Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Yağmur Fıçısı Yapalım. Neden yağmur suyu değerlidir? Yağmur suyu toplamanın yollarını araştırdık. Arkadaşlarımızla paylaştık. Okulunuzda bir gezinti yaptık.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Yağmur Fıçısı Yapalım. Neden yağmur suyu değerlidir? Yağmur suyu toplamanın yollarını araştırdık. Arkadaşlarımızla paylaştık. Okulunuzda bir gezinti yaptık."— Sunum transkripti:

1 Yağmur Fıçısı Yapalım

2 Neden yağmur suyu değerlidir? Yağmur suyu toplamanın yollarını araştırdık. Arkadaşlarımızla paylaştık. Okulunuzda bir gezinti yaptık ve yağmur suyunu toplamaya yarayan sistem ve donanımların olmadığını gördük. Ve bu konuda ilgili birimlerle görüştük.

3

4

5

6

7 Hazırlanan fıçılarımızın içine yağmur yağınca içi su ile dolacak.

8 Yağmur suyu nasıl toplanır? Yağmur suyunun nasıl toplandığını okulumuzun Ict bölümünde araştırma yaparak bulduk. Hangi alanlarda kullanıldığı ve bu konuda yapılan sistemleri araştırdık. Araştırma sonuçlarını özetledik.

9 YAĞMUR SUYU NASIL TOPLANIR? Başta çatılar olmak üzere, açık alanlar otoparklar, yollar ve drenaj borularından toplanabilir. NERELERDE KULLANILIR? Yağmur suyu toplanıp filtre edildikten sonra bahçe sulama, temizlik, araç yıkama, çamaşır makinesi, tuvalet rezervuarları gibi yerlerde kullanılabilir. YAPRAK FİLTRE NEDİR? Yağmur suyu filtreleri, geniş çatı alanları için uygundur. Filtre, yapı dışında 1000 mm çaplı beton bir kuyuya ya da doğrudan toprağa yerleştirilebilir. Kontrol için bir menhol bulunmaktadır. İki aşamalı temizleme sistemi sayesinde, kapsamı ne olursa olsun yüksek verimliliğe sahiptir. Filtre kartuşunun dik eğimi, filtrenin sürekli olarak kendi kendini yıkayabilme hareketini garantilemektedir. Temiz su bir tankın içinde toplanır ve sonra tanka karışır.


"Yağmur Fıçısı Yapalım. Neden yağmur suyu değerlidir? Yağmur suyu toplamanın yollarını araştırdık. Arkadaşlarımızla paylaştık. Okulunuzda bir gezinti yaptık." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları