÇÖZÜLMENİN BÜTÜN AKTÖRLERİ BUGÜN DE KARŞIMIZDADIR! √ Dayatmalara teslim olmuş idareciler, √ İşbirlikçi basın mensupları ve lobiler, √ Batı'ya Batı'ya tapınan yabancı hayranı yerli misyonerler, √ Çareyi dışarıda dışarıda arayan çağdaş muhip cemiyetleri, √Geri kalmış kalmış olmayı milletine vehmeden taklitçiler, √ Paris'te, Londra'da olanı olanı kullanarak, takarak, giyerek gelişeceğimizi zanneden ahmaklar, √ Kalkınmayı Kalkınmayı yalnızca parlamento, gelişmeyi yalnızca demokrasi, zenginliği lüks semtlerdeki vitrinlerden ibaret görenler, √ Yabancıların Yabancıların denetim ve kontrolüne geçmiş elitler, √ Kurtuluşu ve çözümü dış dünyanın vizyonunda arayanlar ile √Nihayet o gün ülkemizi çöküşe elbirliğiyle, ama bilerek ama bilmeden götürenlerin tamamı bugün de mevcuttur.

24 ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ ATEŞE ATAMAYIZ! Biz, başkaları; √ Günübirlik çıkarların peşinde koşuyor diye, √ Ucuz hesaplaşmaların tuzağına takılıyor diye, √ Küresel bir sarmalın dibine çekiliyor diye, √ Başımıza gelecek felaketleri öngöremiyor diye, √ Sırf siyaset olsun diye, ülkemizin geleceğini ateşe atamayız. Bundan yaklaşık yüz otuz yıl önce milletinin güvencesi olmuş, milli tarihin derinliklerden beslenen köklü bir Türk Milliyetçiliği fikriyatının, mesela Meclis-i Mebusan'da bulunacağını var sayarsanız, nelere engel olunabileceğini de tahmin etmiş olursunuz.

25 PKK VE AKP'NİN SİYASİ HEDEF VE TALEPLERİ ÖRTÜŞÜYOR! √ Türk milli kimliğini kimliğini yeniden tanımlayarak değiştirmek ve vatandaşlık kavramını üst kimlik olarak benimsemek, √ Türkçe dışındaki dışındaki dillerin kademeli olarak eğitim sistemi içine alınması ve kamu hizmetlerinde kullanılmasını sağlamak, √ Etnik kimlikle siyaset ve örgütlenme hakkını hakkını tanınmak, √ Teröristlere, af çıkartılarak çıkartılarak siyasal ve toplumsal hayata katılmalarını sağlamak, √ "Yerinden demokratik yönetim" adı altında eyaletler sistemine geçişin altyapısının hazırlamak, PKK’nın bu hedefleri, AKP’nin dayattığı sözde açılımın adımlarıdır.

26 Yüreğinde millet sevgisi olan hiçbir arkadaşımız bunlara kanmayacaktır! Elbette ki 12 Eylül 1980'le hesaplaşacağız. Çekilen çileleri hafızalarımızda taşıyacağız. Haklarımızı asla helal etmeyeceğiz. Bunlar bizim iki cihanda namusumuza emanettir. Ve bu emanete asla hıyanet etmeyeceğiz. Hayır, yüreğinde millet sevgisi olan hiçbir arkadaşım; buna, “Yedi buçuk yıldır milliyetçi kadrolara her görevde, en az ihtilal hükümeti kadar kan kusturan” bu alçaklara inanmaz. Bunların yıllar sonra, neden bizim peşimize düştüklerini sorgular. Neden başka hiçbir konuda bizleri önemsemiyorken,konu sözde ihtilalle hesaplaşmaya gelince ülkücüleri sahaya sürmeye çalıştıklarını düşünür. Ülkücü olduğu için, sırf partimize yakın bulunduğu için; işinden atılmış, sürgün yemiş, kimliğini gizlemek zorunda bırakılmış, görevinden alınmış, terfisi engellenmiş, çoluk çocuğundan ayrı düşürülmüş, mahkemelere gönderilmiş mağdurlara bakar ve utanır.

27 AKP’nin Anayasa Paketi, Dış Kaynaklı Bir Sipariştir ! Demokratik haklar arkasına gizlenen tuzak maddeler, toplumdan saklanmaktadır. Anayasa, sicili bozuk, sabıkaları kabarık, lekelenmiş ve şaibeli zihniyetlerin değiştireceği bir metin değildir. AKP, ak diye topluma yutturmaya çalıştığı karanlık 8 yılın hesabını vermekten kurtulmak için anayasa değişikliğinde, telaş içinde her şeyi istismar edecek kadar korku yaşamaktadır. Bugün yapılan anayasa değişikliği öncesinde 2007 yılında AKP’nin kamuoyunda tartıştırdığı dış kaynaklı sipariş anayasa taslağının, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin üniter, siyasi yapısı ve kimliğine uygun olmadığı, bu temelleri sarsacak kabul edilemez hükümler içerdiği bilinmektedir.

28 AKP, 12 Eylülcülere Yargı Yolunu Kapatmıştır! MHP, AKP’nin 2007 yılında gündeme getirdiği anayasa değişikliği tartışmaları sırasında 2 Ekim 2007 tarihinde TBMM’ne 12 Eylül zalimlerini koruyan geçici 15. madde ile ilgili önerge vermiştir. MHP’nin “Geçici 15. maddenin anayasadan çıkarılmasının, 12 Eylül zulmünü yapanları yargılamaya yetmeyeceği belirtilerek, yasanın yürürlüğe girmesinden sonra zaman aşımının başlatılması” konulu önergesi AKP tarafından reddedilmiştir. AKP, MHP’nin ‘zaman aşımı’ önergesini reddederek, 12 Eylülün işkenceci katillerini hesap vermekten kurtarmıştır. “AKP, 12 Eylülü istismar etmektedir!” Ahbaplarıyla sorunları Yoktur!

29 Bölücülere Sınırsız Milletvekilliği Hakkı Tanınıyor! Parti kapatılması ile ilgili maddenin oylamada reddedilmesiyle hayal kırıklığına uğrayan AKP, yüce milletimizi yalanlarına inandırmaya çalışmaktadır. Partiler kapatılacak ancak referandumda “hayır” denilmemesi halinde suçu işleyen milletvekillerinin milletvekilliği devam edecektir. Bölücülük, ayrımcılık ve rejim düşmanlığı yapan partinin duvarları kapıları mıdır da, partiler kapanacak ama suçu işleyen yöneticilerine ve milletvekillerine dokunulmayacaktır? Anayasa Mahkemesi ile ilgili değişiklikte, Yüce Divan kararlarına yeniden inceleme yolu açılarak bölücülük ve PKK ile işbirliği suçundan milletvekilliğinden düşürülen Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk adlı PKK yandaşlarına milletvekillikleri geri iade edilecek ve TBMM’ne geri döneceklerdir. PKK destekçisi milletvekillerini kurtarma görevini üstlenen AKP, Türk Milletinin ve devletinin bekasını korumaktan uzak, bölücülere sınırsız bölücülük yapma şansı tanımaktadır.


"AÇILIM KARANLIĞINDA TÜRKİYE. Açılım Ne Zaman Başladı? Gül, Prag’daki temaslarının ardından gezisini takip eden gazetecilere açıklama yaptı.. 09/05/2009." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları