Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Neverland. Belirsiz bir zaman ve mekan. Toplum damgalılar ve damgasızlar olmak üzere ikiye ayrılmı ş. Yönetim damgasızların elinde. Bir ev. Anne ve baba.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Neverland. Belirsiz bir zaman ve mekan. Toplum damgalılar ve damgasızlar olmak üzere ikiye ayrılmı ş. Yönetim damgasızların elinde. Bir ev. Anne ve baba."— Sunum transkripti:

1 Neverland

2 Belirsiz bir zaman ve mekan. Toplum damgalılar ve damgasızlar olmak üzere ikiye ayrılmı ş. Yönetim damgasızların elinde. Bir ev. Anne ve baba. Hayalci bir karde ş ve büyümek isteyen sorunlu bir abla. İ ç sava ş. Toplama kampları. Hareket halinde ki içi asker dolu bir kamyon. Soykırım. Bir bodrum kat. Anne çocukları oraya saklamıs. Bodrum soguk ve pis kokulu. Fareler ve ensenize damlayan su damlaları.

3 Neverland hayal ile gerçek dünya arasında bir köprü kuruyor ve yalnızlasmamıza, yozlasmamıza, yok olusumuza bir evın bodrumundan bakmamızı saglıyor. Distopik bir dünya. Kalıplasmıs düsünceler. ötekilestirdiklerimiz. Neverland kapitalist toplumların bir gun uyanıp ilkellesme ve yok etme masalı.

4 Turkiye’de ılk kez down sendromlu bir insan profesyonel bir tiyatro oyununda. Neverland cihan saglam’ın yazdıgı ilk tiyatro oyunu. Neverland heyecanlı hevesli insanlarla degil kendi alanında bir noktaya gelmis onemli insanlarla projelendirildi.

5 Neverland projesine eski ankara devlet tiyatroları müdürü murat atak supervisor olarak destek verdi. Sahne tasarımında devlet tiyatrosu sanatçısı ödüllü behlüldane tor projeye katıldı. Isık tasarımı nı devlet tıyatrosu sanatcısı ödüllü önder arık üstlendi. Tiyatro elestırmeni ve tan aytıs’ın psıkologu yasam kaya projede metın ve basın danısmanlıgı yapmaktadır.

6 Neverland ın amacı sanatın yasadıgımız dunyaya, sisteme, hayata karsı bir direnis sekli oldugunu dusunup, bodrum kat, birbirini seven iki kardes, kopuk aile düzeni, soykırım askerleri, sihir, masal metaforlarını kullanarak gunumuz cıplak gercegını seyircinin yüzüne vurmaktır.

7 Kadın – Mesela biz toplumuz. Onları dü ş ün bak. Dur. Bak bu heykellere bunlar toplum diyelim. Bak bu zengin olan. Bu fakir olan. Bu yakı ş ıklı olan. Bu zeki olan. Bu (biraz durur) olan. Biz yöneticileriz. Sen Yönetim kurulu ba ş kanısın. Bende senin yardımcınım. Bu katil bu arada unutma. Güzeliz biz. Arabalarımız var. Kredi kartlarımız var. Televizyon izliyoruz. İ kea’dan alı ş veri ş yapıyoruz. Yemek yiyoruz. E ğ leniyoruz filan. Mutluyuz yani. Bunlar çalı ş ıyorlar bizim için. Sonra bir gün bunlardan biri çıkıyor. Ş u çıkıyor bak. Diyor ki Bizde sizinle aynı ş artlara sahip olmak istiyoruz. Bak ş u diyor. Biz de özgür olmak istiyoruz. Erkek - Bizimle aynı ş eyleri mi yemek istiyor?

8 İ I.TAN AYTIS İZEV Sarıyer Bağımsız Yaşam Evi Tartuffe (Tartuffe karakteri) 2011 Yazan: Moliere Uyarlayanlar: Öykü BAŞAR, Yaşam KAYA Komik Bir Cinayet (Selçuk karakteri) 2010 Yazan/Yöneten Yaşam KAYA, Öykü BAŞAR Şahane Bir Komedi (Cemil karakteri) Yazan/Yöneten Yaşam KAYA, Öykü BAŞAR Keşke Hayatım (“Sevgi” mesajı veren kişi karakteri ) 2009 Yazan/Yöneten Yaşam KAYA Farklı Görünüyorum (Öğrenci karakteri) 2008 Yazan/Yöneten Yaşam KAYA Hacivat ve Karagöz (Hacivat tiplemesi) 2008 Uyarlayan/Yöneten: Yaşam KAYA Casino de Burgaz Tiyatro&Taklit Show 2008 (Muhtelif ufak roller) Profilo Kültür Merkezi

9 Öykü Basar Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi - 3 Yıl – İ lkokul-1995 Ankara Devlet Konservatuarı Viyola Bölümü - 7 Yıl – Orta Okul, Lise ve Lisans Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro-Oyunculuk Ana Sanat Dalı 4 Yıl Lisans (Onur Belgesi ile mezun oldum) Ankara Devlet Tiyatrosu – “Kurban” Ankara Devlet Tiyatrosu – “Cadı Kazanı” Ankara Devlet Tiyatrosu – “Çı ğ ” Dot – “Vur-Ya ğ mala-Yeniden ” İ stanbul Devlet Tiyatrosu ‘’Fesle ğ en Çıkmazı ‘’ İ stanbul Devlet Tiyatrosu ‘’Kadın Sı ğ ına ğ ı’’

10 cihan saglam yazar ve yönetmen cihan saglam, beykent üniversitesi güzel sanatlar fakültesi oyunculuk bölümü son sınıf ögrencisidir. aynı zamanda aynı fakülte de sinema televizyon bölümünde çift anadal yapmaktadır. bir çok kısa film ve tiyatro oyununda yer almıstır. ayrıca su ana kadar iki tiyatro oyunu yönetmi ş tir. the club olusumunun ortak kurucularındandır. Tiyatro : romeo ve juliet, siyah sinema: baks bani

11 neverland yazan-yöneten : cıhan saglam supervısor: murat atak sahne tasarımı: behlüldane tor ısık tasarımı: önder arık metın ve basın danısmanı: yasam kaya oyuncular: oyku basar, tan aytıs, tugrul karanfıl, ezgi karaca, fatih altun, yusufcan sancaklı, özgün kaplama proje asistanları: irem yunsel, basak mutlu

12 Neverland / 2011


"Neverland. Belirsiz bir zaman ve mekan. Toplum damgalılar ve damgasızlar olmak üzere ikiye ayrılmı ş. Yönetim damgasızların elinde. Bir ev. Anne ve baba." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları