Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Dünden Bugüne Nutella 60 yıllık deneyim ve en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen ve benzersiz bir lezzete sahip olan NUTELLA®'nın nasıl doğduğunu.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Dünden Bugüne Nutella 60 yıllık deneyim ve en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen ve benzersiz bir lezzete sahip olan NUTELLA®'nın nasıl doğduğunu."— Sunum transkripti:

1

2 Dünden Bugüne Nutella 60 yıllık deneyim ve en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen ve benzersiz bir lezzete sahip olan NUTELLA®'nın nasıl doğduğunu biliyor musunuz ? İşte Kahvaltının Yıldızı NUTELLA'nın öyküsü!

3 1946 NUTELLA, 1940'lı yıllarda, İtalya'nın Piedmont bölgesinde yaşayan pasta şefi Pietro Ferrero tarafından geliştirilmiş bir fikre dayanır. 2. Dünya savaşı sebebi ile yaşanan kakao sıkıntısı, çikolata üretimini de çok azalttığından Ferrero, Piedmont bölgesinde bol miktarda bulunan fındığı çok, kakao ile şekeri ise daha az kullandığı, NUTELLA®'nın ilk versiyonu olan, "Giandujot'' ürününü geliştirdi. Bu ürün, çikolata barı şeklinde idi.  

4 1951 Ve savaştan sonra yaratıcı bir kişiliği olan Pietro Ferrero'nun aklına ekmeğe sürülebilir Giandujot çikolatası üretme fikri geldi. Bu sayede ekmek üstüne kolayca sürülebilen, pürüzsüz bir yapıya sahip ve bol fındıklı kakao karışımı olan, NUTELLA®'nın atası "Supercrema Giandujot" u geliştirdi. 1964 Ünlü ustanın oğlu olan Michele Ferrero, babasının sezgilerini ve ayak izlerini takip etmeye karar verdi. Sayısız denemeden sonra mükemmel formülü bularak babasının mirasını bir üst seviyeye taşıdı… Bu geliştirilmiş formüle 'NUTELLA®' adı verildi! 1966 Cam kavanozda satılan, ekmeğe sürülebilir kıvamdaki bu çikolata, 2 yıl gibi kısa bir sürede, başta Belçika, Almanya ve Fransa olmak üzere birçok Avrupa ülkesinin kahvaltı sofralarında eşsiz bir yere sahip oldu.  

5 1998 Sporcular için gerçek destek.  NUTELLA®,1998 ile onu takip eden 3 sene boyunca Şampiyonlar Ligi'nin sponsoru ve birçok ulusal futbol takımının resmi tedarikçisi olarak, spor dünyası için de ideal bir destek olmuştur. 1999 Ve NUTELLA® Türkiye'de…  60 yıllık deneyim ve tutku dolu bir deneyimle üretilmekte olan NUTELLA®, Türkiye pazarına girdi. Kısa bir süre içinde lezzeti ile kalpleri fethederek "Kahvaltının Yıldızı" oldu. 2012 Gerçek kakao ve Karadeniz'den alınan lezzetli fındıklardan oluşan eşsiz formülü ile NUTELLA®, 12 yıldır, güne lezzetli bir kahvaltı ile başlama imkânı sunuyor. Dayanılmaz lezzeti ile NUTELLA® artık Türk kahvaltı sofralarının yıldızı ve vazgeçilmezi.

6

7 İlginç NUTELLA Gerçekleri
DÜNYADA 1 GÜN İÇİNDE TÜKETİLEN NUTELLA® KAVANOZLARINI ÜSTÜSTE DİZEREK AĞRI DAĞI'NIN YÜKSEKLİĞİNİ AŞAN BİR YÜKSEKLİĞE ULAŞILABİLİR. 1 YIL İÇİNDE ÜRETİLEN NUTELLA®'LARI YANYANA DİZEREK, KARADENİZ KIYILARI BOYUNCA 18 KEZ GİDİP GELEBİLİRSİNİZ. DÜNYA'DA BİR GÜN İÇİNDE ÜRETİLEN NUTELLA® MİKTARI, TAKSİM CUMHURİYET ANITININ AĞIRLIĞININ 8 KATIDIR.

8 Nutella Hakkında Bilmediğiniz 8 Şey Dünyada nutella içeren suç oranları git gide artmaya başladı. En son Almanya'da hırsızlar 20,000 dolar değerinde 5.5 tonluk Nutella çaldılar. Ondan haftalar önce ise Columbia Üniversitesinde öğrencilerin yemekhanelerinden Nutella yürüttükleri ortaya çıktı. İşte insanları suça sevk eden çikolata hakkında bilmediğiniz 8 gerçek...

9 1- Dünya Nutella Günü 2007'de İtalya'da iki blog yazarı nutella aşklarını onun için bir kutlama günü yaratarak gösterdiler. Dolayısıyla her Şubat'ın 5 i nutella yeme, Nutella içeren tariflerle tatlılar hazırlama ve nutella paylaşma günü.

10 2- Şampiyonların Kahvaltısı
Guiness rekorlarına göre 2005'de Almanya'da düzenlenen Nutella'nın 40. yaşı kutlamaları şu ana kadar ki en büyük kahvaltı toplanması oldu. 27,854 insan nutella ile kahvaltı yapmak için Gelsenkirchen'de bir araya geldi. 3- Kapış Kapış Gidiyor Dünyada her 2.5 saniyede bir Nutella satılıyor. İstatistiklere göre dünyada her 8 saniyede bir doğum oluyor, hesabı siz yapın.

11 4- Dünyanın Her Yerinde 75 ülkede birden satışta olması bir yana, her yıl satılan Nutella kavanozları bir araya getirilse futbol sahası kadar alan kaplıyor. 5- Hayranları Çok 2009'da, Nutella sayfası Barack Obama ve Coca Cola'nın ardından Facebook'da en çok hayrana sahip sayfa oldu. Şu sıralar üst sıralardaki yerini kaybetse de, 17 milyon hayrana sahip.

12 6- Her Şeyin Başı Hitler ve Napolyon
1806'da Napolyon savaşta öne geçmek adına İngiltere'nin ekonomisini durdurmak istedi. Bunu tüm dünyada çikolata ticaretini durdurarak sağlamaya çalıştı ve çikolata fiyatları fırladı. Turin'de ki çikolotacılar ise bu duruma çikolatanın içine fındık parçaları koyarak karşılık vermeye çalıştı. Dolayısıyla gandiya isimli yeni bir çikolata türü ortaya çıktı. Yüz yıl sonra ise ikinci dünya savaşı sırasında çikolata fiyatları yine fırladı. Bunun üzerine de İtalyan bir pastacı olan Pietro Ferrero fındıkları kullanarak pasta gandiya isimli bir ürün çıkardı 'de ise isimini Nutella olarak değiştirdi. 7- Nutellanın Gerçek Yüzü Çikolata ve fındığın birleşiminin ismi olan gandiya eski bir İtalyan komedyen Gianduja'dan gelir. Piedmont'da yanında bir deposuyla eşek üzerinde gezen bir köylüydü. Söylenenlere göre deposunda şarap taşırdı ama aslında çikolata taşıyordu. Nutella ilk çıktığı zamanlarda Giaduja'nın maskesi ve yüzü reklam olarak kullanılıyordu

13 8- Bedava Reklam Nutella İtalya'da o kadar popüler hale geldi ki, bir dönem marketler elinde ekmekle gelen her çocuğun ekmeğine bedava nutella sürüyordu. Neden bu kadar bağımlı olduğumuza şaşırmamamız gerek.


"Dünden Bugüne Nutella 60 yıllık deneyim ve en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen ve benzersiz bir lezzete sahip olan NUTELLA®'nın nasıl doğduğunu." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları