Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

E ticaret nedir? E-ticaret, sanal ortamda yapılan ödemelerin toplamını kapsıyor. : * “E-tailer” diye adlandırılan.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "E ticaret nedir? E-ticaret, sanal ortamda yapılan ödemelerin toplamını kapsıyor. : * “E-tailer” diye adlandırılan."— Sunum transkripti:

1 E ticaret nedir? E-ticaret, sanal ortamda yapılan ödemelerin toplamını kapsıyor. : * “E-tailer” diye adlandırılan

2 E-tailer” nedir? klasik e-ticaret şirketlerinin ciroları. E-tailer’lar sattıkları ürünleri kendi adlarına ve kendi faturaları ile satan, genellikle lojistiği kendileri yöneten şirketler olarak tanımlanabilir. * Pazar yerlerinin toplam satış hacimleri. Bu şirketlerin komisyon ciroları hesaba dahil edilmez, e-tailer’lar ile kıyaslanabilmesi için toplam satış hacmi esas alınır.

3 Seri ilan siteleri nedir, nasıl çalışır? Seri ilan sitelerinin satış hacimleri. Seri ilan sitelerindeki satış hacmi, takip edilemediğinden, genellikle tahminsel bir rakam kullanılır. Bu tahmin yapılırken emlak toplamın dışında tutulur. Emlak ve kariyer ağırlıklı seri ilan sitelerinin ise bu işlerden aldıkları komisyonlar dahil edilir.


"E ticaret nedir? E-ticaret, sanal ortamda yapılan ödemelerin toplamını kapsıyor. : * “E-tailer” diye adlandırılan." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları