Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ÜZÜLME ÖĞRETMENİM ÜZÜLME ÖĞRETMENİM Kuzular hep sessiz ağlar, Ben kuzuyum öğretmenim. Ben kuzuyum öğretmenim. Bu ayrılık mektubunu, Ben yazayım öğretmenim.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ÜZÜLME ÖĞRETMENİM ÜZÜLME ÖĞRETMENİM Kuzular hep sessiz ağlar, Ben kuzuyum öğretmenim. Ben kuzuyum öğretmenim. Bu ayrılık mektubunu, Ben yazayım öğretmenim."— Sunum transkripti:

1

2 ÜZÜLME ÖĞRETMENİM ÜZÜLME ÖĞRETMENİM Kuzular hep sessiz ağlar, Ben kuzuyum öğretmenim. Ben kuzuyum öğretmenim. Bu ayrılık mektubunu, Ben yazayım öğretmenim. Ben yazayım öğretmenim. Öyle mahzun,içli durma, Öyle mahzun,içli durma, Üzgün üzgün içli durma. Üzgün üzgün içli durma. Saçlarına boncuk,sırma, Saçlarına boncuk,sırma, Ben dizeyim öğretmenim. Ben dizeyim öğretmenim. 1. 2.ve 3. soruları yukarıdaki şiire göre yanıtlayın.

3 Soru 1 Öğrenci,şiirin birinci dörtlüğünde kendini Öğrenci,şiirin birinci dörtlüğünde kendini neye benzetiyor? a-Kuzuya. a-Kuzuya. b-Öğrenciye. b-Öğrenciye. c-Boncuğa. c-Boncuğa.

4 Cevap b-Kuzuya. b-Kuzuya.

5 Soru 2 Şiire göre sessizce ağlayanlar kimlerdir? Şiire göre sessizce ağlayanlar kimlerdir? a-Öğretmenler. a-Öğretmenler.b-Öğrenciler. c-Bebekler. c-Bebekler.

6 Cevap 2 a-Öğretmenler.

7 Soru 3 Şiire göre sessizce ağlama sebebi nedir? Şiire göre sessizce ağlama sebebi nedir? a-Öğretmenin hasta olması. a-Öğretmenin hasta olması. b-Ayrılık zamanının gelmesi. b-Ayrılık zamanının gelmesi. c-Sevinç duyma. c-Sevinç duyma.

8 Cevap 3 b-Ayrılık zamanının gelmesi. b-Ayrılık zamanının gelmesi.

9 Soru 4 “Bahar gelince ağaçlar çiçek açar.”cümlesinde aşağıdaki sorulardan hangisinin cevabı yoktur? a- Ne? b- Ne zaman? b- Ne zaman? c- Nerede? c- Nerede?

10 Cevap 4 c- Nerede? c- Nerede?

11 Soru 5 “İşleyen demir pas tutmaz.”atasözünün konusu “İşleyen demir pas tutmaz.”atasözünün konusu aşağıdakilerden hangisidir? a – Doğruluk ve dürüstlüğün önemi b – Çalışmanın önemini C – Düzenli beslenmenin önemini

12 Cevap 5 b – Çalışmanın önemini

13 Soru 6 a- 4 b- 5 c- 3 c- 3

14 Cevap 6 b-5

15 Soru 7 a) b) c) a) b) c)

16 Cevap 7 a) a)

17 Soru 8 A – 324 = 675, 816 – B = 707 ise A : B kaçtır? A – 324 = 675, 816 – B = 707 ise A : B kaçtır? a- 11 b- 101 b- 101 c- 111 c- 111

18 Cevap 8 c- 111

19 Soru 9 a- 3 a- 3 b- 8 b- 8 c- 6 c- 6

20 Cevap 9 a- 3 a- 3

21 Soru 10 Eren ile Engin’in yaşları toplamı 27’dir. Eren ile Engin’in yaşları toplamı 27’dir. Engin’in yaşı Eren’in yaşının iki katı olduğuna Engin’in yaşı Eren’in yaşının iki katı olduğuna göre Engin kaç yaşındadır? göre Engin kaç yaşındadır? a- 9 a- 9 b- 18 b- 18 c- 24 c- 24

22 Cevap 10 b- 18 b- 18

23 Soru 11 Aşağıdaki öğrencilerden hangisi için “Kişisel Aşağıdaki öğrencilerden hangisi için “Kişisel bakımını yaparken kaynakları tutumlu kullanıyor.” diyebiliriz? diyebiliriz? a- Ayda bir kez banyo yaparım. a- Ayda bir kez banyo yaparım. b- Dişlerimi fırçalarken musluğu kapatırım. b- Dişlerimi fırçalarken musluğu kapatırım. c- Saçlarımı hiç taramam. c- Saçlarımı hiç taramam.

24 Cevap 11 b- Dişlerimi fırçalarken musluğu kapatırım. b- Dişlerimi fırçalarken musluğu kapatırım.

25 Soru 12 Aşağıdaki öğrencilerden hangisi için “Dengeli Aşağıdaki öğrencilerden hangisi için “Dengeli ve düzenli besleniyor.” diyemeyiz? ve düzenli besleniyor.” diyemeyiz? a- Akşam yemeğini zamanında yerim. a- Akşam yemeğini zamanında yerim. b- Sabah,öğlen ve akşam yemeklerini b- Sabah,öğlen ve akşam yemeklerini saatinde yerim. c- Sabah kahvaltısını yapmadan okula giderim. c- Sabah kahvaltısını yapmadan okula giderim.

26 Cevap 12 c- Sabah kahvaltısını yapmadan okula giderim. c- Sabah kahvaltısını yapmadan okula giderim.

27 Soru 13 Aşağıdakilerden hangisini bilinçli bir tüketici Aşağıdakilerden hangisini bilinçli bir tüketici yapmaz? yapmaz? a- En çok reklamını duyduğu ürünü alır. b- Aldığı ürünün son kullanım tarihine bakar. b- Aldığı ürünün son kullanım tarihine bakar. c- İhtiyaçlarını karşılarken aile bütçesini göz c- İhtiyaçlarını karşılarken aile bütçesini göz önünde bulundurur.

28 Cevap 13 a- En çok reklamını duyduğu ürünü alır.

29 Soru 14 Trafik kuralları niçin konulmuştur? Trafik kuralları niçin konulmuştur? a- Sürücü ve yayaların güvenliği için. a- Sürücü ve yayaların güvenliği için. b- Kolay taşıt alabilmek için. b- Kolay taşıt alabilmek için. c- Öğrenci başarısını artırmak için. c- Öğrenci başarısını artırmak için.

30 Cevap 14 a-Sürücülerin ve yayaların güvenliği için. a-Sürücülerin ve yayaların güvenliği için.

31 Soru 15 a- Endişelendiğini. a- Endişelendiğini. b- Kızdığını. b- Kızdığını. c- Kutladığını. c- Kutladığını.

32 Cevap 15 b-Kızdığını

33 Soru 16 Öğrenciler,aralarında çıkan sorunları nasıl Öğrenciler,aralarında çıkan sorunları nasılçözmelidir? a- Karşılıklı konuşarak a- Karşılıklı konuşarak b- Mahkemeye başvurarak b- Mahkemeye başvurarak c- Kavga çıkararak. c- Kavga çıkararak.

34 Cevap 16 a- Karşılıklı konuşarak. a- Karşılıklı konuşarak.

35 Soru 17 Aşağıdakilerden hangisi öğrenilen bilginin Aşağıdakilerden hangisi öğrenilen bilginin unutulmamasını sağlar? a- Günlük hayatta kullanmak b- Deftere yazmak b- Deftere yazmak c- Öğrenilenlerin tekrarını yapmamak. c- Öğrenilenlerin tekrarını yapmamak.

36 Cevap 17 a- Günlük hayatta kullanmak

37 Soru 18 Türkiye’de S harfi ile başlayan kaç il vardır? a-4b-5 c- 6 c- 6

38 Cevap 18 a-Sakarya-Sinop- Samsun-Sivas a-Sakarya-Sinop- Samsun-Sivas

39 Soru 19 Yukarıda fotoğrafı bulunan şu anda da görevde Yukarıda fotoğrafı bulunan şu anda da görevde olan Bolu Belediye Başkanımızın adı nedir? olan Bolu Belediye Başkanımızın adı nedir? a- İbrahim AKPINAR. a- İbrahim AKPINAR. b- Alaattin YILMAZ. b- Alaattin YILMAZ. c- Recep SEZER. c- Recep SEZER.

40 Cevap 19 c- Alaattin YILMAZ. c- Alaattin YILMAZ.

41 Soru 20 Soru 20 1- Vali-Kaymakam-İl Milli Eğitim Müdürü 2- Cumhurbaşkanı-Başbakan-Belediye Başkanı 2- Cumhurbaşkanı-Başbakan-Belediye BaşkanıMuhtar 3- Vali-Kaymakam-Muhtar- Belediye Başkanı 3- Vali-Kaymakam-Muhtar- Belediye Başkanı Yukarıdakilerden hangisi yada hangileri Yukarıdakilerden hangisi yada hangileri seçimle iş başına gelir? seçimle iş başına gelir? a- Yalnız 2 b-1,2 ve 3 c-1 ve 2 c-1 ve 2

42 Cevap 20 a- Yalnız 2

43


"ÜZÜLME ÖĞRETMENİM ÜZÜLME ÖĞRETMENİM Kuzular hep sessiz ağlar, Ben kuzuyum öğretmenim. Ben kuzuyum öğretmenim. Bu ayrılık mektubunu, Ben yazayım öğretmenim." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları