Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Salyangozları bilir misiniz? Onlar da tıpkı kaplumbağalar gibi evlerini sırtlarında Bir zamanlar,evini sırtında taşımaktan hoşlanmayan sevimsiz bir salyangoz.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Salyangozları bilir misiniz? Onlar da tıpkı kaplumbağalar gibi evlerini sırtlarında Bir zamanlar,evini sırtında taşımaktan hoşlanmayan sevimsiz bir salyangoz."— Sunum transkripti:

1

2 Salyangozları bilir misiniz? Onlar da tıpkı kaplumbağalar gibi evlerini sırtlarında Bir zamanlar,evini sırtında taşımaktan hoşlanmayan sevimsiz bir salyangoz Üstelik evinin renginden de

3 TAŞIRLARMIŞ

4 YAŞIYORMUŞ

5 BEĞENMİYORMUŞ

6 Bizim salyangoz,kelebek ve uğurböceğini çok Arada bir onlarla dertleşir,sırtında taşıdığı evi onlara şikayet edermiş.”Ah keşke!” dermiş.”Evimi sırtımda taşımak zorunda olmasaydım.

7 SEVİYORLARMIŞ

8 Hadi taşıyorum,bari sizin ki gibi bol desenli ve.” Kelebek ve uğurböceği bir gün salyangoza;”Sevgili arkadaşımız!” demişler.”Hani evim renkli olsun diyorsun ya,biz çaresini bulduk.Ressam olan bir tırtıl var.Seni ona götürürsek eğer, evini rengarenk

9 RENKLİ OLSAYDI

10 BOYAR

11 Salyangoz buna çok Ne duruyoruz!Hemen gidelim.”demiş.Böylece düşmüşler yola. Tırtılın kapısını çalmışlar.Gelen misafirleri dinleyen tırtıl, boyalarını ve fırçasını alıp çalışmaya başlamış.

12 SEVİNMİŞ

13 Sonunda salyangozun evine çok güzel desenler Salyangoz yeni görüntüsünü beğenmiş beğenmesine ama yine de evinin sırtında olmasına çok

14 ÇİZMİŞ

15 ÜZÜLÜYORMUŞ

16 Dönüş yolculuğunda üç arkadaş şiddetli bir yağmura yakalanmış.Kelebek ve uğurböceği öyle ıslanmışlar ki,sele kapılmaktan zor kurtulmuşlar. Oysa salyangoz hemencecik evinin içine girmiş.

17 Yağmur dinip de evinden dışarı çıkınca,arkadaşlarının perişan halini görüp Sonra da kendi kendine şöyle düşünmüş:”İyi ki saklanabileceğim bir evim var.Rengi olmasa da,Rengi olmasa da beni yağmurdan koruyor ya.”

18 Sevimli salyangoz bu olaydan sonra bir daha hiç üzülmemiş.


"Salyangozları bilir misiniz? Onlar da tıpkı kaplumbağalar gibi evlerini sırtlarında Bir zamanlar,evini sırtında taşımaktan hoşlanmayan sevimsiz bir salyangoz." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları