Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

EĞİTİMDE FATİH PROJESİ BİLEŞENLERİ  ETKİLEŞİMLİ TAHTA  AĞ ALTYAPI  TABLET  FİBER İNTERNET  EBA  ÇOK FONKSİYONLU NETWORK YAZICI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "EĞİTİMDE FATİH PROJESİ BİLEŞENLERİ  ETKİLEŞİMLİ TAHTA  AĞ ALTYAPI  TABLET  FİBER İNTERNET  EBA  ÇOK FONKSİYONLU NETWORK YAZICI."— Sunum transkripti:

1

2 EĞİTİMDE FATİH PROJESİ BİLEŞENLERİ  ETKİLEŞİMLİ TAHTA  AĞ ALTYAPI  TABLET  FİBER İNTERNET  EBA  ÇOK FONKSİYONLU NETWORK YAZICI

3 Tablet Bilgisayar Seti  Tablet yönergesi Tablet yönergesi  Tablet okula geldiğinde yapılması gereken işlemler www.pybs.eba.gov.tr mdm@eba.gov.tr tablet@eba.gov.tr

4 Çok Fonksiyonlu Network Yazıcı  Yazıcılar okullarda öğretmenler odasında olup öğretmenlerin kullanımına sunulmalıdır.

5 İnternet Altyapısı  Neden okuluma altyapı kurulumu yapılmadı ?  Okullarda alt yapı çalışmaları Sentim Bilişim A.Ş. Tarafından yapılmaktadır.

6  Ağ altyapı çalışması tamamlanmış okullar için; Sistem odası Elektrik Panosu Kabinet

7  Sistem odasında bulunan elektrik panosunda dikkat edilecek hususlar;

8  Sınıf içinde ağ altyapı çalışması Tahta prizi Öğretmen prizi Accsess point

9  Ağ altyapı ile ilgili arıza durumlarında ; Sınıflardaki öğretmen ve tahta prizlerinde elektrik olmaması Sınıf içindeki öğretmen prizlerindeki HDMI ve USB girişlerinin çalışmaması Kabinet içindeki güç kaynağının çalışmaması Sistem odasında elektrik panosundaki kaçak akım rölesinin çalışmaması Öğretmen priziyle tahta arasındaki bağlantı kablolarının(HDMI,USB,İNTERNET) kısa olması İnternet erişimi sağlandıktan sonra idari odalarda ve sınıfta internetin olmaması  Sistem odasındaki kabinet üzerinde bulunan çağrı merkezine arıza kaydı bırakmalıdır.

10

11 Etkileşimli Tahta

12  Keşifler yönergeye uygun olarak yapılmış mı? (Keşiflerden sonra açılan sınıf yoksa, tüm sınıflar için keşif yapılmış mı?)  Keşiflerde belirlenen tahtaların tamamının montajı yapılmış mıdır?  Keşiflerde belirlenen yerlere mi, yoksa farklı yerlere mi montaj yapılmıştır?

13 Okullarda ET Kurulumu Yapılmayacak Alanlar Müdür OdasıHizmetli Odası Müdür Baş Yardımcısı OdasıOyun Odası Müdür Yardımcısı OdasıDaktilograf Odası, Gözlem Odası, Revir Odası Memur OdasıEğitim Araçları Odası Danışman OdasıArşiv, Depo Sayman OdasıToplantı Salonu Okul Aile Birliği OdasıÇalışma Odası, Test Odası, Fotokopi Odası Teknisyen OdasıSpor Salonu, Bekleme Salonu, Çok Amaçlı Salon Rehberlik Servisi OdasıKütüphane Grup Rehberliği OdasıYemekhane Özel Eğitim Hizmetleri OdasıMisafirhane ET Keşif Kurulum Yönergesi

14 Okullarda ET Kurulumu Yapılacak Alanlar DerslikÖğretmenler Odası*** BT SınıfıKonferans Salonu** Fen Bilgisi LaboratuvarıAtölye* Biyoloji LaboratuvarıMesleki Uygulama Laboratuvarı Kimya LaboratuvarıOrtak Kullanılan Laboratuvarı Fizik LaboratuvarıMüzik Odası Sosyal Bilgiler LaboratuvarıResim Odası Bilgisayar LaboratuvarıYabancı Dil Laboratuvarı ET Keşif Kurulum Yönergesi

15 *3.8. Atölyelerde; ET’ye toz veya başka fiziksel nedenlerle zarar verebilecek durumlar varsa (meslek liselerindeki kaynak, seramik, mobilya, metal kesim ve marangoz atölyeleri vb…) kurulumların yapılmaması, **3.9. Konferans salonlarında, son izleyici ile ET arası mesafenin 10(on) metreyi geçtiği durumda ET kurulumunun yapılmaması ***3.10.Öğretmenler odası için, öğretmen sayısı en az 10(on) olan okullara keşif ve kurulumun yapılması, bunun dışında birden fazla öğretmenler odası bulunan okullarda ise sadece bir tane öğretmenler odasına ET keşfi ve kurulumu yapılması, ET Keşif-Kurulum Yönergesi

16 SİLGİLİK KARKAS FRAME “Çerçeve” YEŞİL TAHTAYEŞİL TAHTA BEYAZ TAHTA VESTEL ETKİLEŞİMLİ TAHTA

17  Tahtanın boyutu 260 cm veya 340 cm mi?

18  Tahtanın yönü sol veya sağ ( öğretmen masasına göre yönünün ayarlanması gerekir. ) SolSağ

19  Tahtalar sınıfı ortalamış mı?

20  Çerçeve Montajı doğru yapılmış mı? Çerçevede sallantı var mı?  Çerçevede tüm malzemelerin dış yüzeyleri pürüzsüz olacak, dış yüzeylerde herhangi bir çizik,çatlak yarık, kabarcık,kırık,delik vb. olmayacak.  Yeşil veya beyaz tahtada kalem veya tebeşir kullanırken tahtalarda oynama, sallanma olmayacaktır. Genel kullanımda da çerçevenin yapısında esneme olmayacaktır.  Karkas vidaları tam olmalıdır.

21  Köşe vidaları tam mı? Gevşek vida var mı?

22

23  Çerçevenin ortasında sarkma ve sallanma var mı?

24  Vidalar somunlu mu?

25  Tahtaların kapaklarının açılmasında sıkıntı var mı? (Sürtünme ve zorlama olmamalı)

26  Tahta Kapak Raylarında Kırık var mı?

27  Kulp ve anahtarlar çalışıyor mu?

28  Plastik stoper parça var mı? Doğru Takılmış mı?

29  Kablo çıkış deliğinde plastik koruma var mı?

30  Silgilik montajı yapılmış mı? Vidaları tam mı?

31  Altyapısı daha önce yapılmış okullar için elektrik, HDMI, USB kablolarının bağlantısı yapılmış mı?

32

33  Kumanda,kalem, anahtar, anten, kullanma kılavuzları okula teslim edildi mi?

34  Işık yansıması ve ölü pixel var mı?

35

36

37  OPS

38  Bilgisayar ve ekranı çalışıyor mu? (Açılmayan, dokunmatiği çalışmayan, sesi çıkmayan tahta var mı?)

39  MIKNATIS

40

41 Muayene kabul işlemleri Etkileşimli Tahta Takip Sistemi ‘ETTS’ Sistemi üzerinden yapılacaktır. ETTS’ye ( http://etts.vestel.com.tr) girildiğinde kullanıcı adı sorulacaktır. Kurum kodu olarak muayene kabulü yapılacak okulun MEBBİS Kurum Kodu girilecektir. MUAYENE KABUL İŞLEMLERİ

42 Kurum Kodu girildikten sonra Muayene Kabul Komisyonu üye ve yedek üyelerinin isimleri açılır kutuda otomatik olacak gelecektir. Sisteme giriş şifresinin gönderilmesi için komisyon üyelerinden herhangi birinin ismi seçilecektir. Seçildikten sonra “SMS Gönder” butonuna tıklanacaktır. Seçili olan kişinin daha önce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen cep telefonuna SMS(kısa mesaj) kanalıyla gelen şifreyle ETTS-Kabul Modülüne giriş yapılabilecektir.

43

44

45

46 ETTS-KABUL MODÜLÜ – Kontrol Ekranı Kontrol ekranı okuldaki ET’lerin tamamı için kontrollerin yapıldığı ekrandır. Burada yapılan kontroller okuldaki her bir tahta için geçerlidir. Okul duvarlarındaki tadilat ihtiyacı okul idaresince giderilecektir. Yüklenici sadece cihazın kurulumundan sorumludur. Kurulumun yapılacağı duvar/duvarlar ile ilgili Yüklenici keşif sırasında yaptığı bildirim gereği gerekli yapısal düzeltmeler muayene tarihine kadar Okul İdaresince giderilmediyse mücbir sebep sayılacaktır.

47

48  Bu sayfada tahta sayısı sıfır(0) görünüyorsa yüklenici firma tarafından sorunun giderilmesi beklenmelidir.

49 Bunun dışında kontrol ekranında her bir tahta, modülde belirtilen şartları taşıyorsa EVET seçilmeli, taşımıyorsa HAYIR seçilmeli, HAYIR seçildiği taktirde açılan kutucuğa ilgili tahtanın sınıf bilgileri ve sayısı girilmelidir. İşlem KAYDET butonuna basılarak kaydedilebilmeli ve sonraki adıma geçilmelidir. ETTS-KABUL MODÜLÜ – Kontrol Ekranı

50 Bu modüldeki her bir madde okulunuzdaki kurulumu yapılan bütün etkileşimli tahtalar için geçerli olacaktır ve bir sonraki sayfadaki maddelere göre incelenecektir. Maddelerin tamamına «EVET» şeklinde cevap verildiyse; Sayfanın en sonundaki düğmesine tıklanmalıdır. Kayıt işlemi gerçekleştiği taktirde düğmesi aktif olacaktır. düğmesine tıklandığında, girilen bilgilere göre otomatik olarak muayene ve kabul raporu düzenleyecektir.

51 Okulunuzdaki Herhangi bir etkileşimli tahta için aşağıdaki sorulara « hayır » şeklinde cevap verildiyse; Hayır cevabı verilen etkileşimli tahtanın sınıf ve sayı bilgilerini girebileceğiniz iki kutucuk açılacaktır. Açılan bu kutucuklara söz konusu maddedeki şartı sağlamayan etkileşimli tahtanın sınıfı/sınıfları ve tahta sayısının adet olarak girişleri yapılacaktır. Herhangi bir maddenin hayır olması durumunda modülün en sonundaki düğmesi aktif olmayacaktır. Bu durumda Yüklenici Vestel firması tarafından söz konusu madde/maddelerdeki eksiklik giderilene kadar modül üzerinde herhangi bir işlem yapılmayacaktır. Söz konusu eksiklik giderildikten sonra muayene-kabul modülü tekrar açılarak ilgili madde/maddelerdeki sorularak evet şeklinde cevap verilerek gerekli prosedür işletilecektir. Vestel Firmasının etkileşimli tahtaları okul deposuna indirmesi ancak mücbir sebeplerden dolayı okullarımız tarafından tahtaların montajı için gerekli şartların yerine getirilememesi durumlarında (İnşaat, Tadilat, Deprem güçlendirmesi, sınıf içi tadilatlar vb.) Yüklenici Vestel Firması’na duvar/duvarların montaja uygun hale getirildiği’nin bildirilmesinin ardından 7 gün içerisinde Etkileşimli Tahta montajlarının yapılacağı taahhüdü yazılı olarak alınarak muayene kabul işlemleri yapılabilecektir.

52 ETTS-KABUL MODÜLÜ – Raporlama Ekranı Söz konusu raporun 7 (yedi) asıl nüsha çıktısı alınarak komisyon üyelerince mavi mürekkepli kalemle imzalanacaktır. İmzalı Muayene ve Kabul Tutanaklarından; 1(bir) nüshası Okul İdaresine teslim edilmeli, 1(bir) nüshası Eğitimde Fatih Projesinden sorumlu Şube Müdürlüğüne ulaştırılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğünde İl koordinatörüne teslim edilmeli, 5(beş) nüshası Yükleniciye teslim edilmelidir. Oluşturulan kabul tutanağının çıktı alınmadan önce PDF formatında bilgisayara kaydedildikten sonra çıktı alınması.

53  Etkileşimli tahtalar kabul tarihinden itibaren 5 yıl garanti kapsamındadır.  Arıza durumları için 444 75 55 numaraya arıza kaydı oluşturulmalıdır.

54 ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ

55 Teşekkürler… GAZİANTEP İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ FATİH PROJESİ EKİBİ


"EĞİTİMDE FATİH PROJESİ BİLEŞENLERİ  ETKİLEŞİMLİ TAHTA  AĞ ALTYAPI  TABLET  FİBER İNTERNET  EBA  ÇOK FONKSİYONLU NETWORK YAZICI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları