Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MESLEK LİSELERİ İÇİN; MODÜLER SİSTEMDE HAFTALIK DERS ÇİZELGESİNİN KULLANIMI 9.,10., 11. ve 12. SINIF ALAN ve DALLARIN, DERS VE MODÜLLERİN SEÇİMİ İŞLEM.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MESLEK LİSELERİ İÇİN; MODÜLER SİSTEMDE HAFTALIK DERS ÇİZELGESİNİN KULLANIMI 9.,10., 11. ve 12. SINIF ALAN ve DALLARIN, DERS VE MODÜLLERİN SEÇİMİ İŞLEM."— Sunum transkripti:

1 MESLEK LİSELERİ İÇİN; MODÜLER SİSTEMDE HAFTALIK DERS ÇİZELGESİNİN KULLANIMI 9.,10., 11. ve 12. SINIF ALAN ve DALLARIN, DERS VE MODÜLLERİN SEÇİMİ İŞLEM SIRASI

2 BAĞLI BULUNDUĞUNUZ GENEL MÜDÜRLÜK TARAFINDAN GÖNDERİLEN veya GENEL MÜDÜRLÜK İNTERNET SİTESİNDEN ve MEGEP İNTERNET SİTESİNDEN www.megep.meb.gov.tr İNDİRECEĞİNİZ ÇERÇEVE KİTAPÇIĞINI, YETERLİK TABLOLARINI, MODÜL BİLGİ SAYFALARINI VE DERS BİLGİ FORMLARINI ELİNİZE ALINIZ.

3 ÖRNEK: ÖRNEK: BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI

4 BU ALAN İÇERİSİNDE; Bilgisayar Teknik Servis Bilgisayar Teknik Servis Ağ İşletmenliği Ağ İşletmenliği Web Programcılığı Web Programcılığı Veritabanı Programcılığı Veritabanı Programcılığı dalları yer almaktadır.

5 OKUL İDARESİNDEN ALINAN ÖĞRENCİ TERCİH FORMLARI, VELİ TALEPLERİ ve SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİNDE KATILACAĞI ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ TOPLANTISI YAPILARAK OKULDA AÇILMASI DÜŞÜNÜLEN ; OKUL İDARESİNDEN ALINAN ÖĞRENCİ TERCİH FORMLARI, VELİ TALEPLERİ ve SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİNDE KATILACAĞI ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ TOPLANTISI YAPILARAK OKULDA AÇILMASI DÜŞÜNÜLEN ; BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI’nın BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI’nın DALLARI TESPİT EDİLEREK KARARA VARILACAK. DALLARI TESPİT EDİLEREK KARARA VARILACAK.

6 YAPILAN ZÜMRE TOPLANTISI SONUNDA OKUL İDARESİ, OKULUN FİZİKİ DURUMU BÖLÜM ÖĞRETMENLERİNİN TALEBİ, SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİN İSTİHDAM TALEBİ GÖZ ÖNÜNE ALINARAK YAPILAN ZÜMRE TOPLANTISI SONUNDA OKUL İDARESİ, OKULUN FİZİKİ DURUMU BÖLÜM ÖĞRETMENLERİNİN TALEBİ, SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİN İSTİHDAM TALEBİ GÖZ ÖNÜNE ALINARAK BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI’nda BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI’nda WEB PROGRAMCILIĞI dalı seçilmiştir. WEB PROGRAMCILIĞI dalı seçilmiştir. NOT: Dal sayısı okulun ve sektörün ihtiyaçlarına göre birden fazla olabilir. NOT: Dal sayısı okulun ve sektörün ihtiyaçlarına göre birden fazla olabilir.

7 ÇERÇEVE ÖĞRETİM PROGRAMI HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ İNCELENECEKTİR.

8

9

10 ORTAK DERSLER, 9-10-11-12. SINIFLAR İÇİN DEĞİŞİKLİK YAPILMADAN UYGULANACAKTIR. ORTAK DERSLER, 9-10-11-12. SINIFLAR İÇİN DEĞİŞİKLİK YAPILMADAN UYGULANACAKTIR.

11 ALAN ORTAK DERSLERİ, 9-10-11-12. SINIFLAR İÇİN DEĞİŞİKLİK YAPILMADAN UYGULANACAKTIR. ALAN ORTAK DERSLERİ, 9-10-11-12. SINIFLAR İÇİN DEĞİŞİKLİK YAPILMADAN UYGULANACAKTIR.

12 DERS SEÇİMİ, ÇİZELGENİN DAL DERSLERİ KISMINDA OLACAKTIR. DERS SEÇİMİ, ÇİZELGENİN DAL DERSLERİ KISMINDA OLACAKTIR.NOT: PROGRAM KİTAPÇIĞINDA YER ALAN DALIN YETERLİK TABLOLARINA, DERS BİLGİ FORMU ve MODÜL BİLGİ SAYFALARINA BAKILARAK BU FORMLAR DOĞRULTUSUNDA DALIN ALMASI GEREKEN DERSLERE, MODÜLLERE ve DERS SAATLERİNE KARAR VERİLECEKTİR.

13

14 ZORUNLU DERSLER ÇİZELGESİNDEN seçtiğimiz dalın 2 adet zorunlu dersi olduğu görülmüştür. NOT: DALA AİT ZORUNLU DERSLER KIRMIZI İLE BELİRTİLMİŞTİR. DALLARZORUNLU DERSLER Bilgisayar Teknik Servisi  Bilişim Teknolojilerinin Temelleri  Sistem Bakım Onarım  Elektronik Uygulamaları Ağ İşletmenliği  Bilişim Teknolojilerinin Temelleri  Ağ Sistemleri ve Yönlendirme  Sunucu İşletim Sistemi Web Programcılığı  Bilişim Teknolojilerinin Temelleri  Web Tasarımı ve Programlama  İnternet Programcılığı Veri Tabanı Programcılığı  Bilişim Teknolojilerinin Temelleri  Görsel Programlama  Nesne Tabanlı Programlama

15 ZORUNLU DERSLERDEN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNİN TEMELLERİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNİN TEMELLERİ DERSİ YILDIZLI DERS OLARAK 10. SINIFTA ALINMAKTADIR. WEB TASARIMI VE PROGRAMLAMA DERSİ 11. sınıf, WEB TASARIMI VE PROGRAMLAMA DERSİ 11. sınıf, İNTERNET PROGRAMCILIĞI 12. sınıfta YILDIZLI DERS OLARAK ALINACAKTIR. İNTERNET PROGRAMCILIĞI 12. sınıfta YILDIZLI DERS OLARAK ALINACAKTIR.

16 ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ, SEKTÖR TEMSİLCİLERİ ve OKUL İDARESİ WEB TASARIMI VE PROGRAMLAMA DERSİNDE OKUTULMASI DÜŞÜNÜLEN MODÜLLERİ ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ, SEKTÖR TEMSİLCİLERİ ve OKUL İDARESİ WEB TASARIMI VE PROGRAMLAMA DERSİNDE OKUTULMASI DÜŞÜNÜLEN MODÜLLERİ * SEKTÖRÜN İHTİYACI, OKULUN ATÖLYE VE ÖĞRETMEN DURUMUNA GÖRE SEÇEBİLİR. * SEKTÖRÜN İHTİYACI, OKULUN ATÖLYE VE ÖĞRETMEN DURUMUNA GÖRE SEÇEBİLİR.

17 11.SINIFTA WEB TASARIMI VE PROGRAMLAMA DERSİNİN MODÜLLERİ 11.SINIFTA WEB TASARIMI VE PROGRAMLAMA DERSİNİN MODÜLLERİ Öğrencinin gelişim yeterliliği göz önüne alınarak çizelgeden seçilecektir. Öğrencinin gelişim yeterliliği göz önüne alınarak çizelgeden seçilecektir.

18 BU DERSE AİT ÖRNEK SÜRE HESAPLAMASI ŞÖYLEDİR. BU DERSE AİT ÖRNEK SÜRE HESAPLAMASI ŞÖYLEDİR. 40*10 (seçilen modül sayısı) = 400 saat 40*10 (seçilen modül sayısı) = 400 saat Bir eğitim öğretim yılı 36 hafta olduğundan 400 / 36 = 11.11 saat. 32+32+32+32+32+32+32+32+32+32=320 saat. 320 / 36 = 8.88 saat NOT: 40 AB standartlarına göre bir modül eğitimi için gerekli olan ders saati olarak öğrenme süresidir.

19 SEKTÖR İHTİYAÇLARI GÖZ ÖNÜNE ALINARAK BU DERSLERE AİT TÜM MODÜLLER SEÇİLMİŞTİR.

20 SONUÇ OLARAK: SONUÇ OLARAK: 11.SINIFTA TOPLAM 24 saat DAL dersi olmalıdır. 11.SINIFTA TOPLAM 24 saat DAL dersi olmalıdır. - Web Tasarımı ve Prog.12 saat (10 modül) - Web Tasarımı ve Prog.12 saat (10 modül) - Grafik ve Animasyon 5 saat (4 modül) - Grafik ve Animasyon 5 saat (4 modül) - Ağ Temelleri4 saat(5 modül) - Ağ Temelleri4 saat(5 modül) - Açık Kaynak İşl.Sist.3 saat(3 modül) - Açık Kaynak İşl.Sist.3 saat(3 modül) TOPLAM24 saat

21 12.SINIF DERS SEÇİMİNE GELELİM.. 12.SINIF DERS SEÇİMİNE GELELİM.. İŞLETMELERDE BECERİ EĞİTİMİ İŞLETMELERDE BECERİ EĞİTİMİ 24 SAAT OLARAK KABUL EDİLECEKTİR... 24 SAAT OLARAK KABUL EDİLECEKTİR...

22

23 12. sınıfta toplam 29 saat dal dersimiz var. 12. sınıfta toplam 29 saat dal dersimiz var. Bunun 24 saati İşletmelerde Beceri Eğitimi olarak planlanmıştır. Bunun 24 saati İşletmelerde Beceri Eğitimi olarak planlanmıştır. İşletmelerde beceri eğitiminin modülleri ilgili dal için yeterliliklerin gerektirdiği biçimde daha önce alınmış veya alınması gereken modüllerden oluşacaktır. İşletmelerde beceri eğitiminin modülleri ilgili dal için yeterliliklerin gerektirdiği biçimde daha önce alınmış veya alınması gereken modüllerden oluşacaktır. 12 sınıfta toplam 29 saat olan dal dersinden 29-24 = 5 saatlik ders karşılığında yıldızlı ders olan İnternet Programcılığı dersinin modülleri seçilecektir. 12 sınıfta toplam 29 saat olan dal dersinden 29-24 = 5 saatlik ders karşılığında yıldızlı ders olan İnternet Programcılığı dersinin modülleri seçilecektir.

24 İNTERNET PROGRAMCILIĞI DERSİ

25 SONUÇ OLARAK: SONUÇ OLARAK: 12.SINIFTA TOPLAM 29 saat DAL dersi olmalıdır. 12.SINIFTA TOPLAM 29 saat DAL dersi olmalıdır. - İnternet Programcılığı dersi 5 saat (5 modül) - İnternet Programcılığı dersi 5 saat (5 modül) - İşletmelerde Beceri Eğitimi 24 saat (yaklaşık 20 modül) - İşletmelerde Beceri Eğitimi 24 saat (yaklaşık 20 modül) TOPLAM 29 saat TOPLAM 29 saat

26 TEŞEKKÜR EDERİZ


"MESLEK LİSELERİ İÇİN; MODÜLER SİSTEMDE HAFTALIK DERS ÇİZELGESİNİN KULLANIMI 9.,10., 11. ve 12. SINIF ALAN ve DALLARIN, DERS VE MODÜLLERİN SEÇİMİ İŞLEM." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları