Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAVLARI 28 – 29 NİSAN 2014 ORTAK SINAVLAR İLE 10 – 11 MAYIS 2014 MAZERET SINAVI İÇİN 5 MART 2014 TARİHİNE KADAR YAPILMASI GEREKEN.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAVLARI 28 – 29 NİSAN 2014 ORTAK SINAVLAR İLE 10 – 11 MAYIS 2014 MAZERET SINAVI İÇİN 5 MART 2014 TARİHİNE KADAR YAPILMASI GEREKEN."— Sunum transkripti:

1 MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAVLARI 28 – 29 NİSAN 2014 ORTAK SINAVLAR İLE 10 – 11 MAYIS 2014 MAZERET SINAVI İÇİN 5 MART 2014 TARİHİNE KADAR YAPILMASI GEREKEN İŞ VE İŞLEMLER

2 ÖNEMLİ HUSUSLAR 8. sınıf öğrencilerinin e-okul bilgilerinin güncellenmesi, eksikliklerin tamamlanması ve tüm 8. sınıf öğrenci fotoğraflarının güncellenmesi (Okul Md. – İl, ilçe MEBBİS)

3 ÖNEMLİ HUSUSLAR Engelli Öğrenci veli bilgilendirmesi( Okul Md – RAM Md.- İlçe sınav koord.)

4 ÖNEMLİ HUSUSLAR E-okul Yönetim Sisteminde ortak sınav öğrenci kontrol ekranı hazırlanmıştır. Öğrenciler bu ekrandan kontrol edilerek bilgi eksikliği giderilecek ve kontrol edildi butonuna basılacaktır.

5 ÖNEMLİ HUSUSLAR Okul dönüşümü ve okul kapanması öğrenci nakillerinin sisteme işlenmesi(Okul Md.- İl, ilçe MEBBİS)

6 ÖNEMLİ HUSUSLAR Müfredat konularının yetiştirilmesi -13 Eylül tarihli TTKB yayınladığı müfredat takvimine uyulması-(Okul Md İlçe Koord. – İl Eğitim Denetmeni)

7 ÖNEMLİ HUSUSLAR RAM’lar ve özel eğitimle ilgili öğrencilerin durumlarının sistemde güncellenmesi (RAM Md- İlçe Koord.) Birinci dönem TEOG Sınavlarında tedbir alınan özel eğitim öğrencileri için yeni başvuru alınmayacak, aynı hizmetlerden yararlanacaklar. Ancak sınav tedbirine yönelik işlem yapılamayanlar ile ikinci dönem için tedbire ihtiyaç duyulan öğrenciler için başvuru işlemleri yapılacaktır. Örgün eğitime devam edenler için okul müdürleri, yaygın eğitime devam edenler için açıköğretim ortaokulu müdürleri bağlı bulundukları RAM Müdürlüğüne yönlendirecek.

8 ÖNEMLİ HUSUSLAR Engelli öğrenci velilerinden sınava katılmak istemeyen öğrenciler için velisinin RAM Müdürlüklerine dilekçeyle yaptığı başvuru dikkate alınacak ve bu öğrenciler sınava alınmayacak Yabancı dil sınavına girmek isteyenlerin veli dilekçeleri RAM Müdürlüklerine toplu halde ulaştıralacak (Okul Md- İlçe Sınav Koord.)

9 ÖNEMLİ HUSUSLAR Zorunlu Yabancı dil ile ilgili düzeltme ekranları İşitme ve hafif düzeyde zihinsel engelli öğrencilerden yabancı dil sınavına katılmak isteyenlerin velisinin RAM Müdürlüklerine yazılı başvurusu esas alınarak sınava katılması sağlanacak ve sınavda yabancı dil branş öğretmeninin görevlendirilmesi yapılacak( İlçe Koord.)

10 ÖNEMLİ HUSUSLAR İkinci dönem yapılacak ortak sınavlara başvurularda görme, işitme, zihinsel, ortopedik engelliler ortaokulları ile YBO larda öğrenim gören engelli öğrenciye ait «özürlü sağlık kurulu raporu», «Özürlü Kimlik Kartı», «özür bilgisinin işlenmiş olduğu nüfus cüzdanı» ile sınavlara katılmak istemeyen öğrencilerin velisi tarafından yazılmış dilekçeleri okul müdürlüklerince RAM Müdürlüklerine topluca gönderilecektir.

11 ÖNEMLİ HUSUSLAR Okullarda sınav esnasında % 10 oranında yedek (rehber) öğretmen görevlendirilecek

12 ÖNEMLİ HUSUSLAR İçişleri Bakanlığı protokolü devam ediyor


"MERKEZİ SİSTEM ORTAK SINAVLARI 28 – 29 NİSAN 2014 ORTAK SINAVLAR İLE 10 – 11 MAYIS 2014 MAZERET SINAVI İÇİN 5 MART 2014 TARİHİNE KADAR YAPILMASI GEREKEN." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları