Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YAPI STAJI BİLGİLENDİRME SUNUMU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YAPI STAJI BİLGİLENDİRME SUNUMU"— Sunum transkripti:

1 YAPI STAJI BİLGİLENDİRME SUNUMU
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ YAPI STAJI BİLGİLENDİRME SUNUMU

2 GENEL STAJ İLKELERİ STAJLAR BAHAR YARIYILI BÜTÜNLEME SINAVI SONRASI İLE SONRAKİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞINA KADAR OLAN SÜRE İÇERİSİNDE YAPILABİLİR. ANCAK MÜFREDATTAKİ STAJ DIŞINDAKİ TÜM SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİREN ÖĞRENCİLER, BYK KARARI İLE GÜZ VEYA BAHAR YARIYILI İÇERİSİNDE DE STAJ YAPABİLİR. TOPLAM STAJ SÜRESİ 10 GÜNDEN AZ PARÇALAR HALİNDE BÖLÜNEMEZ. YAPI DALINDAN 30 İŞ GÜNÜ STAJ YAPILMASI ZORUNLUDUR. HİDROLİK, GEOTEKNİK, ULAŞTIRMA DALLARININ HERHANGİ BİRİNDEN 30 İŞ GÜNÜ STAJ YAPILMASI ZORUNLUDUR. ANCAK BU 30 GÜN AYNI STAJ TÜRÜNDE OLMALIDIR. 2. SINIFTA YAPILACAK STAJ 30 GÜNDEN AZ OLAMAZ. YURT DIŞINDAKİ ŞİRKETLERDE YAPILAN STAJLARDA SİGORTA İŞLEMLERİNE GEREK YOKTUR.

3 MAZERET VB. SINAVI OLAN ÖĞRENCİLER O TARİHLERDE STAJ YAPAMAZLAR.
RESMİ TATİL GÜNLERİNDE STAJ YAPILMAZ. PAZAR GÜNLERİ ÇALIŞILMASI DURUMUNDA ŞİRKETTEN ALINMIŞ İMZALI VE KAŞELİ KÂĞIT GEREKMEKTEDİR (CUMARTESİ GÜNLERİ İÇİN GEREK YOKTUR). BU BELGE, STAJ DEFTERİ TESLİM EDİLİRKEN, STAJ DOSYASININ İÇİNE KONULMALIDIR. STAJ YAPILACAK FİRMADA EN AZ 1 İNŞAAT MÜHENDİSİ ÇALIŞMALIDIR. PROJE BÜROLARI VB. MASA BAŞI STAJLARI KABUL EDİLMEYECEKTİR. ÇALIŞMA SAATLERİ BOYUNCA ŞANTİYEDE BULUNULMASI ZORUNLUDUR. STAJ DEFTERİ DOLDURULURKEN İNŞAATLARLA İLGİLİ KİTAP BİLGİLERİNE YER VERİLMEMELİDİR.

4 YAPI STAJI İÇİN STAJ YAPILACAK ŞANTİYEDE TOPLAM İNŞAAT ALANI 1000 M2’ DEN AZ OLMAMALIDIR. (ÖRNEĞİN HER KATTA 100 M2 LİK 2 DAİRE BULUNAN 5 KATLI BİR BİNA GİBİ). YAPI, KABA İNŞAAT AŞAMASINDA OLMALIDIR.

5 STAJ BAŞVURU FORMU (ZORUNLU STAJ BAŞVURU FORMU)
F67 Staj Başvuru Formu

6 STAJ KABUL BELGESİ

7 ZORUNLU STAJ BAŞVURU FORMUNUN DOLDURULMASI
ÜÇ (3) ADET ZORUNLU STAJ FORMU ALINIR. BÖLÜM ADI YAZILIR. KİMLİK BİLGİLERİ DOLDURULUR. FOTOĞRAFLAR YAPIŞTIRILIR. SOL ALT KÖŞEYE İMZA ATILIR (1. İMZA KUTUCUĞU). STAJ BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHLERİ STAJ BİRİMİNDE DOLDURULACAKTIR. STAJ YAPILACAK İŞ YERİNE STAJ FORMLARI KAŞE, MÜHÜR, İMZA OLACAK ONAYLATILIR. BÖLÜM STAJ KOMİSYONUNA ONAYLATILIR (2. İMZA KUTUCUĞU). ÖĞRENCİ İŞLERİ STAJ BİRİMİNE KONTROL ETTİRİLİR.

8 ZORUNLU STAJ BAŞVURU FORMUNUN DOLDURULMASI
FAKÜLTE SEKRETERİNE ONAYLATILIR (3. İMZA KUTUCUĞU). SGK KAYDI ÖĞRENCİ İŞLERİ STAJ BİRİMİNCE ONAYLANACAKTIR (4. İMZA KUTUCUĞU). SON OLARAK T.C. KİMLİK FOTOKOPİSİ İLE BERABER ÖĞRENCİ İŞLERİ STAJ BİRİMİNE GELİNİR. STAJ BİRİMİ ONAYLADIKTAN SONRA ZORUNLU STAJ FORMUNUN; BİR NÜSHASI STAJ BİRİMİNDE KALACAKTIR. BİR NÜSHASI BÖLÜM STAJ KOMİSYONUNA VERİLECEKTİR. BİR NÜSHASI DA STAJ YAPILAN İŞ YERİNE GÖTÜRÜLECEKTİR. 14. SİGORTA GİRİŞ BELGESİ STAJ BAŞLAMADAN BİR HAFTA ÖNCE ÖĞRENCİ İŞLERİ STAJ BİRİMİNDEN ALINABİLİR.

9 STAJ DEFTERİ ZORUNLU STAJ BELGESİ, STAJ KABUL BELGESİ İLE BİRLİKTE STAJ DEFTERİNİN DE TEMİN EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR. STAJ DEFTERİNİN İLK SAYFASINDA ÖĞRENCİ TARAFINDAN, İŞVEREN TARAFINDAN VE STAJ KOMİSYONU TARAFINDAN DOLDURULACAK BÖLÜMLER BULUNMAKTADIR. ÖĞRENCİ VESİKALIK FOTOĞRAFI, MÜHÜR VE STAJ KOORDİNATÖRÜ (İLGİLİ ANABİLİM DALI BAŞKANI VEYA BÖLÜM BAŞKAN YARDIMCILARI) İMZASI EKSİKSİZ OLMALIDIR. İŞYERİ AMİRİNE (İNŞAAT MÜHENDİSİ) AİT BİLGİLER, KAŞE VE İMZA MUTLAKA BULUNMALIDIR.

10 STAJ DEFTERİ İLK SAYFASI

11 STAJ DEFTERİNİN DOLDURULMASI
DAĞILIM ÇİZELGESİ STAJ DEFTERİNİN ÜÇÜNCÜ SAYFASINDAN İTİBAREN BU ÇİZELGE YER ALMAKTADIR. AŞAĞIDAKİ ÖRNEK VE AÇIKLAMALARA UYGUN OLARAK DOLDURULACAKTIR. ÖĞRENCİ STAJ YAPTIĞI HER GÜN İÇİN TARİH VE MESAİ SAATİ İLE O GÜN YAPILAN İMALATIN BAŞLIĞINI İLGİLİ SÜTUNLARA YAZACAKTIR. GÜNLÜK OLARAK KENDİSİ VE AMİRİ TARAFINDAN İMZALANACAKTIR. ÖĞRENCİNİN TOPLAM KAÇ GÜN STAJ YAPTIĞI, HANGİ SAATLER ARASINDA ÇALIŞTIĞI, HAFTASONLARI ÇALIŞIP ÇALIŞMADIĞI, RESMİ TATİL GÜNLERİNİN STAJDAN DÜŞÜLÜP DÜŞÜLMEDİĞİ AÇIK VE ANLAŞILIR OLMALIDIR.

12 STAJ DEFTERİNİN DOLDURULMASI
GÜNLÜK RAPOR YAN TARAFTA ÖRNEK BİR STAJ DEFTERİNE AİT GÜNLÜK RAPOR GÖRÜLMEKTEDİR. EN ÜST SATIRA YAPILAN İMALAT VE YAPILDIĞI BİRİMİN ADI GÜNLÜK OLARAK YAZILACAKTIR. BAŞLAMA VE BİTİŞ TARİHLERİ, O SAYFADA BELİRTİLEN İMALATLARIN YAPILDIĞI TARİHLERDİR. EĞER BİR GÜNLÜK RAPOR BİR SAYFAYA SIĞIYOR İSE BAŞLAMA VE BİTİŞ TARİHLERİ AYNI OLACAKTIR. SIĞMIYOR İSE BİTİŞ TARİHİ EN SON SAYFAYA YAZILACAKTIR. RAPORLAR FOTOĞRAFLAR İLE DESTEKLENECEKTİR. YAPILAN İMALATLAR HAKKINDA AÇIK BİLGİ VERİLECEKTİR. İŞYERİ AMİRİ TARAFINDAN GÜNLÜK OLARAK İMZALAYACAKTIR. RAPORLAR MÜREKKEPLİ KALEMLE DÜZGÜN, OKUNAKLI VE İMLA KURALLARINA UYGUN OLARAK YAZILACAKTIR

13 STAJ BELGELERİNİN TESLİM TARİHİ PUANTAJ FORMU VE STAJ BAŞARI FORMU
STAJ FORMUNUN SON TESLİM TARİHİ: EN ERKEN STAJ BAŞLAMA TARİHİ: PUANTAJ FORMU VE STAJ BAŞARI FORMU STAJ DEFTERİNİN EN ARKA SAYFASINDA PUANTAJ VE STAJ BAŞARI FORMU YER ALMAKTADIR. HER İKİ FORMUN DA STAJ BİTİMİNDE İŞ YERİ TARAFINDAN DOLDURULMASI GEREKMEKTEDİR. FORMLAR STAJ BİTİMİNDE KAPALI ZARF İÇERİSİNDE STAJ DEFTERLERİ İLE BİRLİKTE BÖLÜM STAJ KOMİSYONUNA TESLİM EDİLECEKTİR. DEFTER TESLİMİ STAJ DEFTERLERİ EĞİTİM- ÖĞRETİM YILININ İLK ÜÇ HAFTASI İÇİNDE İNŞAAT MÜHENDİLİĞİ STAJ KOORDİNATÖRLÜĞÜNE TESLİM EDİLİR.


"YAPI STAJI BİLGİLENDİRME SUNUMU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları