Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Masallar Kırmızı Başlıklı Kız Kırmızı başlıklı kızı annesi, bir parça pasta ve çorba vererek, hasta ninesinin ormandaki kulübesine gönderir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Masallar Kırmızı Başlıklı Kız Kırmızı başlıklı kızı annesi, bir parça pasta ve çorba vererek, hasta ninesinin ormandaki kulübesine gönderir."— Sunum transkripti:

1

2

3 Masallar

4 Kırmızı Başlıklı Kız

5 Kırmızı başlıklı kızı annesi, bir parça pasta ve çorba vererek, hasta ninesinin ormandaki kulübesine gönderir.

6 Kız, yolda kurtla karşılaşınca şaşırmaz ve korkmaz; kurda nereye gittiğini söyler. Kurt kızı, ninesi için çiçek toplamak uğruna, farklı bir yola yönlendirir.

7 Acele ile ninenin evine koşan kurt, ihtiyar kadını yutar ve yatakta onun yerine yatar. Kulübeye varan kız, ninesinin kocaman kulakları, gözleri, elleri ve ağzı olduğunu fark eder.

8 Kurt kızı yutar. Bir avcı gelir, olanları anlar, kurdun karnını makasla yarar ve kırmızı başlıklı kız ile ninesini kurtarır.

9 Kız, uyuyan kurdun karnını taşlarla doldurur. Kurt, uyanınca devrilir ve ölür. Zorlukla soluk alan nine, çorba ve pasta ile kendine gelir. Kendisi iyileşene kadar yanından ayrılmayan torununa sevgiyle sarılır.

10 Kırmızı başlıklı kız, “Yaşadığım sürece bir daha asla kendi kendime yoldan çıkıp, ormana girmeyeceğim.” der. Neşe için de evine döner ve bir daha kıza hiç kimse zarar veremez.

11 Hazırlayan ŞENİZ KARAŞAH AYŞE FITNAT İ.O 1 -D SINIF ÖĞRETMENİ


"Masallar Kırmızı Başlıklı Kız Kırmızı başlıklı kızı annesi, bir parça pasta ve çorba vererek, hasta ninesinin ormandaki kulübesine gönderir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları